برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اسکولاری: هنوز دوسال از عمر «ژوگو بونیتوی»اسپانیا باقی مانده

یکشنبه، ۹ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۱۹ — گل

سرمربی تیم ملی برزیل براین باور است که بازیکنان جوان تیم ملی اسپانیا، سبک بازی متفاوتی با تیم کنونی این تیم دارند

لوئیس فلیپه اسکولاری سرمربی تیم ملی برزیل در آستانه فینال حساس جام کنفدراسیون‌ها که امشب میان دو تیم برزیل و اسپانیا برگزار می شود، تمایل زیادی نداشت تا راجع به اسپانیا صحبت کند.

او در کنفرانس خبری اش در آستانه این بازی حساس راجع به اسپانیا گفت:« نیازی به صحبت کردن در مورد اسپانیا نیست. تنها باید با بازیکنان خودم صحبت کنم. من احترام زیادی برای اسپانیا قائل هستم ولی برزیل، برزیل است و ما در خانه بازی می کنیم.»

اسکولاری درادامه صحبت هایش ترجیح داد تا درمورد مدعی بودن تیمش دراین فینال هم صحبت نکند. او ادامه داد:« من راجع به تیم مدعی صحبت نمی کنم. براین باور هستم که اسپانیا در شش سال اخیر تمام جام های قهرمانی را فتح کرده و با همین تیم کنونی بازی کرده و تیم بزرگی است ولی برزیل هم تیم بزرگی است و ما با فروتنی، قدرت و روحیه ای بالا مقابل اسپانیا قرار خواهیم گرفت.»

او به علاوه به این نکته اشاره کرد که هنوز دوسال دیگر از عمر «ژوگو بونیتو»(فوتبال زیبای)ی اسپانیا باقی مانده:«ما در یک جام جهانی (۱۹۸۲)فوتبال زیبا را ارائه دادیم و قهرمان نشدیم. نتیجه را قربانی ارائه بازی تماشایی نمودیم. تیم ملی اسپانیا خوب و زیبا بازی کرده و به قهرمانی رسیده ولی این نسل فوتبال اسپانیا دوسال دیگر به پایان می رسد.این نسل فراموش نخواهد شد.ولی جوانان تیم ملی اسپانیا با این سبک بازی نخواهند کرد.»

اسکولاری در پاسخ به سوالی درمورد انگیزه های بازیکنانش دراین بازی گفت:« اسپانیا فوتبالی تماشایی را ارائه می‌کند ولی امروز روز خاصی برای بازیکنان من است و مطمئنم که بازی فوق العاده ای را انجام خواهیم داد واز نقش خودمان حمایت خواهیم کرد.می دانیم که در مقابلمان تیمی را داریم که فوتبالی تماشایی ارائه می‌کند ولی آنها هم نقاط ضعف متعددی دارند، دقیقا مثل تمام تیم های دنیا.»

اسکولاری معتقد است که مهمتروفراتر از قهرمانی در جام کنفدراسیون ها، پیغامی است که برزیل برای مردم دنیا ارسال می کند:« مهمترین چیز این است که ما به دنیا گفته ایم که برزیل در مسیر مناسبی برای جام جهانی قرار گرفته است.ما نشان دادیم که تیمی داریم که می تواند قهرمان جام جهانی شود.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391