برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مسی به رکورد ۳۴۵ گل مارادونا رسید

چهارشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۴۱ — گل

مارادونا با انجام ۶۸۰ بازی در طول ۲۲ سال، ۳۴۵ گل زده بود ولی مسی هنوز ده سال نیست که به تیم اصلی بارسلونا آمده و در مجموع ۴۵۷ بازی به این تعداد گل رسیده

لیونل مسی و مارادونا

آمار و ارقام گلهای لیونل مسی خیره کننده است. این ستاره ریزنقش آرژانتینی با گلی که یکشنبه شب برای تیمش مقابل بتیس به ثمر رساند، با رکورد ۳۴۵ گلی که دیگو آرماندو مارادونا در طول تمام عمر ورزشی اش زده بود برابری کند.مسی از سال ۲۰۰۴ تا حالا ۳۱۳ گل برای بارسلونا زده و ۳۲ بار هم برای تیم ملی کشورش،آرژانتین به گل رسیده.

این درحالی است که تعداد گلهای باشگاهی مارادونا درتمام تیم هایی که توپ زده بود( آرخنتینوس جونیورس،بوکا جونیورس، بارسلونا، ناپولی، سویا ومجددا بوکا جونیورس) ۳۱۱ گل بوده.او در۱۶۶ دیداری که با پیراهن آرخنتینوس جونیورس برگزار کرده بود، به ۱۱۶ گل رسیده بود و در ۴۰ بازی با پیراهن بوکا ۲۸ گل به ثمر رسانده بود. در ۵۸ بازی برای بارسا ۳۸ گل به نام خودش ثبت کرده بود و در ۲۵۹ بازی ای که برای ناپولی انجام داد، ۱۱۵ بار به گل رسیده بود ودرنهایت در۲۹ بازی برای سویا،۷ گل و در ۳۱ بازی در آخرین دوره حضورش در بوکا، ۷ گل به ثمر رسانده بود. او در ۵ بازی ای که بعد ازجدایی از سویا و قبل از پیوستن به بوکا برای نیولز اولدبویز برگزار کرده بود هم نتوانسته بود به گلی برسد و به علاوه در بازیهای ملی،۳۴ گل برای آلبی سلسته به ثمر رسانده بود.

از سوی دیگراز ۳۱۳ گلی که مسی برای بارسا به ثمر رسانده بود، ۲۱۵ گل در لالیگا، ۲۴ گل در جام حذفی ، ۱۰ گل در سوپرکاپ اسپانیا، ۵۹ گل در لیگ قهرمانان اروپا،یک گل در سوپرکاپ اروپا و ۴ گل هم در جام باشگاه های جهان بوده و او با پیراهن آلبی سلسته به ۳۲ گل رسیده.

مارادونا از سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۹۸ و با انجام ۶۸۰ بازی (۵۸۸ بازی برای تیم های باشگاهی اش و ۹۲ بازی برای تیم ملی آرژانتین) در طول ۲۲ سال به این تعداد گل رسیده بود ومیانگین گلزنی او در هر بازی، ۰.۵ گل بود. ولی مسی هنوز ده سال نیست که به تیم اصلی بارسلونا آمده و در مجموع ۴۵۷ بازی (۳۷۸ بازی برای بارسا و۷۹ بازی برای تیم ملی آرژانتین) انجام داده ومیانگین گلزنی او، ۰.۷۵ گل در هر بازی است. جالب اینجاست که این آمار خوب گلزنی را درکنار دادن ۱۱۷ پاس گل به دست آورده. مسی در سن ۲۵ سالگی به ۳۴۵ گل رسیده و استادش،مارادونا در سن ۳۸ سالگی و در زمان خداحافظی اش از دنیای فوتبال این تعداد گل را از خود به یادگار گذاشت حالا مسی از نظر آمار و ارقام از اسطوره فوتبال آرژانتین پیشی گرفته و قطعا در آینده این فاصله را بیشتر نیز خواهد نمود.

الان چالش پیش روی مسی پشت سرگذاشتن رکورد پائولینو آلکانتارا،یکی از اسطوره های باشگاه کاتالان است که در طول سالهای ۱۹۱۲ تا ۱۹۲۷ ، ۳۶۹ گل در ۳۵۷ بازی به ثمر رسانده بود.مسی تنها ۳۴ گل تا رکورد او فاصله دارد و فصل آینده می تواند به این رکورد برسد.

او بازدن ۲۱۵ گل در رقابت های لالیگا و ۵۹ گل در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا، برترین گلزن بارسلونا دراین رقابت هاست و تا ژوئن سال ۲۰۱۶ با بارسا قرار داد دارد و زمان زیادی دارد تا رکوردهایش را بهبود ببخشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391