برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بلاتر: فیفا بدون درخواست قطر زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ را تغییر نمی دهد

یکشنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۰۶ — واحد مرکزی خبر

رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در واکنش به جنجال‌ها بر سر اینکه آیا رقابتهای جام جهانی دو هزار و بیست و دو باید مانند برنامه ریزی های قبلی در تابستان برگزار شود یا خیر گفت فیفا کنترل بر برگزاری این رقابتها را از دست نداده است.

سپ بلاتر

سپ بلاتر در نشستی خبری در مقر فیفا تاکید کرد هر گونه درخواست برای تغییر زمان برگزاری این رقابت‌ها و موکول کردن آن به ماههای خنک تر سال، باید از سوی کشور میزبان مطرح شود. وی نگفت که آیا طرح چنین درخواستی به چالش حقوقی از سوی کشورهایی منجر خواهد شد که در رای گیری دسامبر دو هزار و ده از قطر شکست خوردند.
بلاتر گفت : « ما کنترل برگزاری رقابتهای جام جهانی دو هزار و بیست و دو را از دست نداده ایم. بحث درباره زمان برگزاری جام جهانی دو هزار و بیست و دو وقتی آغاز شد که میزبان این رقابت‌ها انتخاب شده بود. پس از انتخاب قطر به عنوان میزبان رقابت‌ها کم کم این بحث به میان آمد که فصل تابستان برای جام جهانی در این کشور گرم است. اما اصول مربوط به برگزاری رقابت های جام جهانی کاملا مشخص است و تغییر نکرده است. جام جهانی دو هزار و بیست و دو با حضور سی و دو تیم در شصت و چهار دیدار برگزار خواهد شد. این رقابت‌ها باید در ماههای ژوییه و ژوئن برگزار شود.»
بلاتر افزود: « برگزارکنندگان جام جهانی دو هزار و بیست و دو که مسئولیت برگزاری مسابقات بر عهده آنان است، تاکنون این مسئله را مورد تردید قرار نداده اند.اگر قرار باشد تغییری در زمان برگزاری این رقابت‌ها ایجاد شود، باید قطر این درخواست را مطرح کند و این مسئله ربطی به کمیته اجرایی فیفا ندارد. تصمیم این کمیته همان است که در دسامبر دو هزار و ده اتخاذ شد.»
به گزارش خبرگزاری رویترز، یک روزنامه ورزشی اسپانیایی چهارشنبه پیش به نقل از بلاتر اعلام کرد در صورت تغییر شرایط برگزاری جام جهانی دو هزار و بیست و دو ، ممکن است دیگر نامزدهای میزبانی این رقابت‌ها شکایت کنند.
اما فیفا در بیانیه ای اعلام کرد بلاتر گفته بود : « هر گونه درخواست برای تغییر باید از سوی قطر مطرح شود. اما آنها هنوز چنین درخواستی نکرده اند، زیرا می دانند اگر چنین کاری کنند ممکن است نامزدهای دیگر به خاطر تغییر شرایط میزبانی شکایت کنند.»
بلاتر در نشست خبری اخیر خود گفت نمی داند اگر قطر خواستار تغییر در شرایط و زمان برگزاری جام جهانی شود، چه اتفاقی خواهد افتاد.
قطر در رقابت برای کسب میزبانی جام جهانی دو هزار و بیست و دو، استرالیا، کره جنوبی، ژاپن و آمریکا را شکست داد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391