برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بلاتر وتکذیب کسر امتیاز ازتیمها به خاطر نژادپرستی

شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۵۵ — گل

سپ بلاتر رئیس فیفا کسر امتیاز از تیم هایی که هوادارانشان در جریان مسابقات از شعارهای نژادپرستانه استفاده می کنند را راه مناسبی برای مبارزه با تبعیض نژادی در دنیای فوتبال نمی داند.

سپ بلاتر

این درحالی است که بلاتر ۷۷ساله پیش از این، کسر امتیاز از تیمهایی که هوادارانش شعار نژادپرستانه می دهند را یکی از راهکارهای مبارزه با نژادپرستی در دنیای فوتبال دانسته بود ولی الان از این ایده حمایت نمی کند.

بلاتر در کنفرانسی خبری در زوریخ به این نکته اشاره کرد که کسر امتیاز می تواند آشوب های بیشتری از سوی هواداران را به همراه داشته باشد.

بلاتر به خبرنگاران گفت:« آیا ما می توانیم شعارهای نژادپرستانه را با کسر امتیاز از یک تیم و یا به دسته پائین فرستادن آن تیم متوقف کنیم؟ یا این کار سبب می شود که هوادارانی که به ورزشگاه می آیند، از قصد بازیها را متوقف کنند؟ نباید فراموش کرد که هنوز عشق و علاقه زیادی در دنیای فوتبال وجود دارد. ما باید کاری انجام دهیم ولی اگر از تکرار بازی و یا کسر امتیاز صحبت کنیم، کارخطرناکی انجام داده ایم؛ چرا که درها را به روی گروه های طرفداری افراطی باز کرده ایم تا دردسرها و مشکلات بیشتری را ایجاد کنند.»

درمبارزه با نژادپرستی در دنیای فوتبال بلاتر معتقد است که باشگاه‌ها و لیگ‌ها باید با هم متحد شوند:« این کار بایددر سرتاسردنیا انجام شود و تمام کمیته های انضباطی و اتحادیه فوتبال‌ها و لیگ‌ها باید با یک استاندارد خاص با این قضیه برخورد کنند.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391