برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پیشنهاد رئیس بارسلونا توسط فلسطینی‌ها رد شد

چهارشنبه، ۲۸ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۱۵ — ایسنا

رییس فدراسیون فوتبال فلسطین پیشنهاد راسل در برگزاری دیدار دوستانه بارسلونا با تیمی مشترک از فلسطین و رژیم اشغالگر قدس را رد کرد.

ساندرو روسل

ساندرو راسل، برای پایان دادن به جنگ و خشونت رژیم اشغالگر قدس با فلسطین پیشنهاد برگزاری دیدار دوستانه بارسلونا با تیمی متشکل از فلسطین مظلوم و رژیم صهیونیستی را داد که این پیشنهاد توسط فلسطینی‌ها رد و مهر بطلان را بر آن زده شد.

جبرئیل رجوب، رییس فدراسیون فوتبال فلسطین اعلام کرد که هیچ گاه با رژیم اشغالگر قدس در قالب یک تیم واحد به میدان نخواهد رفت، اما از پیشنهاد بارسلونا برای دیدار با هر تیم فلسطینی استقبال خواهد کرد.

ساندرو راسل ، رییس باشگاه بارسلونا در دیداری که ۲۲ فوریه گذشته از فلسطین داشت، پیشنهاد برگزاری بازی دوستانه بارسلونا با تیمی مشترک از بازیکنان فلسطین و اسرائیل را داد.

رجوب در سخنانی که فدراسیون فوتبال فلسطین منتشر کرد، گفت: تا زمانی که رژیم اشغالگر بر ما ظلم کند، بسیار سخت است که با آنها در قالب یک تیم واحد به میدان رویم. حال اهداف این دیدار دوستانه هر چه باشد، فرقی نمی‌کند.

رییس فدراسیون فوتبال فلسطین با این جملات نفرت خود را از اشغالگران صهیونیستی نشان داد: فاشیسم در قرن بیست و یکم، عدم پایبندی به آیین‌نامه المپیک و اخلاق ورزشی، جلوگیری از سفر بازیکنان و کاروان‌های فلسطینی و زیر پا گذاشتن حق مسلم ورزشکاران فلسطینی.

او افزود: اهداف خوبی پشت پیشنهاد راسل است، اما این چیزی نیست که ما می‌خواهیم. می‌خواهیم رابطه خوب خود با رییس باشگاه بارسلونا را حفظ کنیم. حاضریم تا در فلسطین با هر تیمی از فوتبال جهان بازی کنیم. رژیم اشغالگر قدس اخیرا در اقدامی حتی اجازه نداد دو تیم از جوانان فلسطین در قدس با هم بازی کنند و این کار شکنی و اقدام ناجوانمردانه درست بعد از سفر انسان دوستانه راسل به فلسطین صورت گرفت. این گویای حقیقت این رژیم است. کسی که چنین رفتارهایی را انجام می‌دهد هیچ پایبندیی به صلح، تفاهم و احترام متقابل ندارد. باید رژیم اشغالگر قدس از نقشه ورزشی جهان پاک و طرد شود.

وی گفت: پیشنهاد راسل در صورت عملی شدن منطقه خاورمیانه را خواهد لرزاند و تکانه‌ای در آن به وجود خواهد آورد. این فکر هنوز پخته نیست الان توپ در زمین رژیم اشغالگر است. هر گاه اسرائیل به اشغال خود پایان دهد، شهرک سازی‌های خود را متوقف کند و تمامیت اراضی ما را به رسمیت شناسد چه بسا این فکر عملی شود. ما به عنوان خانواده ورزش فلسطین پایبند به حق خود هستیم. همه ما خواستار تعامل هستیم، هیچ کسی نیست که نخواهد به باشگاه بارسلونا تعامل کند و از تجربیات ارزنده این باشگاه اسپانیایی استفاده نکند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391