برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شوی کلوپ در ۵ دقیقه ابتدایی جلسات تمرینی دورتموند

پنجشنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۰۷ — گل

جذاب و گیرا و کمی هم دیوانه. این واژه هایی است که برای توصیف یورگن کلوپ (متولد سال ۱۹۶۷ در اشتوتگارت) به کار برده می شود.آن هم از سوی کسانی که خیلی خوب او را می شناسند.

یورگن کلوپ

دیوانگی کلوپ به نوعی مرتبط با نبوغش است. نبوغ یک سرمربی بزرگ که در حال تحول فوتبال در آلمان است و بوروسیا دورتموند را به اوج قله های موفقیت آلمان و اروپا هدایت کرده.

یورگن کلوپ

یورگن کلوپ روح این بوروسیا دورتمونداست که حالا به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافته. کافی است که یک روز را در تجهیزات دورتموند سپری کرده و نحوه مربیگری کلوپ دراین باشگاه و برخوردهایش با بازیکنانش را ببینید. او فراتر از یک سرمربی است.

کلوپ در توصیف نحوه کار کردن تیمهایش گفته:«تیم های من جوری بازی نمی کنند که حس شود که شطرنج بازی می کنند.»

جلسات تمرینی بوروسیا دورتموند، همیشه با شوی کلوپ آغاز می شود. شاید اگر از بیرون به ماجرا نگاه کنید، شناسایی کلوپ کمی سخت باشد؛ چون همیشه شلوارک می پوشد و با همان لباسهایی که بازیکنانش برتن می کنند،سرجلسه تمرینی حاضر می شود ولی کلاه او و رفتارهایش است که او را از سایرین متمایز می‌کند . در ۵ دقیقه ابتدایی جلسات تمرینی دورتموند،همه منتظر شوخی های سرمربی تیم هستند؛حتی ممکن است این شو، پرت کردن توپ به سمت بازیکنان تیم و یا دنبال یک توپ جمع کن دویدن باشد

ولی روتین همین است. یک روز نیست که تمرینات دورتموند بدون شوخی و خنده سرمربی تیم شروع نشود. به جز در روز بعد از مسابقات تیم که او دقایق ابتدایی جلسات تمرینی را به مرور اخبار رسانه‌ها در مورد زمین چمن و مسائل مرتبط با بازی می گذراند

کلوپ همیشه تمرینات تیمش را با در دست داشتن یک یا دو توپ زیر بغلش هدایت می‌کند و زمانی که این توپ هادر آغوش او نیستند، مشخص است که او برای صحبت با یکی دو تا از فوتبالیست هایش به طور خاص و یا ارائه درسهای ویژه ای مشغول شده است. او برای صحبت بازیکنانش،دست هایش را روی شانه های آنها قرار می دهد.

خود کلوپ در صحبت هایی میگوید:« من روزی بیش از ۱۰۰ تصمیم می گیرم..»

همیشه این کلوپ است که قبل از آغاز جلسات تمرینی تیمش، صحبت ابتدایی را انجام می دهد و درصورت لزوم بازیکنانش را به دو تیم تقسیم می‌کند و تمرینات تیم را ازکناریکی از دو دروازه تماشا می کند. او همیشه از یک گوشه به تماشای عملکرد شاگردانش می ایستد و در صورت نیاز با چهره ای مملو از انرژی اشتباهات بازیکنانش را یادآوری می‌کند و در طول جلسات تمرینی بارسا بازیکنانش را ازشدت خنده روی زمین می اندازد.

بار سنگین تمرینات با توپ، همیشه بر دوش زلیکو بوواچ،دستیار دوم اوست . فلسفه کلوپ فقط در دو جمله که در وب سایت دورتموند بازتاب یافته خلاصه می شود:«هیچ یک از تیم های من فوتبال را مثل شطرنج بازی نمی کنند.» و «من روزانه بیش از ۱۰۰ تصمیم می گیرم و به همین خاطر همیشه به آنچه بازیکنانم حس می کنند، فکر نمی کنم. چون وقتش را ندارم.» در عین حال آزادی و قاطعیت هم از کلیدهای موفقیت اقتدار این سرمربی است

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391