برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کار داورهلندی بی عیب و نقص بود؛گل دورتموند صحیح بود و خطای آلونسو هم پنالتی

پنجشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۱۸ — گل

آلمانی‌ها معتقد بودند که داور وقتی بازی ۰-۱ بود،می بایست خطای پنالتی واران را بگیرد.

تیم بوریسیا دورتموند

ایلدفونسو اوریسار آسپیتارته، کارشناس داوری روزنامه آ.اس بعد از اتمام بازی دو تیم رئال مادرید و بوروسیا دورتمونددر دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان که باباخت ۱-۴ تیم مادریدی به پایان رسید، به آنالیز عملکردداور این بازی پرداخت و درگزارشش نوشت:

«بیرون کوئیپرس،داور هلندی بازی، که یکی از داوران رسمی یوفا و فیفا است،دراین بازی چندین اشتباه داشت ولی درمجموع عملکردش در صحنه های حساس و مهم بازی درست بود.او درنیمه اول بازی، در مقابل واکنش‌ها نسبت به خطاهای بازیکنان حریف (که رفتار درستی هم بود) کمی با آرامش بیشتری رفتار کرد. اولین اتفاق این بازی در دقیقه ۴۱ مسابقه و درپی خطایی بود که واران روی رویس مرتکب شد ودورتموندی‌ها معتقد به یک ضربه پنالتی بودند. ولی قبل از هرچیز لازم به ذکر است که بازیکن دورتموند درافساید بود و برخورد خیلی جزئی هم میان واران و رویس ایجاد شد و رویس با بهره گیری از این برخورد جزئی خودش را به زمین انداخت و داور تصمیم درستی دراین صحنه گرفت.

او در طول تمام نیمه اول از کارتش استفاده نکرد و مطابق اکثر بازیهای لیگ قهرمانان اروپا،کارت هایش را برای نیمه دوم نگه داشته بود. او درنیمه دوم ۴ کارت به بازیکنان حاضردرمیدان نشان داد که همگی درست بود. در دقیقه ۴۹ بازی،گل دوم لواندوفسکی از راه رسید. بازیکنان رئال معتقد بودند که این بازیکن لهستانی در آفساید بود ولی جایگاه په په، کاملا آفساید را پر کرده بود و گل دررست بود. هرچند که در نگاه اول، به نظر کمی آفساید می رسید ولی با دقت بیشتر متوجه می شوید که گل درست بود

یک صحنه بحث برانگیز دیگر در دقیقه ۶۲ از راه رسید. یک خطای بارز و مشهود روی اوزیل که داور به درستی سوت زد و اوزیل از داور می خواست تا به اشملتزر،بازیکن دورتموند کارت بدهد. داور هلندی که پیش از این از بازیکنان خواسته بود که نمی توان بیش از حد برای دادن کارت به بازیکنان حریف پافشاری کرد،اعتراض های اوزیل را با یک کارت زرد پاسخ داد. در دقیقه ۶۳ ژابی آلونسو در محوطه جریمه رویس را با خطا متوقف کرد. البته این خطا کاملا مشهود بود. اخیرا درکلاسهای داوری یوفا به داوران آموزش داده شده تا این برخوردها را خطا بگیرند وداور تصمیم درستی گرفت.

این داور هلندی تقریبا قضاوت بی عیب و نقصی داشت و به خوبی کنترل بازی را در دست داشت. جایگیری خوبی در زمین مسابقه داشت و از نظر انضباطی هم خوب کار کرد. او بهترین داور در رقابت های این دوره لیگ قهرمانان اروپا بوده است.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391