برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کلمنته: روابط مورینیو با بازیکنانش، ناکامی بزرگی بود

دوشنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۵۰ — گل

وقتی به من چیزی می گویند واز آن خوشم نمی آید، رودرروی طرف می ایستم. ولی هیچ کسی از واکنش مورینیو خبر ندارد؛ چون یک هفته بایک چیز درمی افتد و هفته دیگر با چیز دیگر

خاویر کلمنته سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا کسی نیست که نسبت به اتفاقاتی که دور و برش می گذرد بی تفاوت باشد؛ او بعد از کنار رفتن ازنیمکت مربیگری اسپورتینگ خیخون، فوتبال اسپانیا را از خانه دنبال می کند.او در گفتگو با روزنامه اسپورت، نظرش را در مورد مسائل مختلف ابراز کرده است. خلاصه ای از این گفتگو را دراینجا مطالعه کنید:

*نظرتان درمورد رقابت های این فصل چه بود؟بارسا قهرمان لالیگا شدواتلتیکو قهرمان جام حذفی

بارسا درآغاز دوربرگشت قهرمانی اش را مسجل کرده بود.در جام حذفی رئال تا پایان بازی خوب بودو نتیجه بازی عادلانه نبود. هر دوی این تیم‌ها هم درلیگ قهرمانان اروپا لغزیدند.

*ازرفتن مورینیو متعجب نشدید؟به نظرتان او ناکام ماند؟

او نتوانست توقعات را برآورده سازد.باتوجه به توقعاتی که اوایجاد کرده بود،این را می توان ناکامی نامید.نه به این خاطر که رئال امسال به جامی نرسید، بلکه به خاطر مشکلاتی که دراین تیم وجود داشت. روابط مورینیو با بازیکنانش یک ناکامی بزرگ بود و خیلی چیزها ازهمین ماجرا نشئت گرفت.

*یعنی فکر می کنید که رفتار مورینیو با شاگردانش درناکامی رئال در کسب جام قهرمانی نقش سرنوشت سازی داشت؟

این رانگفتم. این بازیکنان می خواستند قهرمان شوند ولی همه چیز برای آنها پیچیده شد. به همین خاطر در این روزها، او بعضی‌ها را دوست دارد وبعضی‌ها را نه..به خاطر اختلاف برسرحمایت درداخل رختکن تیم..چیزهایی که رخ داد، کمی عجیب هستند.

*همیشه مورینیو را به خاطر جنجالهایی که به راه می اندازند سرزنش و تقبیح می کنند

مورینیو همه جا نزاع راه می اندازد. او مثل یک هشت پا دریک مغازه چینی است.گاهی وقتها هست که نمی دانی که او کدام طرفی می رود.باید سرکشی کرد، خود من هم همین طوری هستم ولی درمورد مسائل خاص و مشخص. وقتی به من چیزی می گویند واز آن خوشم نمی آید، رودرروی طرف می ایستم. ولی هیچ کسی از واکنش مورینیو خبر ندارد؛ چون یک هفته بایک چیز درمی افتد و هفته دیگر با چیز دیگر؛یک هفته با این بازیکن وهتفه بعد بایکی دیگر..به همین خاطر سخت است که این رئال در لالیگا ثبات داشته باشد.

*نیمار به بارسا پیوست.به نظرتان خریدخوبی برای بارسا خواهد بود؟

من شناخت زیادی از او ندارم.او را در برنامه های تلویزیونی دیده ام. ولی چیزهایی هست که اصلا از آنها خوشم نیامد

*مثلا؟

از مدل موهایش خوشم نمی آید.از لوازم زینتی که گاهی بازیکنان برزیلی به خود آویزان می کنند خوشم نمی آید. من سادگی را ترجیح می دهم. من از مدل موهای عجیب غریب و ناخن های رنگی و کارهای این چنینی خوشم نمی آید. وقتی بازیکنانی از برزیل به فوتبال اروپا می آیند، به زمان نیاز دارند تا با فوتبال تطبیق پیدا کنند. ولی زمانی که نیمار و بازیهایش را در تلویزیون دیدم، او کارهای خیلی خوبی انجام می دهد. الان باید گفت که فوتبال بازی کردن فقط همین نیست ولی اگر بارسا با پرداخت ۶۰میلیون یورو او راخریداری کرده، همین مبلغ حرفهای زیادی برای گفتن دارد. رئالی‌ها هم به دنبالش بودند. تصور می کنم که بازیکن خوبی باشد.

*نظرتان درمورد مسی چیست؟

مسی یکی از بهترین بازیکنان دنیاست؛ ولی به عنوان مهاجم.اگر او را درپست دفاعی قرار بدهیم، نمی تواند بازی کند. و بالعکسش هم همین است.

آیا بارسا بدون گواردیولا قدرتش را از دست داده؟

نه.اگر پپ بود هم اوضاع به همین ترتیب پیش می رفت. در رقابت های امسال تنها بایرن توانست که با فاصله قاطعانه ای بارسا را شکست دهد.بایرن هم بهترین تیم اروپاست و سرمربی شماره یکی به نام هاینکس دارد.کارنامه ۴۰ ساله مربیگری او را هیچ کس دیگری در دنیا ندارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391