برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

در ستایش مورینیو؛ بت بزرگ شکست

دوشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۱۰ — گل

اگرچه اخرین برد رئال در ال کلاسیکو تحت تاثیر تصمیم داور قرار گرفت اما حقیقتا آنچه مورینیو در این سالهای حضورش در مادرید انجام داده است جای تامل و تفکر دارد . روزی که وی با آن ژست فاتح مابانه بعد از فینال لیگ قهرمانان به سکوهای برنابئو خیره شده بود آغاز یک فعالیت بزرگ در چشمان وی متبلور شده بود . ماموریتی غیر ممکن

ژوزه مورینیو

بارسای آن سالها بارسایی غیر قابل شکست بود . بارسایی محبوب و صد البته بزرگ . بارسایی که ماحصل آن قهرمانی در جام جهانی و یورو با اسپانیا بود حتی بدون حضور مرکز ثقل این قدرت یعنی لیونل مسی . بارسایی که هر ۳ کاندید بهترین بازیکن جهان را در خود می دید .

مورینیو اما عا شق چنین چالش هایی بود . به همان سان که به موراتی آن آرزوی دست نیافتنی اش که با انواع و اقسام مربیان و ستارگان به آن نرسیده بود را هدیه داد. آخرین ناجی مادریدیسموها .آقای خاص .بی شک مسائل درون زمینی دیگر به مادریدی‌ها کمک نمی کرد . چون کهکشانی های ۲ هر آنچه ستاره که در دنیا بود را به چنگال خود در آورده بودند . رونالدو کاکا بنزما آلونسو و ... اما این تیم تنها حضور مردی را استمداد می کرد که به آنها بقبولاند که آنها هم قادرند به مانند اینتر راهی برای بردن بارسای دست نیافتنی پیدا کنند . نه تنها آنها که تمام اروپا . میلان ، چلسی، سلتیک و .

*ماموریت مورینیو آغاز شد . ۲۹ نوامبر ۲۰۱۰ شکست تحقیر آمیز مورینیو با ۵ گل در نیوکمپ همراه بود حاکی از راه پر و پیچ خم موفقیت قوهای سپید بود . آقای خاص به درستی در کنفرانس بعد از بازی اشاره کرد که بارسا یک محصول آماده است و مادرید در ابتدای راه . یرزی دودک که آن سال ذخیره ایکر مقدس بود در خاطرات خود می نویسد که مورینیو بعد از آن بازی با روحیه ای خندان از بازیکنان خواست فردا با خانواده های خود به سطح شهر بروند و خود را از مردم پنهان نکنند . آری او می دانست که این تیم غروری جریحه دار دارد و نیاز به آرامش...

مورینیو سال دوم را با شکست در سوپر کاپ آغاز کرد . اما همان دو مسابقه بارقه های امید بود .و بعد لا لیگا بی حرف و حدیث و با قدرت آغاز رئال شد. اما هنوز یک جای کار می لنگید . بی شک قهرمانی ولو با شکوه ترین لالیگای تاریخ از لحاظ امتیاز و گل زده بدون شکست دادن بارسا برای مادریدی‌ها مزه نداشت . شکست دوباره در کوپا که به شهادت خود بارسایی‌ها حق مورینیو و یارانش نبود مجددا نشان از لغزش و عدم تمرکز مادرید برابر بارسا داشت . ولو آنکه خیلی هم بهتر بازی کنند . اما گل ال کریستیانو بالاخره کابوس نبردن برابر بارسای پپ را پایان بخشید و نیوکمپ هم به آب پاش‌ها را به نشانه اعتراض به خوشحالی خاص رونالدو باز نکرد .......

سال سوم مورینیو به نوعی پارادوکسی میان شخصیت فوق العاده برابر بارسا و بالعکس آن در برابر تیم های کوچک بود . انگار آنقدر تمرکز مادریدی‌ها در شکست دادن مستقیم بارسا بود که یادشان رفته بود ختافه و لوانته هم می توانند دردسر ساز باشند . خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد لالیگا برای مادرید به پایان رسید . جنجال شدید بین اسطوره هایی مانند کاسیاس و راموس و اخباری به مانند توهین به خبرنگار آس و باند پرتغالی و ....... همگان رویای مورینیو را نقش بر آب می دیدند . اما مومنان به مورینیو ایمان داشتند که روزهای سخت عیار بزرگان را به سنجش می کشد .

امروز اما دوبرد مقابل بارسا کاری است که او از پس اش برآمده . شکستن قبح بارسلونا برای حاضرین در چمپیونز لیگ . دستاورد بزرگ مورینیو در مادرید ایجاد حس قدرت و آرامش در ساق پای مادریدی‌ها بود. اینکه می توان بارسا را هم شکست داد . می توان مسی را هم متوقف کرد اگرچه احتمالا این رقیب فدرتمند با یک پیروزی بزرگ به میدان باز می گردد . اما انگار مورینیو خراشی روی صورت بارسا ایجاد کرد وقتی که تیم دوم وی در برابر بارسا به برد می رسد.

او حالا بازی بزرگ با منچستر را در پیش دارد . معبدی که با همه پس کوچه های آن آشناست . جایی که شاید مقصد آینده او باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391