برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نیمار دومین خرید گرانقیمت تاریخ باشگاه بارسا

سه‌شنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۴۱ — گل

سران باشگاه بارسا برای خرید نیمار حدود ۵۴ میلیون یورو پرداخت کردند

نیمار

با قطعی شدن انتقال نیمار به باشگاه بارسلونا در بازار نقل وانتقالات تابستانی، حالا صحبت‌ها در مورد مبلغ پرداختی کاتالونیایی‌ها برای خریداری نیمار سوژه روز رسانه های ورزشی شده است. طبق گزارش منتشره در روزنامه مارکا، نیمار حالا دومین خرید گران قیمت تاریخ باشگاه بارسلوناست.

دراین گزارش یادآوری شده که توافق برای خریداری نیمار وانتقال او به نوکمپ سخت ودشوار بوده واین انتقال برای باشگاه بارسا حدود ۵۴ میلیون یورو هزینه در برداشته که نیمی از این مبلغ به باشگاه سانتوس خواهد رسید و نیم دیگر آن به گروه هایی که روی نیمار سرمایه گذاری کرده اند اختصاص خواهد یافت. مبلغی که سانتوس درازای فروش نیمار دریافت می‌کند (۲۹.۷ میلیون یورو) تقریبا معادل همان مبلغی است که باشگاه بارسلونا چند سال پیش برای خریداری چیگرینسکی به باشگاه شاختار دونتسک پرداخت کرده بود.

سانتوس مالک ۵۵% از حقوق نیمار اسست و ۴۰% از حقوق او به گروه دی.آی.اس و ۵% باقی مانده به گروه ته ئیسا اختصاص دارد. ولی موافقت برای انتقال نیمار به اروپا، تنها می بایست توسط باشگاهی که او در آن توپ می زده صورت می گرفت و فیفا تنها باشگاه را به عنوان مالک ستاره برزیلی می شناسد.

نیمار با انتقال به بارسا دستمزد سالانه ۷ میلیون یورویی خواهد داشت و در بندی از قرارداد هم برای برگزاری دو بازی دوستانه میان بارسلونا و سانتوس، یکی در برزیل و یکی در اسپانیا توافق شده است.

حالا نیمار با انتقالی ۵۴ میلیون یورویی تنها زلاتان ایبراهیموویچ را در جایگاهی بالاتر از خودش در لیست گران ترین نقل و انتقالات تاریخ باشگاه بارسلونا می بیند. زلاتان در فصل ۱۰-۲۰۰۹ با انتقالی به ارزش ۸۷ میلیون یورو ( که با پرداخت ۴۶میلیون یورو و انتقال هلب و اتوئو به باشگاه ایتالیایی همراه بود) از اینتر به بارسا پیوست؛ حالا نیمار با انتقال ۵۴ میلیون یورویی در رده دوم این لیست است. داوید ویاکه در فصل ۱-۲۰۱۰ از والنسیا به بارسا آمدبا انتقالی ۴۰ میلیون یورویی در رده سوم لیست است. بارسایی‌ها درفصل ۹-۲۰۰۸ با پرداخت ۳۶میلیون یورو دانی آلوس را از سویا خریداری کردند و رده پنجم این لیست، به سسک فابرگاس اختصاص دارد که در فصل ۲-۲۰۱۱ با قراردادی ۳۰ میلیون یورویی از آرسنال به بارسا آمد.بارسایی‌ها در فصل ۱-۲۰۰۰ برای خرید مارک اورمارس از آرسنال ۳۰ میلیون یورو پرداخت کردند و الکسیس سانچس که در فصل ۲-۲۰۱۱ با قراردادی۲۶ میلیون یورویی ازاودینزه به بارسا پیوسته بود،دررده هفتم است. چیگرینسکی درفصل ۱۰-۲۰۰۹ با قراردادی ۲۵میلیون یورویی از شاختار به بارسا پیوست و کاتالونیایی‌ها در فصل ۴-۲۰۰۳ با پرداخت ۲۵ میلیون یورو رونالدینیو را خریدند. دهمین خرید گران قیمت تاریخ بارسا، خاویر ساویولا بود که در فصل ۲-۲۰۰۱ با قراردادی ۲۵ میلیون یورویی از ریورپلاته به نوکمپ منتقل شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391