برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مدارک دادگاه علیه فساد مالی مسی کامل تر شد؛ لیونل و پدرش روز ۱۷ سپتامبر دفاع می کنند

پنجشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۲۱ — گل

دادگاهی در منطقه گاوا (بارسلونا)، لیونل مسی وپدرش را به اتهام اختلاس مالیاتی بیش از ۴ میلیون یورو در طول سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ به خاطر حق پخش تصویر این بازیکن آرژانتینی متهم نموده است.

لیونل مسی

طبق اعلام منابع قضایی به یورو پرس، این دادگاه اعلام کرده که مسی و پدرش در روز ۱۷ سپتامبر باید در جایگاه متهم دست داشتن دراین پرونده دراین دادگاه حضور بیابند.

طبق اعلام این دادگاه، استراتژی احتمالی مسی این بوده که بخشی از حق تصویر خود را به جوامعی که از نظر موقعیت قضایی در شرایط ایده آلی هستند و به نحوی پناهنگاه مالیاتی به نظر می رسند (مثل کشورهای بلیز و اروگوئه) به صورت اجاره ای دراختیار آنها قرار دهد و در کنار آن و همزمان با آن قراردادهایی رسمی را با آژانس‌ها و شرکت های حق پخش تصاویر او که در کشورهایی باقوانین قضایی متفاوت مثل انگلیس و سوئیس به امضا برساند.

بدین ترتیب درآمد این ستاره آرژآنتینی هم از این کشورهای اروپایی بوده و هم از جوامعی که در واقع پناهنگاه های مالیاتی برای او هستند تا بدین ترتیب بدون پرداخت مالیات در خزانه از هر دو سو درآمد زایی داشته باشد.

طبق گزارش منتشره در روزنامه آ.اس از نظر دادگاه قضایی، خورخه اوراسیو مسی پرس، پدر لیونل ، برنامه ریز و ایدئولوژ این فساد مالی است و در زمانی که سن مسی کمتر از سن قانونی بوده او با بهره گیری از اجاره حق تصاویر او درآمدزایی اقتصادی زیادی داشته.

زمانی که مسی به سن قانونی رسیده، دادگاه براین باور است که او نیز تاکتیک پدرش را دنبال کرده و در طول سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ اختلاس مالیانی داشته و سران باشگاه بارسلونا، بانک سابادل، کمپانی دانون، آدیداس، پپسی کولا، تلفونیکا، کویت فود کمپانی و برخی دیگر از کمپانی هایی که با مسی همکاری داشتند، می دانستند که او به خاطر اجراه حق تصاویرش، هیچ مالیاتی نمی پردازد.

درآمدزایی خالص مسی به همین ترتیب افزایش چشمگیری داشت و در سال ۲۰۰۷، ۲.۵۵۸.۶۶۱ یورو، در سال ۲۰۰۸، ۳.۸۱۷.۷۳۳ یورو و در سال ۲۰۰۹ به ۳.۷۹۸.۱۸۱ یورو رسید

این بدان معناست که دادگاه براین باور است که منابع کافی را برای اثبات اتهام مالی مسی و پدرش در دست دارد و حالا آنها باید بی گناهی شان را در دادگاه ثابت کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391