برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

لوتار ماتئوس : لوو به بایرنی‌ها بیشتر از دورتموندی‌ها احترام می گذارد

دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۱۸ — گل

لوتار ماتئوس در گفتگویی ویژه به بررسی مسائل روز فوتبال آلمان می پردازد او انتقاداتی از سیستم بازی بایرن و عملکرد لوو مطرح کرد.

تیم بایر مونیخ

لوتار ماتئوس یکی از بزرگترین هافبک های تاریخ فوتبال آلمان و باشگاه بایرن مونیخ است او آخرین کاپیتان تیم ملی آلمان است که موفق شد در جام جهانی کاپ قهرمانی را بالای سر ببرد گفتگوی مفصل وی با روزنامه ی محلی مونیخ جالب توجه است او انتقادات اخیر ماتیاس سامر مدیر ورزشی بایرن را برای این تیم دردسر ساز پیش بینی می‌کند مصاحبه ی کامل او را می خوانیم:


آقای ماتئوس بایرن موفق شد با نتیجه ۲ بر ۰ هانوفر را شکست دهد اما انتقاداتی از نحوه ی بازی آن‌ها مطرح شد...چرخ دنده های بایرن هنوز خوب صیقل نخورده است و این نیز طبیعی است یک مربی جدید به مونیخ آمده است. بازیکنان جدید خریداری شده و تا آن‌ها باهم هماهنگ شوند زمان نیاز است. در دیگر باشگاه نیز به همین صورت است. اما شرایط برای دورتموند متفاوت است. آن‌ها مدت‌ها است که باهم پیشرفت می کنند و نقاط ضعف را پوشش داده اند ؛ در بایرن این شرایط وجود ندارد.

این بدلیل تغییرات زیاد در بایرن است؟بله، حداقل سیستم بازی برای بازیکنان جدید است. برای مثال دو هافبک دفاعی به یک کاهش یافت و اکنون مدافعان جلو تر حرکت می کنند و یا مهاجم نوک باید فضای بیشتری را تحت پوشش خود داشته باشد این چیزهایی است که وضعیت را مغشوش کرده است.

سامر به تازگی از تیم انتقاد کرده و آن را فاقد احساس خوانده...نه اینطور نیست. حداقل شما بعد از گل می توانید احساسات را ببینید! فقط بازیکنان استرس دارند. آن‌ها فصل گذشته تمام قهرمانی‌ها را بدست آورند و امسال می دانند که در مسیر صحیح قرار ندارند. آن‌ها از خود می پرسند شرایط شان چگونه است؟ مربی تیم چه چیزی را مدنظر دارد؟ چنین چیزهایی مشکل تیم است!

سامر گفت: که آن‌ها خود را پشت گواردیولا پنهان می کنند...ماتیاس می خواست به تیم شوک وارد کند وگرنه همه می دانند که ریبری خود را پشت پپ پنهان نمی کند و یا لام چنین تفکری ندارد. مشکل اساسی تیم عدم امنیت روانی بازیکنان است.

پس سامر و بازیکنانش نباید زیاد نگران باشند؟بازیکنان به اعتماد به نفس نیاز دارند، نه انتقادات رسانه ای. این امر آن‌ها را به نگرانی های بیشتر می کشاند. همه می دانیم تیم مشکل دارد، اما مطرح کردن این مسائل در این زمان مناسب بود؟ من نظری در این مورد ندارم.

تغییراتی که پپ ایجاد کرد را لازم می دانید؟او می خواهد تیمش در استایل بارسلونا بازی کند .اما آن‌ها نیز در اروپا متوقف شدند. استفاده از تیاگو یا شواین اشتایگر در پست هافبک دفاعی را صحیح نمی دانم. اما مارتینس هافبکی است که در این پست می تواند بازی کند شما در پست شش باید در بازی هوایی و تکل‌ها موفق باشید که این نه در خصوصیات تیاگو وجود دارد نه در شواین اشتایگر. استفاده از دو هافبک دفاعی، باستین و مارتینس کاری بود که هر دو در آن موفق بودند و مسئولیت‌ها تقسیم شده بود اما امروز این را شاهد نیستیم.

دورتموند بهتر کار می‌کند چرا آن‌ها قدرت مند تر شده اند؟چون آن‌ها اساسا سیاست انتقال بزرگ را برای خود برنامه ریزی کرده اند و برای آن نقشه دارند نگاه کنید کاگاوا خارج می شود رویس می آید و گوتسه می‌رود تا مخیتاریان وارد شود.

بنابراین دورتموند می تواند برای قهرمانی امیدوار باشد؟البته! من پیش از آغاز فصل هم گفتم که دورتموند برای قهرمانی مورد علاقه است. آن‌ها پتانسیل بالاتری نیز دارند . دورتموند امنیتی دارد که بایرن فاقد آن است. در دیدار مقابل هامبورگ شما شاهد بودید که در غیاب کوبا و گوندوگان چگونه بازی کردند.

کلوپ به یوآخیم لوو بدلیل انتقاد علنی از هوملس اعتراض کرده است. آیا حق با اوست؟بله . هوملس و اشملزر دو بازیکن دورتموند بودند که رسما توسط مربی تیم ملی مورد انتقاد قرار گرفتند. هوملس بازی های بین المللی خوبی در دو سال اخیر انجام داده و مستحق این نبود که پس از یک اشتباه ، این گونه مورد انتقاد قرار بگیرد. او نیاز به حمایت دارد. هوملس در دو بازی اخیر ملی حتی یک دقیقه هم فرصت بازی پیدا نکرد. لوو در مورد اشملزر نیز گفته بود:" در سمت چپ گزینه ای بهتر از او نداریم!" بازیکنان بایرن نیز در برخی بازی های ملی بسیار پایین تر از آن‌ها بودند اما انتقادی مطرح نشد دلیل آن چیست؟ این را باید از لوو بپرسید.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391