برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اعتراف روشن ایرماتوف: درمورد گل کیه لینی اشتباه کردم

دوشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۴۴ — گل

روشن ایرماتوف ،داور ازبکستانی دنیای فوتبال روز شنبه یکی از سخت ترین قضاوت های دوران کاری اش را برعهده داشت و مامور سوت زدن بازی دو تیم ایتالیا و برزیل در مرحله گروهی رقابت های جام کنفدراسیون‌ها بود.

او در این آزمایش چندان هم موفق نبود و چندین اشتباه را در جریان بازی مرتکب شد

طبق گزارش منتشره در روزنامه آ.اس روشن ایرماتوف حالا در صحبت هایی اعلام کرده که در صحنه به ثمر رسیدن دومین گل تیم ملی ایتالیا مرتکب اشتباه شده؛ گلی که توسط جورجو کیه لینی به ثمر رسید.

این بازی با برد۲-۴ برزیل هب پایان رسید و حالا ایرماتوف درگفتگو با فیفا به اشتباهش در صحنه به ثمر رسیدن گل دوم ایتالیا اعتراف کرده. او گفته که درآن صحنه اشتباه کرده که اجازه داده که بازی ادامه پیدا کند. این در حالی است که در آن لحظه به نظر می رسید که او ثانیه هایی قبل یک ضربه پنالتی به نفع ایتالیا اعلام کرده ولی با وجودی که درسوتش دمید و نقطه پنالتی را نشان داد، اجازه داد تا بازی ادامه یافته و بلافاصله توپ وارد دروازه ژولیو سسار شده و او نیز گل ایتالیا را پذیرفت.

در آن صحنه برزیلی‌ها نسبت به این اتفاق اعتراض داشتند ولی داورگل را پذیرفت.

حالا پکا اودریوزولا، سخنگوی فیفا در صحتب هایی اعلام کرده که داور ازبکستانی پذیرفته که اشتباه کرد. او دراین باره گفت:« ایرماتوف پذیرفته که در زمان اعلام یک ضربه پنالتی ثانیه هایی بعد از به ثمر رسیدن گل اشتباه کرده. این یک اشتباه تکنیکی بود.وقتی که سوت به صدا درآمده و بازی متوقف شده، نمی توان گل را به حساب تیمی منظور کرد.»

اودریوزولا در ادامه درتشریح حس ایرماتوف در آن لحظه گفت:« خیلی سریع اتفاق افتاد.درهمان لحظه ای که او سوت را به صدا در آورد،دریک چشم به هم زدن، دید که توپ منجر به گل شده . این خیلی سریع فکر کرده و نمی خواست دراین باره توضیحی بدهد.»

سخنگوی فیفا در ادامه درمورد اینکه آیا ایرماتوف بعد از این اشتباه بزرگ به خانه بازگردانده می شود یا خیر، خبری قطعی نداد و گفت:« بدون آنکه بخواهیم وارد بحث آنالیز عملکرد داوران شویم، ماسیمو بوساکا، رئیس داوران فیفا گفته که داوران انسان هستند و مثل هرانسان دیگری اشتباه می کنند؛ دقیقا همان طور که یک بازیکن می تواند موقعیت واضح گلزنی را از دست بدهد.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391