برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

روزهای فیفا از سال ۲۰۱۴ الی ۲۰۱۸ مشخص شد

شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۴۰ — فارس

فدراسیون بین‌المللی فوتبال روزهای فیفا از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ را مشخص کرد.

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، فدراسیون جهانی فوتبال، تقویم رقابت‌های رسمی و همچنین روزهای فیفا را در بازه زمانی چهار ساله اعلام کرد.

فیفا این تقویم را به منظور برنامه ریزی فدراسیون‌های عضو برای آماده سازی تیم‌های ملی فوتبال بزرگسالان و برنامه ریزی برای برگزاری لیگ های برتر کشورهای عضو فیفا، در بازه زمانه ۴ ساله مشخص کرده است.

در نامه‌ای که به فدراسیون‌های عضو ارسال شده و بر اساس جلسه‌ای که در ۳۰ اسفند ماه ۹۱ برگزار شده است، کمیته اجرایی فیفا تقویم بازی‌های بین المللی دوره سپتامبر ۲۰۱۴ لغایت جولای ۲۰۱۸ را تصویب کرد.

بر اساس اعلام فیفا، تقویم بازی های بین المللی پس از مشورت نمایندگان کنفدراسیون‌ها، لیگ‌ها و باشگاه‌ها تنظیم شده و به دو دوره زمانی تقسیم شده است.

دوره اول ۲۰۱۴ لغایت ۲۰۱۶ و دوره دوم ۲۰۱۶ لغایت ۲۰۱۸ است. هر دور شامل ۹ تاریخ دو روزه در روزهای دوشنبه یا سه شنبه است. همه کنفدراسیون‌ها به غیر از کنفدراسیون فوتبال اروپا، می‌توانند از تاریخ‌های دو روزه‌ای اضافی که برای ژوئن ۲۰۱۶ برنامه ریزی شده است استفاده کنند.

لازم به ذکر است که تیم‌های ملی می‌توانند حداکثر یک بازی از دو بازی بین المللی را در هر دوره انجام دهند و حداقل ۳ روز بین دو بازی تیم ملی باید فاصله وجود داشته باشد.

به عنوان مثال اگر یک تیم ملی اولین بازی خود را پنج شنبه برگزار کند، دیگر نمی تواند تا یکشنبه بازی دوم خود را انجام دهد. باید توجه داشت که اگر دو بازی تیم ملی در یک قاره برگزار نشد، حداکثر زمان پرواز برای تیم ملی بین مکان‌های دو بازی، حداکثر ۵ ساعت مابین دو تایم محلی است.

همچنین بازیکنان برای انجام بازی باید صبح روز دوشنبه در اختیار تیم های ملی قرار گرفته و صبح روز چهارشنبه همان هفته به باشگاه‌های خود ملحق می‌شوند. البته در این موارد استثناهایی وجود دارد که مربوط به کنفدراسیون‌هاست. برای انجام بازی‌های رسمی در قالب تورنمنت، بازیکنان باید روز دوشنبه هفته قبل از شروع بازی‌ها در اختیار تیم‌های ملی قرار گرفته و در روز بعد از بازی آخر رقابت‌ها ( و یا تا زمانی که تیم در رقابت حضور دارد) به باشگاه خود بپیوندند.

بازی‌هایی که در دوره ژوئن-جولای برگزار می شوند باید در اواسط جولای به اتمام برسند. رقابتهایی که در دوره ژانویه- فوریه هم انجام می شوند، باید در اسرع وقت در ماه ژانویه آغاز شوند. بعلاوه، بازیکنان ممکن است در بازی های قهرمانی در یک سال با یک تیم ملی بزرگسال رقابت کنند.

البته این حالت هم پیش بینی شده و استثنائاً در این حالت ممکن است، در تیم های شرکت کننده در جام کنفدراسیون های فیفا حضور داشته باشند.

فیفا در پایان اعلام کرده است:« کمیته اجرایی فیفا بر این باور است که توانسته همه اطلاعات موردنیاز در مورد تقویم جدید بازی‌های بین المللی از سال ۲۰۱۴ لغایت ۲۰۱۸ را برای آماده سازی تیم ملی بزرگسالان یک فدراسیون، ارائه کند و فدراسیون‌ها می توانند از همین حالا تا چهار سال دیگر برای فیکس کردن بازی‌های دوستانه در نقاط مختلف جهان با یکدیگر مذاکره کنند. با این حال، اگر فدراسیون‌ها درباره تقویم رقابتهای بین المللی، سوالی دارند می توانند بدون معطلی، با بخش مسابقات فیفا و یا امور حقوقی فیفا ارتباط برقرار کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391