برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آمادگی قطر برای برگزاری بازیهای جام جهانی در زمستان

شنبه، ۳ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۴۸ — واحد مرکزی خبر

در حالی که برنامه ریزی برای برگزاری بازیهای جام جهانی دو هزار و بیست و دو در قطر به علت گرمای هوا در فصل تابستان در این کشور نگرانی‌ها و سوالات زیادی را در جهان برانگیخته است، کمیته مسئول برگزاری بازیهای جام جهانی دو هزار و بیست و دو قطر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد آماده است این مسابقات را در زمستان برگزار کند.

در بیانیه کمیته برگزارکننده بازیهای جام جهانی فوتبال دو هزار و بیست و دو قطر آمده است:« ما پیوسته تاکید کرده ایم که قطر از همان ابتدا نامزدی خود را برای میزبانی جام جهانی فوتبال در تابستان سال دو هزار و بیست و دو اعلام کرده بود. پس از موافقت با این درخواست قطر، بسیاری از شخصیت های جهان فوتبال اعلام کردند بهتر است بازیهای جام جهانی فوتبال در قطر در فصل زمستان برگزار شود. ما آماده هستیم این مسابقات را در هر فصلی برگزار کنیم و زمستان و تابستان برای ما فرقی نمی کند.»
کمیته برگزارکننده بازیهای جام جهانی قطر در عین حال تصریح کرد فناوری تهویه هوا در ورزشگاههای فوتبال که قطر در زمان اعلام نامزدی خود برای کسب میزبانی مسابقات جام جهانی بر آن تاکید می کرد، کارآیی لازم را دارد و از سال دو هزار و هشت در ورزشگاه السعد در شهر دوحه به کار گرفته می شود.
در بیانیه یادشده آمده است:« بازرسان فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در یکی از مسابقات جام باشگاههای فوتبال قطر در ورزشگاه السعد دوحه حضور یافتند و از نزدیک شاهد عملکرد سامانه تهویه خنک کننده هوای این ورزشگاه بودند. ما برای تقویت و ارتقای عملکرد این سامانه به سرعت تلاش می کنیم و منابع مالی لازم را نیز به خدمت گرفته ایم تا آنچه را که از ابتدا مدنظرمان بوده است در ورزشگاههایی که میزبان بازیهای جام جهانی دو هزار و بیست و دو خواهند بود، به اجرا گذاریم.»
قطر در این بیانیه اعلام کرد اولین ورزشگاه جدید برای جام جهانی دو هزار و بیست و دو تا پایان سال در کشور ساخته می شود و ساخت پنج وزرشگاه دیگر نیز در مراحل مختلف قرار دارد. مسئولان فدراسیون فوتبال قطر در آینده اخبار مربوط به پیشرفت روند آماده سازی زیرساختها را برای میزبانی جام جهانی به اطلاع همه خواهند رساند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، دبیر کل کمیته برگزارکننده بازیهای جام جهانی فوتبال سال دو هزار و بیست و دو در قطر پیش از این در نوامبر سال دو هزار و یازده اعلام کرده بود که اگر فیفا بخواهد، با برگزاری این مسابقات در زمستان مخالفتی ندارد. ژوزف بلاتر، رئیس فیفا نیز پانزدهم مارس اعلام کرد تصمیم گیری درباره برگزاری جام جهای دو هزار و بیست و دو در زمستان به جای تابستان که میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا( یوفا) نیز از آن حمایت می کند، باید ابتدا از طرف مقامات ورزشی قطر مطرح شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391