برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

درگیری در کوپا لیبرتادورس:تفنگ زیرگردن پسر رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین

شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۰۲ — گل

بعد از اتمام بازی دو تیم آرسنال ساراندی آرژانتین و اتلتیکو مینیه روی برزیل در کوپا لیبرتادورس، درگیری هایی در ورزشگاه ایجاد شد که نیروهای پلیس برزیل مجبور به مداخله برای کنترل اوضاع شدند.

در پایان این بازی که با باخت ۲-۵ نماینده آرژانتین مقابل تیم رونالدینیو در بلو اوریزونته به پایان رسید، نیروهای پلیس با بازیکنان تیم آرسنال ساراندی درگیر شدند. یکی از این افرادی که مورد لطف! نیروهای پلیس بلو اوریزونته قرار گرفت، خولیتو ریکاردو گروندونا، رئیس باشگاه آرسنال ساراندی که پسر خولیو گروندونا، رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین بود.

خولیتو ریکاردو گروندونا بعد از به پایان رسیدن این جنجال ها، در حالی که هنوز کلافه و عصبی بود، به رادیو ۹ گفت:«پلیس نظامی بلو اوریزونته واقعا شجاع بود. از زمانی که ما به آنجا رسیدیم، آنها تشنه حمله کردن به ما بودند و چهره هایشان مشخص بود. آنها خیلی بد و خشن بودند.»

او درادامه صحبت هایش به این نکته اشاره کرد که بعد ازاین باخت، او و بازیکنان تیمش ۷ ساعت در رختکن محبوس بودند و بعد از آن هم به دادگاه منتقل شدند. آن هم به خاطر رفتار و واکنش برخی از بازیکنان این تیم. گروندونادراین باره ادامه داد:« از همه سمت به من حمله می شد. شرایط احمقانه ای بود. من درک می کنم که رفتار تیم ما در داخل زمین مسابقه خوب نبود ولی بعد از آن ۵۰ پلیس به سمت ما حمله ور شدند.تفنگ هایشان را روی سرهای ما قرار می دادند و به ما ضربه می زدند.فیلم همه این صحنه‌ها و عکس های مرتبط با آنها را داریم.به من کلی لگد زدند و یک اسلحه پشت گردنم قرار دادند. با ما رفتار بدی داشتند. می خواستند کاری کنند که حس کنیم که در برزیل هستیم و آنها در جایگاهی بالاتر از ما هستند. ما هم در زمین مسابقه هوشیارانه رفتار نکردیم و بعد همه چیز به اینجا کشیده شد.»

البته پسر رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین درادامه به این نکته اشاره کرد که رفتار مسئولان ورزشگاه با آنها خوب بوده ودرنهایت اعلام کرد که قاضی دادگاه هم برخورد خوبی داشته. او درمورد رفتار خوب مسئولان ورزشگاه گفت:« آنها با توجه به بازیکنانی که دارند به کمک نیازی ندارند. البته اشتباهات باعث شد که بازیکنان تیم ما عصبی شوند.ما اشتباه کردیم ولی شایسته چنین برخوردهایی نبودیم. من بارها در دنیای فوتبال شاهد مسائل مختلفی بودم، ولی هیچ وقت چنین برخوردهایی را ندیده بودم. از ما خوششان نمی آید .»

گروندونای کوچک درادامه گفت:« سطح داوری درآمریکای جنوبی خیلی پائین است.هیچ کلمه ای برای وصف آنچه در برزیل گذشت نمی بینم؛ باید همه چیز را در ذهنم مرور کنم؛ آنهایی که از پشت به ما لگد می زدند.از هر سمت به ما حمله می شد...جالب اینجاست که مجبور شدیم جریمه ۲۰ هزار دلاری هم بپردازیم.چون درغیر این صورت ده روز درآنجا حبس می شدیم و به ما اجازه خروج نمی دادند. باید از طرف باشگاه ارسنال، از پلیس عذرخواهی کنم.اصلا بحث این نیست که ما نمی توانیم با مفهوم باخت کنار بیائیم. من خودم شاهد آن بودم که برزیلی‌ها چطور از تیم میهمانشان استقبال می کنند. این داستان‌ها همیشه در یک جا اتفاق می افتد: در برزیل...من نمی خواهم پیازداغ ماجرا را زیاد کنم؛ آمار و ارقام خودش گویای همه چیز هست.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391