برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سه مقایسه‌ی جالب بین چهار تیم حاضر در مرحله‌ی نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا

یکشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۱۵ — خبرآنلاین

دورتموند با میانگین ۲۴.۶ جوان ترین تیم مرحله نیمه نهایی را در اختیار دارد.

این یک مقایسه آماری است بین ۴ تیمی که در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا حضور دارند.۴ تیمی که از دو کشور اسپانیا و آلمان به این مرحله رسیده اند.

مقایسه ای که بین تیم های رئال مادرید،بارسلونا،بایرن مونیخ و دورتموند در زمینه ارزش مالی،سن بازیکنان و بیشترین ملی پوش انجام شده است.
۱) از لحاظ ارزش مالی بازیکن‌ها در بازار، بارسلونا رتبه اول را در اختیار دارد. کل تیم بارسا بر اساس برآوردی که سایت «ترانسفرمارکت» انجام داده ۶۰۴ میلیون یورو ارزش دارد. رئال مادرید بعد از بارسلونا با ۵۹۵ میلیون یورو در رتبه دوم قرار دارد و پس از آن هم با کمی فاصله بایرن مونیخ تیم سوم است که بازیکنانش ۴۳۱ میلیون یورو ارزش دارند. طبعاً بوروسیا دورتموند بین این تیم‌ها از این لحاظ در رتبه آخر قرار دارد چون کل ارزش این تیم‌ «فقط» ۲۵۵ میلیون یورو است!یعنی تقریبا نصف بارسا و رئال!

۲) اما وقتی بحث سن بازیکن‌هاست، این ترتیب کاملاً برعکس می شود! بوروسیا دورتموند با آن همه بازیکن جوان، میانگین سنی تیم‌اش فقط ۲۴.۶ سال اس و جوان‌ترین تیم را در اختیار دارد. بعد از دورتموند،بایرن مونیخ در رده دوم قرار دارد که تیم‌اش به طور متوسط ۲۶.۴ سال دارد. میانگین سنی رئال و بارسا هم هر دو ۲۷.۲ سال است.

۳) بیشترین ملی‌پوش را آلمان در مرحله‌ی نیمه‌نهایی دارد آن هم با ۱۶ بازیکن، که این آمار به خاطر تعداد زیاد ملی‌پوش در دو تیم بایرن و دورتموند است. به علاوه‌ی خدیرا و اوزیل در تیم رئال مادرید. بعدش اسپانیاست با ۱۵ بازیکن و پس از آن هم برزیل با شش بازیکن.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391