برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پائلو دی کانیو، مربی جدید ساندرلند: من فاشیست نیستم

پنجشنبه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۲۳:۱۱ — بی‌بی‌سی

پائلو دی کانیو، مربی جدید باشگاه بریتانیایی ساندرلند، گفته است که باور نژادپرستانه نداشته است.

پائولو دی کانیو

پس از انتخاب این مربی ۴۴ ساله به‌عنوان جانشین مارتین اونیل، سرمربی اخراجی ساندرلند، عقیده‌های سیاسی او زیر ذره بین قرار گرفت.

در بیانیه‌ای که در وب‌سایت باشگاه ساندرلند منتشر شده به شک و شبهه‌ها درباره نژادپرست دی‌کانیو پاسخ داده شده است، دی کانیو گفته است:"من سیاسی نیستم و در هیچ گروه و نهادی سیاسی هم عضویت ندارم. نژادپرست نیستم و از ایدئولوژی فاشیسم هم حمایت نمی‌کنم."

در بخش دیگری از بیانیه او آمده است:"من به همه احترام می‌گذارم، من مرد فوتبال هستم و این ورزش در کنار خانواده‌ام، در مرکز توجه من قرار دارند و از الان به بعد من تنها درباره فوتبال صحبت خواهم کرد."

تنها یک روز پس از انتخاب دی کانیو به عنوان سرمربی ساندرلند دیوید میلیبند، کلیک وزیر سابق امور خارجه بریتانیا به خاطر گرایش‌های سیاسی دی کانیو در گذشته، از مقام خود در هیئت مدیره این باشگاه استعفا داد.

دی کانیو در سال ۲۰۰۵ زمانی که در باشگاه لاتزیو ایتالیا بازی می‌کرد، پس از سه بار نشان دادن ‘سلام هیتلری’، از سوی فدراسیون فوتبال ایتالیا ۷ هزار پوند جریمه و از یک مسابقه محروم شد.

همچنین از او نقل شده که گفته: "فاشیست، نژاد پرست نیست." اما دی کانیو ادعا کرده که این نقل قول او تحریف شده است.

چندین گروه ضد نژاد پرستی و هواداران آنها از انتخاب این مربی ایتالیایی به‌عنوان سرمربی ساندرلند خشمگین شده‌اند و از این باشگاه‌ برای این انتصاب توضیح خواسته‌اند.

دی کانیو در جلسه مطبوعاتی معرفی خود، از پاسخ به سوالات درباره گرایش‌های سیاسی خود خودداری کرد.

باشگاه ساندرلند تاکید کرده که ادعای نژاد پرستی و حمایت او از فاشیسم توهین آمیز است و به " یکپارچگی باشگاه" لطمه می‌زند.

دی کانیو پس از ادامه یافتن شک و شبهه‌ها در مورد گرایش‌های سیاسی، ترجیح داد با منتشر کردن بیانیه‌ای به سوالات پاسخ دهد: "من تاکید می کنم که درباره هیچ چیز دیگری غیر از فوتبال نمی ‌خواهم صحبت کنم، با این همه من از حملاتی که باشگاه شد به شدت آزرده شدم."

او در بخشی دیگری از بیانیه اش آورده است:" من تنها به یک موضوع اشاره می‌کنم- من آن آدمی نیستم که برخی می‌خواهند نشان دهند."

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391