برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گواردیولا، خالق متد تغذیه ای خاص در بارسلونا

چهارشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۳۸ — باشگاه خبرنگاران

گواردیولا یکی از مربیانی بود که توانمندی هایش در زمان حضور در تیم بارسلونا بر هیچ کس پوشیده نیست، یکی از اقداماتی که وی در این تیم پایه گذاری کرد توجه به تغذیه بازیکنان بود.

پپ گواردیولا

پپ گواردیولا خالق یکی از متدهای جالب و علمی خاص تغذیه ای در تیم بارسلونا بود.

در کنار همه فاکتورهای موفقیت این تیم، شاید پپ جای توجه به امور تغذیه ای را خالی می دید.

امور تغذیه ای که اگر چه شاید کسی کمتر توجهی به آن کند اما یکی از مهمترین ارکان موفقیت هر تیم است.

پپ با استخدام چندین کارشناس تغذیه و آشپز ماهی با آزمایش بر روی هر بازیکن و در نظر گرفتن فیزیولوژیک، میزان اصلاح و ویتامین های مورد نیاز هر بازیکن را اندازه گیری می کرد.

پزشک تغذیه نیز برنامه غذایی مناسب حال هر بازیکن ترتیب می داد و بر اساس این برنامه بازیکنان منوی صبحانه، ناهار و شام خود را می دانستند، منویی سر شار از سبزیجات، گوشت، ماهی، سالاد، میوه و... که می توانست تمام نیازهای آن‌ها را برآورده کنند.

پایان هر هفته هم زمانی بود که پروفسور رامان اورتگا با انجام آزمایشات تغذیه ای ماحصل کار یک هفته ای خود را در هر بازیکن را اندازه گیری می نمود.

پزشک تغذیه نیز برنامه غذایی مناسب حال هر بازیکن ترتیب می داد و بر اساس این برنامه بازیکنان منوی صبحانه، ناهار و شام خود را می دانستند منویی سر شار از سبزیجات، گوشت، ماهی، سالاد، میوه و... که می توانست تمام نیازهای آن‌ها را برآورده کنند.

پایان هر هفته هم زمانی بود که پروفسور رامان اورتگا با انجام آزمایشات تغذیه ای ماحصل کار یک هفته ای خود را در هر بازیکن مشاهده می کرد و منوی هفته بعدی هر بازیکن را به صورت انفرادی تعیین می نمود.

همین وقت گذاشتن برای بازیکنان باعث شد تا بارسلونا سالهای سال به عنوان یک تیم نمونه در سطح جهان معرفی شود.

تیمی که در هیچ یک از ابعاد فروگذار نمی کند، پپ علاوه بر مجاب کردن بازیکنان به استفاده از این منو، به آرامش و لذت از غذا خوردن نیز اهمیت ویژه ای می داد.

گواردیولا با تیم بارسلونا جام های بسیاری را از آن خود کرد چون یک سرمربی کامل بود و هیچ چیز از دید وی پنهان نمی ماند. همین اهمیت، اهتمام و هوش و برنامه ریزی وی از او یک قهرمان و اسطوره ساخت.

توجه به تغذیه نه تنها در تیم های اروپایی بلکه می بایست در تیم های فوتبال باشگاهی ما نیز از مهمترین موارد برای مربیان باشد چراکه یک بازیکن وقتی کامل است که تغذیه صحیح و کاملی داشته باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391