برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اعتراض‌ها در برزیل ادامه دارد. دیروز ۵ پلیس مجروح شدند

دوشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۰۳ — واحد مرکزی خبر

در درگیری های دیروز معترضان برزیلی با پلیس این کشور چندین نیروی پلیس مجروح شدند.

اعتراض‌ها در زمان برگزاری دیدار تیم های برزیل و ایتالیا تشدید شده بود و کشیده شدن درگیری‌ها به اطراف ورزشگاه مینه رائو برگزاری مسابقه را تهدید می کرد.
بیرون از این مجموعه حدود ۳ هزار نفر از مردم معترض برزیل با پرتاب سنگ و اشیا مختلف به درگیری با پلیس پرداختند که ۵ نیروی پلیس مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.
این در حالیست که دیلما روسف رییس جمهور برزیل جمعه گفته بود هزینه های گزاف برگزاری جام جهانی و المپیک در این کشور باعث افزایش مالیات نخواهد شد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس دیشب از سائوپائولو گزارش داد دیشب از حجم اعتراض‌ها به اندازه قابل توجهی کاسته شد اما حدود ۴ هزار معترض در جاده میان ریودوژانیرو و کوپاکابانا تجمع کرده و تظاهرات چند صد نفری نیز در شهر فورتالزا در جریان بود اما هیچ یک به خشونت کشیده نشد.
تظاهر کنندگان خواهان تغییر حکومت برزیل و بهبود شرایط اقتصادی هستند.
تلویزیون گلوبو اعلام کرد دولت روسف قصد دارد برای راضی تر کردن معترضان فردا وعده افزایش یارانه دولتی برای برنامه بهداشت و سلامت عمومی در این کشور و افزایش پذیرش دوره های پزشکی را بدهد.
نظرسنجی‌ها مجله ایکوپا نشان می دهد ۷۵ درصد مردم برزیل خواهان تغییر در دولت این کشور هستند.این نظر سنجی به صورت میدانی و از ۱۰۰۸ نفر از مردم برزیل در هفته گذشته تهیه شده بود و ۶۹ درصد سوال شوندگان اعلام کرده بودند از زندگی خود راضی هستند و به آینده امیدوارند.
در برزیل درصد بیکاری بسیار کم است و حدود ۴۰ میلیون برزیلی در دهه گذشته توانسته اند از طبقه فقیر جامعه به طبقه متوسط صعود کنند.اما پس از رشد اقتصادی قابل توجه ۷.۵ درصد در سال ۲۰۱۰ ، ناگهان سال گذشته این میزان به ۰.۹ درصد تقلیل یافت و دولت این کشور دچار معضل اقتصادی شد.میزان مالیات بر درآمد در برزیل بیش از تمام کشورهای درحال توسعه و در حدود ۳۶ درصد تولید ناخالص داخلی است.
هزینه های سرسام آور زیرساختی برای برگزاری جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۱۳ و جام جهانی ۲۰۱۴ اکنون به ۱۳ میلیارد دلار رسیده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391