برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

روسل: صحبت کردن به زبان کاتالانی نشان دهنده علاقه به بارساست

سه‌شنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۳۰ — گل

ساندرو روسل، رئیس باشگاه بارسلونا، معتقد است صحبت کردن به زبان کاتالانی، یکی از راه های نشان دادن علاقه با باشگاه بارسلوناست.

ساندرو روسل

رئیس باشگاه بارسلونا رفتار خوان گامپر، موسس این باشگاه، در استفاده از زبان کاتالانی را الگویی برای بقیه دانست.

روسل در یک سخنرانی برای عده ای کودک دبستانی گفت:" خوان گامپر کالاتانی نبود. او سوئیسی بود که باشگاه بارسلونا را پایه گذاری کرد. وقتی او به اینجا آمد، نامش را به هانس کامپر تغییر داد.

یکی از شما، اگر در کاتالان به دنیا آمده، عالی است و اگر هم به دنبال نیامده، باز هم عالی است. ما از شما می خواهیم مانند گامپر باشید؛ کسی که به این کشور کاملا متعهد بود، به زبان کاتالانی صحبت می کرد و این زبان را به زبان رسمی باشگاه تبدیل کرد.

این حقیقت که شما کاتالانی صحبت می کنید، کاتالانی متوجه می شوید و طرفداران بارسا در کاتالونیا، به کاتالانی صحبت می کنند، دقیقا کاری است که شما برای نشان دادن احساسات تان نسبت به باشگاه انجام بدهید.
شما طرفداران بارسا در بارسلونا هستید که در کاتالونیا زندگی می کنید و ارزش های کاتالانی را به اشتراک می گذارید؛ از هر جایی که آمده باشید، شمال یا جنوب."

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391