برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مالدینی: پول کلید پیشرفت تیم های ایتالیایی است

پنجشنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۵۳ — گل

من ۲۵ سال در فوتبال بودم و نیاز دارم تا مدتی مشغول کارهای خودم باشم. فعلا کارهای مختلفی انجام می دهم و از زندگی لذت می برم.

پائولو  مالدینی

پائولو مالدینی، اسطوره فوتبال ایتالیا، معتقد است تیم های ایتالیایی برای موفقیت در رقابت های اروپایی نیاز به تغییرات گسترده و سرمایه گذاری های قابل توجه دارند.

با شکست ۴-۰ یوونتوس مقابل بایرن در مجموع دو دیدار، برای سومین سال پیاپی هیچ تیمی ایتالیایی به مرحله نیمه نهایی چمپیونزلیگ راه پیدا نکرد و مالدینی اعلام کرد که اکنون زمان آن است تا تیم های ایتالیایی دلیل این اتفاق را ریشه یابی کنند.

او در گفتگو با رویترز گفت:" برای رقابت با تیم های بزرگ اروپایی، باید سرمایه گذاری کرد؛ هیچ راه دیگری برای رسیدن به آن سطح وجود ندارد.

این را در دیدار یوونتوس مقابل بایرن می توانستید ببینید. یوونتوس تیم فوق العاده ای است، به ویژه در ایتالیا اما وقتی با تیمی مانند بایرن روبرو می شود، می توانید تفاوت‌ها را کاملا احساس کنید. آنها حداقل به دو یا سه بازیکن بزرگ دیگر نیاز دارند."

مالدینی که در طول دوران پرافتخار حرفه ای اش، ۵ بار قهرمان چمپیونزلیگ شد، در مورد سال های اوج تیم های ایتالیا در دهه ۱۹۹۰ گفت:" در آن دهه، ما ۷ تیم فوق العاده داشتیم؛ میلان، اینتر، یوونتوس، پارما، لاتزیو، رم و فیورنتینا. اگر به بازیکنان این تیم‌ها نگاه کنید، می بینید که همه بازیکنان فوق العاده ای داشتند اما بعضی از سرمایه گذاری‌ها دیوانه کننده بود و بعضی از تیم‌ها ورشکسته شدند مانند پارما و لاتزیو.

البته خانواده هایی مانند موراتی و برلوسکونی را هم داشتیم که پول زیادی را وارد فوتبال کردند و هنوز سر پا هستند؛ اگرچه دوران سختی را پشت سر می گذارند."

مالدینی که بعد از بازنشستگی در سال ۲۰۰۹، هنوز هیچ پستی را برعهده نگرفته، در حال حاضر در آمریکا ساکن است و تنها گاهی اوقات برای دیدن بازی های تیم بسکتبال میامی هیت به ورزشگاه می رود. او معتقد است که باشگاه های ایتالیایی می توانند از سبک کسب و کار ورزش در آمریکا برای پیشرفت شان ایده بگیرند:" ما باید از ذهنتینی که در اینجا وجود دارد، استفاده کنیم. در ایتالیا هنوز قوانین وجود دارد که کارا نیستند. اگر در بیرون ورزشگاه سن سیرو چرخی بزنید، افرادی را می بینید که کالاهای تقلبی با آرم باشگاه‌ها می فروشند. زمانی که من بازی کردن را شروع کردم، چنین چیزهایی وجود داشت و هنوز هم دیده می شود. نباید اجازه چنین چیزی را داد.

ورزشگاه های قدیمی را هم نباید فراموش کرد. سن سیرو یک ورزشگاه تاریخی است. ورزشگاه زیبایی است اما تماشاگران در آن احساس راحتی نمی کنند. باید آن را توسعه داد. مهمتر از همه، باید از لیگ هایی که پولساز هستند، درس بگیریم. در ایتالیا، همه تیم‌ها ضرر می دهند. این دیوانه کننده است.

تنها نکته مثبت این مسئله این است که باشگاه‌ها به دنبال استعدادهای جوان می روند. ایتالیا بازیکنان جوان بسیار زیادی دارد که شایسته فرصت بیشتر هستند. میلان بازیکنانی مثل الشعراوی و دی شیلیو را دارد که اگر چند سال قبل بود، ممکن بود هنوز روی نیمکت باشند."

او همچنین تاکید کرد که در حال حاضر برنامه برای کار کردن در فوتبال ندارد و تنها می خواهد به پسرانش کمک کند تا در فوتبال پیشرفت کنند.

" من در فوتبال کار نمی کنم. من پدر دو فرزند هستم و می خواهم زمانی هم برای خودم داشته باشم. من ۲۵ سال در فوتبال بودم و نیاز دارم تا مدتی مشغول کارهای خودم باشم. فعلا کارهای مختلفی انجام می دهم و از زندگی لذت می برم."

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391