برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هیتسفلد: در فینال لیگ قهرمانان کاملا بی‌طرف هستم

شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۰۳ — فارس

سرمربی اسبق تیم‌ ملی فوتبال سوئیس گفت: در رویارویی فینال لیگ قهرمانان اروپا در ومبلی، نه بایرنی‌ و نه دورتموندی هستم.

اوتمار هیتسفلد یکی از بزرگان ورزش جهان است که امشب مصاف ۲ تیم آلمانی بایرن و دورتموند را به تماشا خواهد نشست. وی در گذشته مربیگری این ۲ قدرت ژرمن‌ها را در اختیار داشته و حتی با آنان فاتح لیگ قهرمانان اروپا نیز شده است.

هیتسفلد در گفت‌وگویی با شبکه ورزش آلمان به همین دلیل اظهار داشت:‌ برای این مصاف من نه بایرنی هستم و نه دورتموندی چون ایام بسیار دلنشینی را همراه هر کدام از این تیم‌ها داشتم. براین اساس کاملا بی‌طرف خواهم بود.

وی افزود: برخلاف خیلی‌ها که می‌گویند شانس بایرن این بار زیاد خواهد بود، من چنین باوری ندارم. البته مونیخی‌ها قادرند فصل موفقیت‌آمیز خود را با کسب مقام نخست لیگ قهرمانان جلا ببخشند. با این حال باید اذعان کرد به همین دلیل تحت فشار بیشتری نسبت به دورتموند برای کسب مقام هستند.

مربی با تجربه در مورد دورتموند نیز عنوان کرد:‌ بورسیا در این مصاف چیزی برای از دست دادن نخواهد داشت.‌ آنها آنقدر توانایی دارند که همگام با بایرن، رقابت کنند. در ۳ سال گذشته ۵ مرتبه بر بایرن غلبه کرده‌اند. همین آمار مشخص می‌کند در بازی ومبلی، امکان وقوع هر نتیجه‌ای وجود دارد. آنها اگر در فرم مطلوب خود در این بازی باشند،‌ حتی می‌توانند باوارایی‌ها را مغلوب کنند.

وی ادامه داد:‌ من شانس موفقیت را ۵۰ به ۵۰ نمی‌دانم. فکر می‌کنم کفه بایرنی‌ها اندکی سنگین تر است و شانس برتری‌شان ۶۰ به ۴۰ است.

هیتسفلد آنگاه گفت: آنچه در این مصاف بیش از همه تاثیرگذار است، برتری روحی و روانی است. هر کدام که در شرایط روحی بهتری باشند و بازی را بهتر شروع کنند، امکان بهتری برای کسب موفقیت خواهند داشت. بر همین اساس اگر بایرن خواهان کسب برتری است، باید گل اول را بزند و برتری خود را بر حریف دیکته کند. اما اگر گل بخورد، چون در فصل جاری به ندرت از حریفان عقب افتاده، از این جهت عادت به این موضوع به طور کلی نخواهد داشت و شانس موفقیتش بسیار کاهش خواهد یافت.

پیکار بایرن و دورتموند ساعت ۲۳:۱۵ امشب در ورزشگاه ومبلی آغاز خواهد شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391