برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مورینیو (۱):همیشه بردمال همه است و باخت فقط مال مربی

دوشنبه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۳۷ — گل

ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی رئال مادرید در کنفرانس خبری اش قبل از مصاف تیمش مقابل بوروسیا دورتموند در دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شرکت کرد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد

ژوزه مورینیو

دراینجا می توانید متن صحبت های مورینیو را در۲ قسمت مطالعه کنید:

*روحیه ای مشابه با خوانیتو و درصد خلق فرصت: خودتان می دانید که روحیه شبیه به خوانیتو چیست و نیازی به توضیح دادن نیست. تمام چیزهایی که به تاریخ می پیوندند، چیزهایی هستند که باید به آنها احترام گذاشت و من احترام زیادی برایشان قائلم. دوست ندارم درمورددرصدها صحبت کنم. یک عدم تعادل بزرگی در تابلوی نتایج دیده می شود (باخت ۱-۴ رئال در بازی رفت).می دانیم که بازی سه شنبه با نتیجه ۴-۱ شروع می شود و زمانی که اینگونه کار را شروع می کنی،استفاده از ریاضیات و توجیه کردن اینکه ما شانس زیادی داریم سخت است

*صحبت های قبل از بازی حماسی خواهد بود یا فوتبالی؟ : زمانی که بعد از بازی با دورتموند شما می خواستیم که من صحبت هایی مشابه با بازیکنانم برزبان بیاورم،من نتوانستم این کار را انجام دهم ولی چند روز بعد از بازی با آنها صحبت کردم و همه چیز را به آنها گفتم. من واکنش من و صحبت های من و دیدگاه من در رابطه با بازی ای که در دورتموند انجام دادیم بود.

*شما سومین فصل حضور دررئال را سپری کردید . این دوره موفق بود یا ناکام؟: نه.عملا درتمامی باشگاه‌ها و نه فقط در رئال مادرید،موفقیت،موفقیت همه است ولی ناکامی، فقط مال سرمربی است. فقط در رئال مادرید این طور نیست و درتمام باشگاه‌ها اوضاع و درتمام فرهنگ‌ها به همین ترتیب است. من آرام هستم و می دانم که اوضاع اینگونه است. شکست و ناکامی،مال سرمربی است. رکورد کسب ۱۰۰ امتیاز در طول یک فصل با رئال مادرید را به دست آوردیم ولی اگر به فینال نرسیم، ناکامی من بوده است.

*نقصان های رئال در دورتموند: در بازی رفت من به طور کلی خواهان عدالت بودم؛چون گاهی وقتها فوتبال عادل نیست. خیلی وقتها تیمی به پیروزی می رسد که شایسته برد نیست. من در کل درخواست داشتم تا عدالت رعایت شود و در فوتبال این طور هم بود. تیمی که شایستگی اش را داشت به پیروزی رسید. وقتی اوضاع اینگونه است،باید ازاین عدالت راضی وخوشحال بود.

*رختکن تیم: من از شنیدن صحبت‌ها و از حس کردن احساسات بازیکنانم نگران نبودم. من نگران آنالیز بازی ۴شنبه شب و بازی سه شنبه این هفت و توضیح دادن ایده هایم بودم. نگرانی اصلی من این بود.

*ترکیب اصلی رئال در بازی سه شنبه: برای چه چیزی که واضح و روشن است را پنهان می کنی؟در دورتموند به جز در مورد دی ماریا،همه چیز مشخص بود. تیمی داریم که شک و شبهه ای در آن نیست و یازده بازیکنی را به میدان فرستادیم که همه می دانستند.ولی در بازی سه شنبه اوضاع متفاوت است. می توانیم با بازیکنانی بازی را شروع کنیم که بازی نمی کنند..یا سیستمی را به کار بگیریم که معمولا از آن استفاده نمی کنیم. حال کریس خوب است. آربلوا و مارسلو همچنان مصدوم هستند ولی سایر بازیکنان تیم آماده و در خدمت تیم هستند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391