برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سابه یا: از سرمربیگری تیم ملی آرژانتین لذت نمی برم

پنجشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۰۷ — گل

انسان‌ها و اجتماع، بیش از پیش فردمحور شده اند و فوتبال یک ورزش گروهی است. از همین رو باید توجه بیشتری به بعد گروهی بودن فوتبال کرده و «ما» را به «من» ترجیح بدهیم

آلخاندرو سابه یا، سرمربی تیم ملی آرژانتین در صحبت هایی اعلام کرده که با توجه به مسئولیت سنگینی که هدایت آلبی سلسته برروی دوش او قرار می دهد، او از سرمربیگری تیم ملی کشورش لذت نمی برد.

او که این روزها، در کمال آرامش تیمش را برای بازی های بعدی مرحله مقدماتی جام جهانی آماده می‌کند در دو ماهه اخیر در چند بازی سخت و نفس گیر هدایت آلبی سلسته را در دست داشت و شاهد آن بود که شاگردانش توانست با کسب نتایجی نسبتا مطلوب راه را برای صعود به جام جهانی هموارتر کنند و حالا آنها فاصله خیلی کوتاهی تا در دست گرفتن بلیط جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دارند.

دراین میان سابه یا در گفت و گو با روزنامه «صفحه ۱۲» دراین باره گفته:« از اینکه سرمربی تیم ملی هستم لذت نمی برم؛ شغلی که دارم، مسئولیت سنگینی را روی دوش من قرار می دهد . دراین شغل باید تصمیمات زیادی گرفته شود و باید با همه درتماس باشی: با مدیرانی که تو را به خدمت می گیرند، با بازیکنان، با رسانه‌ها و...

سرمربی آلبی سلسته به این نکته اشاره کرد که سخت ترین کار برای انتخاب ترکیب اصلی تیم، که او را بیش از سایر بخش‌ها نگران می کند، خط دفاعی تیمش است والبته یادآوری کرد که اوضاع هط دفاعی در حال بهبود است. سابه یا گفت:«تیم ملی آرژانتین یک تیم واحد است و خط دفاع تیم به عملکرد گروهی تمام بازیکنان بستگی دارد.»

او در مورد لیونل مسی هم گفت:« مسی باید احساس راحتی کند و درهمین راستا باید در زمین آزاد باشد. او باید در تک تک حرکت هایش، آن کارهایی که دوست دارد را انجام دهد.» سابه یا همچنین درهای تیم ملی آرژانتین را به روی کارلوس تبس بست و یادآوری کرد که درتیمش ۵ مهاجم تراز اول را دراختیار دارد.

سابه یا ادامه داد:« انسان‌ها و اجتماع، بیش از پیش فردمحور شده اند و فوتبال یک ورزش گروهی است. از همین رو باید توجه بیشتری به بعد گروهی بودن فوتبال کرده و «ما» را به «من» ترجیح بدهیم.»

سابه یا، سرمربی کنونی آلبی سلسته سالها پیش در تیم ملی آرژانتین، باشگاه پارمای ایتالیا و کورینتیانس برزیل دستیار دانیل پاسارلا بود و در سال ۲۰۰۹ هدایت استودیانتس دلاپلاتا را در دست گرفت و با این تیم قهرمان لیگ آرژآنتین شد و بعد از آن هم با استودیانتس قهرمانی جام لیبرتادورس را تجربه کرد و از سال ۲۰۱۱ هدایت آلبی سلسته را در دست گرفته است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391