برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گفتگوی ویژه- مورینیو(۳): احترام زیادی برای فرگوسن قائلم

چهارشنبه، ۳۰ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۴۰ — گل

ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی باشگاه رئال مادرید در گفتگو با شبکه آر.تی.پی پرتغال، که شب گذشته پخش شد، صحبت های جنجالی فراوانی را برزبان آورد و گردو خاک زیادی به راه انداخت.

سر الکس فرگوسن و ژوزه مورینیو

امروز می توانید متن کامل صحبت های مورینیو را به گزارش آ.اس مطالعه کنید؛ این شما و این بخش سوم صحبت های مورینیو:

*فرگوسن یکی از دوستان نزدیک شماست. در نیمه دوم بازی منچستر-رئال او به شما چه گفت؟

تماس های مادر تاریخ دوستی مان ثبت شده. وقتی مربی پورتو بودم، ما در رختکن ، مشغول جشن و پایکوبی بودیم. همه ما خیلی جوان بودیم. او به رختکن آمد تا به ما تبریک بگوید و مرا به یک فنجان قهوه دعوت کند.آن هم در شرایطی که تیمش از گردونه رقابت‌ها حذف شده بود. در طول سالهای بعد هم این رابطه خوب را حفظ کردیم. او به من کمک زیادی کرد. آن لحظه، لحظه ای بود که تاثیرزیادی روی من گذاشت و احترام زیادی برای فرگوسن قائلم.

* به نظرتان سرمربیان پرتغالی بهترین سرمربیان دنیا هستند؟

انتخاب بهترین های دنیا، بحثی است که به خیلی چیزها بستگی دارد. می تواند در زمان خاصی مسائلی پیش بیاید و این لحظات خاص،کل کارنامه را رقم نمی زنند. کسی ممکن است برای مدتی، به عنوان بهترین در دنیا شناخته شود.آنچه باید به دنبالش بود، ساخت یک کارنامه و پرونده کاری ای است که درپایان بتوان گفت که کارنامه موفقی بوده ، نه اینکه بگوئیم که نقطه موفقیتی دراین کارنامه دیده می شود که درکنار ناکامی های زیادی قراردارد. این نظر من است و من موفقیت های زیادی را کسب کرده ام. سرمربیان پرتغالی خوب هستند ولی نمی خواهم کلی گویی کنم . به طور کلی،سرمربیان پرتغالی در حال قدرت گرفتن هستند. سرمربیان زیادی درپرتغال هستند؛ جوانان زیادی هم هستند که رویایشان این است که سرمربی شوند. بازارهای دیگری هم هستند که درحال حاضر پرتغالی‌ها دراین بازارها مسئولیت های زیادی به دوش دارند

*بعد از مورینیو، چه کسی باید بهترین مربی پرتغالی نامیده شود؟

من روی فاریا را انتخاب می کنم، هرچند که تا به حال سرمربی نبوده. البته این بی احترامی به سرمربیانی مثل فرناندو سانتوس است که سه تیم قدرتمند را هدایت کرده و حالا هم هدایت تیم ملی یونان را در دست دارد.

*چندی پیش از ویلاس بواس به عنوان مورینیوی کوچک صحبت بود. واقعا او را در این جایگاه می بینید

نه

*پائولو بنتو با تیم ملی پرتغال به جام جهانی ۲۰۱۴ خواهد رفت؟

امیدوارم که اینطور باشد. حیف می شود که کار او را متوقف کنند و پرتغال به جام جهانی نرسد. حیف می شود که بازیکنانی مثل کریستیانو رونالدو که در صدر فوتبال دنیا هستند، نتوانند در جام جهانی حضور پیدا کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391