برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بالوتلی در پویش مبارزه با نژادپرستی در ایتالیا شرکت می کند

دوشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۲۳:۲۶ — واحد مرکزی خبر

ماریو بالوتلی، مهاجم سرشناس تیم ملی فوتبال ایتالیا که اصالت غنایی دارد، آمادگی خود را برای مشارکت در پویش (کمپین) مبارزه با نژادپرستی که به ابتکار وزیر همگرایی ایتالیا به اجرا گذاشته خواهد شد، اعلام کرد.

ماریو بالوتلی که در تیم باشگاهی آث میلان ایتالیا توپ می زند و در سالهای اخیر پیوسته هدف شعارهای نژادپرستانه هواداران فوتبال تیم های رقیب قرار داشته است، تاکید کرد:« من آماده هستم در تمام ابتکارها یا پیشنهادهایی که در زمینه مبارزه با نژادپرستی و تبعیض نژادی توسط سازمان‌ها و انجمن های مختلف به اجرا گذاشته می شود، شرکت کنم.»
سسیل کیئنژ چهل و نه ساله که اصالت کنگویی دارد و به تازگی به عنوان اولین وزیر سیاه پوست به کابینه جدید ایتالیا راه یافته و اداره امور وزارت همگرایی این کشور را بر عهده گرفته، تاکید کرده است بالوتلی سیاه پوست می تواند در پویش وحدت در ایتالیا نقش مهمی ایفا کند.
این زن سیاه پوست در سال هزار و نهصد و هشتاد و سه از جمهوری دموکراتیک کنگو به ایتالیا مهاجرت کرد. وی از زمان ورود به کابینه ایتالیا از طرف برخی سیاستمداران ایتالیایی به ویژه اعضای حزب بیگانه ستیز اتحادیه شمال، هدف شعارهای نژادپرستانه قرار گرفته است.
ارمینیو بوسو، عضو پیشین سنای ایتالیا از حزب اتحادیه شمال، به تازگی در برنامه ای رادیویی آشکارا تاکید کرد:« من نژاد پرست هستم و هرگز این مسئله را تکذیب نکرده ام. وزیر کنگویی باید به کشورش کنگو برگردد. او در کشور من یک بیگانه است. چه کسی گفته که او یک ایتالیایی است. انتصاب وی در کابینه ایتالیا یک حماقت بزرگ است.»
به گزارش خبرگزاری فرانسه از رم، ماریو بورقزیو، نماینده پارلمان اروپا از اتحادیه شمال نیز در برنامه ای تاکید کرد:« انتصاب این زن کنگویی به عنوان وزیر همگرایی ایتالیا، یک انتخاب ابلهانه بود و آن را باید تمجید از بی کفایتی دانست. این زن فقط به درد خانه داری می خورد.»
اما مقامات جناح حاکم در ایتالیا و رسانه های این کشور به دفاع از این وزیر سیاه پوست برخاستند.
انریکو لتا نخست وزیر ایتالیا از جناح چپ و معاون وی انجلینو الفانو، گفت:« کیئنژ به سیاه بودن خود افتخار می‌کند و ما نیز از این که او را در دولت خود داریم، خوشحالیم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391