برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بوفون: خرج کردن و پولداری، نشانه قدرت و قهرمانی نیست

دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۵۶ — گل

جانلوئیجی بوفون دروازه بان موفق وباتجربه یوونتوس و تیم ملی ایتالیا این روزها خودش را برای رویارویی با رئال مادرید، پرافتخارترین تیم رقابتهای اروپایی آماده می کند

جیان لوئیجی  بوفون

او در پنج سال اخیر بارها مقابل حریفان و تیم های اسپانیایی قرار گرفته و حالا در گفتگویی ویژه در آستانه مصاف با رئال مادرید به آنالیز شرایط این تیم پرداخته.

*آیا با سیستم سرمایه گذاری های عظیم باشگاه مادریدی موافقی؟

نتایج مشخص خواهد کرد. راستش را بخواهید این چیزی است که از ده سال پیش در فلسفه باشگاه مادریدی وجود دارد. آنها اراده قوی ای دارند تا هوادارانشان را به رویاپردازی ببرند و همیشه تیمی باشند که از نظر جهانی الگو باشد. هزینه هایی که رئالی‌ها انجام می دهند هنگفت است؛این هم شیوه ای برای بقاست تا بدین ترتیب الگو باشند

*به نظرت بارسلونا درسالهای اخیر وجهه اش را به عنوان باشگاهی بین المللی بهتر از رئال بهبود بخشیده؟

بله.. در هفت یا هشت سال اخیر، بارسلونا ازنظر محبوبیت و پرستیژ از تمام تیمهای دنیا پیشی گرفته و این سبقت از نظر تفاوتها و ارزشهای باشگاه در کسب جامهای قهرمانی مشخص است و بارسلونا در این سالها جامهای قهرمانی فراوانی فتح کرده. دقیقا مثل تیم افسانه ای رئال مادرید که در دهه ۱۹۵۰ متولد شد و جامهای قهرمانی اروپایی متعددی را فتح کرد. خرج کردن و داشتن پول زیاد، نشانه قدرت و قهرمانی نیست.برای این کار به پروژه های کاری، صبوری، تلاش و تعادل نیاز است و به همین خاطر داشتن این همه پول شاید پایه خوبی برای شروع باشد ولی به تنهایی کافی نیست

*در بیوگرافی ات نوشته ای که نمی توانی دروازه بان ذخیره باشی.پس درک می کنی که کاسیاس چه شرایطی را پشت سرمی گذارد؟

من واقعا ایکر را تحسین می کنم.با درنظر داشتن ویژگی های شخصیتی ام و اینکه هنوز خودم را جزو یکی از دروازه بانان قوی و جزو بهترین‌ها می دانم، برایم خیلی سخت است که بخواهم برخی شرایط را بپذیرم. ایکر هم چنین شایستگی‌ها و ویژگی هایی دارد و به همین خاطر برایش بیش از پیش احترام قائلم.

*از اینکه مورینیو کاسیاس را نیمکت نشین کرده و دربرهه ای آدان را به جای او در درون دروازه قرار می داد تعجب نمی کردی؟

من نمی دانم که پارسال و یا امسال در رختکن رئال چه می گذرد. فقط تغییراتی که در ترکیب اصلی تیم اعمال می شود را می بینم. ولی به نظرم می رسد که پارسال مشکل فقط مشکل تکنیکی نبود و مشکلات دیگری هم بود. فکر می کنم که مشکل ارتباطاتی نیز در رختکن رئال وجود داشت.

*و این مشکل کنونی، دراین فصل، مشکل ورزشی است؟

نمی دانم. می توانم بگویم که برایم خیلی عجیب است که دروازه بانی مثل کاسیاس را روی نیمکت ببینم ولی در بین این بحث، باید برای دیگو لوپس هم احترام قائل بود. او جدای از عملکردش در طول امسال، همیشه دروازه بان ایده آلی بوده. ولی من احترام زیادی برای رابطه ای که با ایکر دارم قائلم. او به چشم من به عنوان یک انسان، دروازه بان واقعا بزرگی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391