برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

روماریو: مالک پشت پرده فوتبال برزیل، فیفا است

شنبه، ۱ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۲۷ — فارس

بازیکن شاخص اسبق «سلسائو» از فیفا و وضعیت سیاسی نامناسب برزیل انتقاد کرد.

روماریو دی سوزا فاریجا

روماریو که هم اکنون به عنوان نماینده مجلس فعالیت می‌کند، روز گذشته از طریق یک ویدئوی اینترنتی علیه فدراسیون جهانی فوتبال موضع گرفت و همچنین از اوضاع نابسامان کشورش انتقاد کرد.

وی در این فیلم گفت: در اینجا روماریو به عنوان نماینده مجلس حرف نمی‌زند. حتی این حرف‌ها از بازیکن سابق برزیل و اسطوره کشور نیست. در واقع کسی که حالا دارد با شما صحبت می‌کند، روماریوی برزیلی است. باید اعتراف کرد که صاحب واقعی و پشت‌پرده کشورمان، فیفا است. این سازمان است که وارد برزیل می‌شود و دولتی پنهان در اینجا ایجاد می‌کند. فیفایی‌ها راحت می‌آیند به کشورمان و سیرک برپا می‌کنند. هیچ ابزاری نیز با خود نمی‌آورند اما به همه سود‌‌ها می‌رسند.

با این اظهارات چهره ۴۷ ساله از نقش فدراسیون جهانی در برپایی تورنمنت جام کنفدراسیون‌ها در کشورش انتقاد کرد.

وی معتقد است با اعطای حق میزبانی جام جهانی از سوی فیفا به برزیل، به کشورش هزینه‌ای بسیار زیاد تحمیل شده که جبرانش بسیار دشوار است.

او ادامه داد: نمایندگان دولت ما باید درک کنند روزهای دروغ، سرقت، سندسازی و بیش از همه بی‌احترامی به ملت به سر آمده است. به جای تاسیس یک ورزشگاه ۲.۴ میلیارد یورویی، می‌شد ۸ هزار مدرسه جدید یا ۳۹ هزار دستگاه اتوبوس حمل و نقل شاگردان یا ۲۸ هزار زمین فوتبال جدید بنا کرد.

در این فیلم ۸ دقیقه‌ای که عنوانش جام جهانی ۲۰۱۴ و بیداری ملت است، وی از تظاهرکنندگان حمایت کرده و خواهان ادامه حضور مردم در خیابان‌ها به منظور مقابله با دولت شده است.

روماریو ادامه داد: باید از این طریق تلاش شود که حکومت به راه صحیح وارد شود. می‌توان با ادامه تظاهرات به صورت مسالمت‌آمیز به این هدف رسید.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391