برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بلاتر: جریمه سنگین جواب نمی‌دهد، باید امتیاز کسر کنیم

سه‌شنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۰۶ — ایسنا

رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال خواهان اتخاذ تدابیر شدیدتری برای مبارزه با نژادپرستی شد. او کسر امتیاز و حذف از رقابت‌ها را بهترین ساز و کار برای ریشه‌کن کردن نژادپرستی دانست.

سپ بلاتر

رفتارهای نژادپرستانه یکی از مشکلاتی است که امروزه در بسیاری از ورزشگاه‌ها به چشم می‌آید و فیفا در حال تلاش برای یافتن راه برون‌رفت از آن است. سپ بلاتر، رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال از مجمع عمومی فیفا خواست تا برای مبارزه با هر نوع نژادپرستی در فوتبال قوانین جدیدی را وضع کند.

بلاتر گفت: مبارزه با نژادپرستی یک مساله بنیادین برای ما به شمار می‌آید. باید همه فدراسیون‌ها پایبند به این قانون باشند. سه پیشنهادی که به مجمع عمومی ارایه شده، مناسب و بجا هستند. باید همواره برای مبارزه با عادت زشت نژادپرستی آموزش لازم را ارایه دهیم. بر این باورم که باید مجازات‌های شدیدتری در نظر گرفته شود. جریمه‌ها تاثیر زیادی در ریشه‌کن شدن نژادپرستی نخواهد داشت. برعکس، کسر امتیاز و حذف از رقابت‌ها بهتر جواب خواهد داد. تبانی و مبارزه با نژادپرستی در راس برنامه‌های مجمع عمومی فیفا هستند.

کشورهای عضو فیفا قصد دارند با تصویب قانونی برای نامزد ریاست فیفا شرایط سنی قرار دهند. بلاتر مخالف چنین قانونی است: این موضوع به من ربطی ندارد. پیش از این هم گفته ام که تابع دموکراسی هستم. فدراسیون‌ها باید تصمیم بگیرند اما شخصا معتقدم که نباید شرایط سنی را ملاک قرار دهیم؛ چرا که ایمان دارم این معیار هیچ ربطی به این موضوع اداره فیفا ندارد. همه مردم وقتی به سن ۶۰ یا ۷۰ و یا ۸۰ می‌رسند، مثل هم نیستند. این شور و علاقه است که تفاوت ایجاد می‌کند و برای کار حیاتی به شمار می‌آید اما باید بگویم که مخالف محدود کردن تعداد دوره‌های ریاست فیفا نیستم. معتقدم اگر رییس فیفا پس از ۸ سال عملکرد ممتازی داشت، باید چهار سال دیگر هم به او فرصت داد.

بلاتر درباره روند اصلاحات در فیفا گفت: بر اساس نقشه راهی که در سال ۲۰۱۱ به مجمع عمومی ارایه شد، پیش می‌رویم. در تمام کارهای خود با شفافیت عمل می‌کنیم. تقریبا به بیشتر توصیه‌های کمیته مستقل فیفا در دو سال اخیر عمل کرده‌ایم. شخصا بر این باورم که نقد اگر سازنده باشد، مفید خواهد بود و مطمئنا ما هم از نقدهای ممکن استفاده خواهیم کرد.

بلاتر در پایان سخنان خود درباره‌ شیوه‌ رای‌گیری برای میزبان‌های جام جهانی گفت: همه چیز شفاف است. کمیته عمومی فیفا تصمیم‌گیرنده نهایی در این زمینه است نه کمیته اجرایی. درباره شائبه هایی که درباره میزبانی روسیه و قطر وجود دارد، باید بگویم که معتقدم رای گیری دوباره اشتباه خواهد بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391