برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بکام: من برای بهترین تیمها ودرکنار بهترین‌ها بازی کرده ام

جمعه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۳۴ — گل

- دیوید بکام، اسطوره فوتبال انگلیس از دلایلش برای خداحافظی از دنیای فوتبال در پایان رقابت های این فصل صحبت کرده و یادآوری کرده که دوست دارد تا از او به عنوان فوتبالیستی سخت کوش، و عاشق فوتبال یاد شود.

دیوید بکهام

روز ۵شنبه بود که دیوید بکام، ستاره انگلیسی پاری سن ژرمن اعلام کرد که در پایان رقابت های این فصل صد دارد تا به دو دهه حضورش در دنیای فوتبال پایان داده و در گفتگو با اسکای سپورتس از دلایلش برای این تصمیم صحبت کرده.

دراینجا می توانید بخش هایی از این گفتگو را مطالعه کنید:

*فکر می کنی زمان مناسبی برای خداحافظی است؟

فکر می کنم که آماده بازنشستگی هستم. تصمیم سختی است.من حس می کنم که هنوزهم می توانم در سطح بالایی فوتبال بازی کنم و در طول شش ماه اخیر هم این کار را انجام داده ام ولی من همیشه به خودم می گفتم که می خواهم در اوج کنار بروم. اگر هشت ماه پیش به من می گفتید که من در لیگ فرانسه بازی خواهم کرد و قهرمان جام حذفی فرانسه و لیگ می شوم و چنین پایانی در دنیای فوتبال خواهم داشت، شاید به شما می گفتم که محال است...ولی این فرصت رایم فراهم شد که به پاری سن ژرمن بیایم و و الان حس می کنم که زمانش فرا رسیده. من واقعا فوتبال را دوست دارم ولی حس می کنم که زمان خداحافظی رسیده. براین باور هستم که الان زمانش است. ولی من همیشه حس می کنم که می توانم بازهم بهتر باشم و مشکل اینجاست

*چه زمانی تصمیم به خداحافظی گرفتی؟

شاید وقتی که در بازی خانگی، مسی از من عبور کرد... نه؛ نمی دانم... من درکارنامه ورزشی ام واقعا خوش شانس بودم.این را در مورد تیم هایی که برایشان بازی کردم و بازیکنانی که درکنارشان بازی کردم ..جام هایی که فتح کردم..بازی کردن در ام.ال.اس و قهرمانی در لیگ آمریکا و بعد انتقالم به پاری سن ژرمن و قهرمانی در لیگ فرانسه می بینم. به نظرم این مسیر خیلی خوبی برای طی کردن بود

*یعنی به عنوان یک قهرمان کنار می روید؟

فکر می کنم که این رویای هرورزشکار و هر فوتبالیستی است که در اوج و بعد از فتح یک جام قهرمانی کنار برود. خیلی وقت‌ها این اتفاق نمی افتد ولی من خوش شانس بوده ام. وقتی یونایتد را ترک کردم، ما در لیگ قهرمان شده بودیم. وقتی رئال مادرید را ترک کردم هم به عنوان قهرمان لالیگا از این تیم رفتم. زمانی که از گلکسی جدا شدم، دو سال بود که در لیگ قهرمان می شدیم و حالا به پاریس آمدم و قهرمان لیگ فرانسه شدیم. این حس خوبی است که این طور کنار بروی. فکر می کنم که مردم به گذشته نگاه می کنند. خیلی ساده است. تو به عنوان یک قهرمان از تیم می روی و به همین خاطرهم فکر می کنم که الان زمان مناسبی است.

*دوست داری مردم چطور از تو یاد کنند؟

فقط می خواهم که مردم من را یک فوتبالیست سخت کوش بدانند. کسی که عاشق این ورزش بود و هر زمان که وارد زمین می شد، تمام تلاشش را به کار می گرفت. چون من خودم با این حس وارد زمین چمن می شدم و تا پایان عمر فوتبالی ام هم همین طور بودم.من همیشه تمام تلاشم را برای تیم به کار می گرفتم. فکر می کنم که در طول سالهای گذشته، در زندگی ام و درکارنامه ورزشی ام، مردم به مسائل مختلفی توجه کرده اند و گاهی وقتها آنچه در زمین کسب کرده ام، زیر سایه مسائل دیگری قرار گرفته..شاید من گفتم که این مرا اذیت نمی کرده ولی واقعا از این بابت اذیت شده ام و در نهایت، من فوتبالیستی هستم که برای برخی از بزرگترین باشگاه های دنیا بازی کرده ام و درکنار برخی از بهترین بازیکنان دنیا توپ زده ام و زیر نظر بزرگترین و بهترین سرمربیان دنیا فوتبال بازی کرده ام و تقریبا تمام افتخارات ممکن را کسب کرده ام.

قطعا این ناراحت کننده است که برخی از مردم راجع به مسائل دیگری فکر می کنند.حالا با اتمام عمر ورزشی ام، به عقب نگاه می کنم و با خودم می گویم:«من تقریبا تمام افتخارات ممکن را با هر باشگاهی که در آن توپ زده ام، کسب کرده ام...۱۱۵ بازی ملی برای تیم ملی کشورم انجام داده ام و دوبار پشت سربزرگترین فوتبالیست های دنیا، در رده دوم جایزه بهترین بازیکن فوتبال سال دنیا قرار گرفته ام و از این بابت احساس غرور می کنم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391