برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

زیدان: هیچ بازیکنی ۱۰۰ میلیون یورو نمی‌ارزد

دوشنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۱۲ — فارس

اسطوره سابق رئال مادرید معتقد است که هیچ بازیکنی ۱۰۰ میلیون یورو ارزش ندارد.

زین‌الدین زیدان در گفت‌و‌گویی مبلغی را که رئال مادرید برای جذب گرت بیل پرداخت، تحلیل کرد. وی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکن ولزی ۱۰۰ میلیون یورو می‌ارزد، گفت: هیچ بازیکنی این‌قدر نمی‌ارزد.

اسطوره فرانسوی که در سال ۲۰۰۱ با انتقال از یوونتوس به مادرید با قیمت ۷۵ میلیون یورو به گران‌قیمت‌ترین بازیکن وقت تبدیل شده بود، تأیید کرد که خودش هم آن زمان آنقدر قیمت نداشته است.

زیزو همچنین توضیح داد که چه توصیه‌ای به بیل خواهد داد تا به او کمک کند و نقش خود را در رئال مادرید تشریح کرد. وی همچنین درباره همکاری با کریم بنزما صحبت کرد.

زیدان اظهار داشت: پیش از تمرینات قبل از فصل با آنچلوتی صحبت کردم و او دستیاران خود را در اختیار داشت. مجبور بودیم درباره نقشی که قرار بود من ایفا کنم، صحبت کنیم و به توافق برسیم. کلمنت، دستیار وی مراقب مسائل تکنیکی و تاکتیکی خواهد بود؛ در حالی که من بیشتر با بازیکنان ارتباط خواهم داشت. دوست دارم چیزهای جدیدی یاد بگیرم. کارلو هنوز هم همان آدمی است که ۲ سال در یوونتوس می‌شناختم. کسی که بسیار کاریزماتیک است و مشورت می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بیل ارزش پولی را که رئال برای وی پرداخته دارد، گفت: این سوال را باید پس از یک سوال پرسید. ۱۰ سال پیش من تأیید کردم که خودم ۷۵ میلیون یورو نمی‌ارزم. امروز وسوسه‌ شدم که همین حرف را دوباره بزنم که هیچ بازیکنی این قدر نمی‌ارزد اما ۲ باشگاه بر سر این مبلغ به توافق رسیدند. متأسفانه فوتبال همین است. فهمیدنش سخت است؛ خیلی سخت است که هر چیزی را که امروز اتفاق می‌افتد، بفهمیم.

اسطوره سابق رئال مادرید اضافه کرد: بیل تأثیر حضورش را می‌فهمد. او با مبلغ بسیار گزافی به بهترین باشگاه جهان آمده است. من این مسئله را تجربه کردم و در سه ماه اول خیلی سخت بود. حتی فکر می‌کردم بهتر است تیم را ترک کنم اما اگر تنها روی اتفاقاتی که در زمین رخ داده تمرکز کنیم، همه‌چیز طبیعی می‌شود. نقش من مطمئنا این خواهد بود که توضیح دهم او باید همان طور که می‌داند بازی کند و نباید فشار خیلی زیادی روی خودش بیاورد. بیل بازیکنی است که پتانسیل فوق‌العاده‌ای دارد و در سه سال گذشته این را نشان داده است. او مطمئنا یکی از سه بازیکن برتر دنیا است اما هنوز هم جای پیشرفت زیادی دارد.

وی ادامه داد: تنها یک بنزما در تیم وجود دارد. او مدت زیادی برای فرانسه گل نزده است. می‌خواهم بنزمایی را ببینم که همه می‌خواهند ببینند؛ بازیکنی که همیشه بهترین نمایشش را ایفا می‌کرد. او هنوز هم می‌تواند کمک زیادی به فرانسه و مادرید بکند.

زیدان تأکید کرد: اگر من مجبور بودم دو توپ طلا را اهدا کنم؛ یکی را به کریستیانو و دیگری را به ریبری می‌دادم. هر کدام از آنها به اندازه دیگری شایستگی دریافت توپ طلا را دارد و این مایه تأسف است که تنها یک جایزه وجود دارد و من نمی‌توانم رأی بدهم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391