برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کافو از هو کردن رئیس جمهوری برزیل د ر مراسم افتتاحیه جام کنفدراسیون‌ها انتقاد کرد

یکشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۲۳:۵۸ — واحد مرکزی خبر

کافو سرگروه اسبق تیم ملی فوتبال برزیل امروز یکشنبه از هو کردن دیلما روسف رئیس جمهوری این کشور در مراسم افتتاحیه مسابقات جام کنفدراسیون‌ها که دیروز برگزار شد انتقاد کرد.

کافو

کافو که بیشترین سابقه سرگروهی در تیم ملی بزریل را دارد گفت هو کردن رئیس جمهوری پیش از بازی دیروز تیم های ملی برزیل و ژاپن ناخوشایند بود.
وی گفت:« او رئیس جمهور برزیل، بالاترین مقام کشور و فردی است که شایسته است مورد احترام قرار گیرد.»
کافو افزود:« ما با مردم برزیل سر و کار داریم و می دانیم آرام کردن مردم کار راحتی نیست اما دیدن چیزی
آنگونه که با مقام ارشد کشور رفتار شد ناخوشایند بود.»
کافو گفت:« ما باید به حق آزادی بیان احترام بگذاریم اما رعایت احترام بدون توجه به این که فرد مقابل ما رئیس جمهوری است یا خیر مهم ترین موضوع است.»
رئیس جمهوری بزریل که محبوبیت وی به علت کاهش رشد اقتصادی کاهش یافته روز گذشته هنگام معرفی نام وی در ورزشگاه ملی برازیلیا و همچنین در جریان سخنرانی در مراسم افتتاحیه جام کنفدراسیون‌ها از سوی تماشاگران هو شد.
سپ بلاتر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در واکنش به این موضوع از جمعیت پرسید:« دوستان فوتبال برزیل احترام و بازی جوانمردانه شما کجا رفته؟‌»
مسابقات جام کنفدارسیون‌ها در برزیل در حالی آغاز شد که تعدادی از مردم برازیلیا در اعتراض به هزینه های زیاد این مسابقات و مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ تظاهرات کردند و خواستار اختصاص هزینه‌های این مسابقات به برنامه های اجتماعی شدند.
سخنگوی کمیته برگزار کننده مسابقات جام کنفدراسیون‌ها گفت :« امنیت این مسابقات به مقام های محلی مربوط می شود اما ما قصد نداریم برای دور نگاه داشتن معترضان فاصله حفاظ دور ورزشگاه را افزایش دهیم.»
وی گفت:«‌ ما حق اعتراض مردم را به رسمیت می شناسیم اما این موضوع دیگری است و فیفا و کمیته برگزار کننده تنها بر امنیت داخل ورزشگاه‌ها نظارت می کنند.»
دانته مدافع تیم ملی فوتبال برزیل از حق اعتراض مردم در این مسابقات دفاع کرد و گفت:«‌ این مسابقات فرصتی است برای این که مردم آن چه را در ذهن داررند بیان کنند.»
دانته که در تیم باشگاهی بایر مونیخ بازی می‌کند گفت:« بزریل کشور آسانی نیست . برخی از مردم بسیار ثروتمند هستند در حالی که برخی دیگر هیچ چیز ندارند.»
وی افزود:«‌ کشور ما برزگ است و در حال حاصر همه جهان ما را نگاه می کند.»
به گزارش خبرگزاری آلمان از ریودو دوژانیرو ، لوئیز فیلپه اسکولاری سرمربی تیم ملی فوتبال برزیل از اظهار نظر در مورد این اعتراضات خودداری کرد و گفت :« وظیفه من نظارت بر جنبه های فنی و تاکتیکی بازیکنان است. تمرکز من بر روی تیم است و نمی توانم در مورد اعتراضات حرفی بزنم زیرا هیچ چیز در مورد آن نمی دانم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391