برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اسکولاری: درمورد موضوع دیگو کاستا فقط من تصمیم می گیرم

سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۵۵ — گل

بازیکنی که در دو بازی دوستانه برای تیم ملی برزیل به میدان رفته، نباید بتواند برای تیم ملی دیگری بازی کند

لوئیس فلیپه اسکولاری سرمربی تیم ملی برزیل در صحبت هایی تاکید کرده که بازیکنی که دو بازی دوستانه برای تیم ملی برزیل برگزار نموده، نباید بتواند تا برای تیم ملی دیگری به میدان برود.

بعد ازآنکه اسکولاری از تمایل اسپانیایی‌ها برای دعوت از دیگو کاستا به اردوی تیم ملی اسپانیا مطلع شد، دیگر آرام و قرار ندارد و از تلاش برای پوشاندن پیراهن برزیل برتن کاستا دست نمی کشد. قرار براین است که روز ۳۱ اکتبرلیست جدید تیم ملی برزیل اعلام شود و مشخص نیست که آیا نام کاستا قطعا دراین لیست قرار خواهد داشت یا نه. اسکولاری هم با اطمینان دراین باره صحبت نکرده و درعین حال یادآوری کرده که فقط خود اوست که حق و آزادی انتخاب خواهد داشت. فیل بزرگ در گفتگو با گلوبوسپورته گفت:« کسی نمی تواند تصمیم بگیرد که آیا فلان فرد به اردوی تیم ملی دعوت می شود یا نه. من دراین باره آزادی کامل دارم که از هرکسی که می خواهم دعوت کنم و هرزمانی که لازم بدانم کاستا را به تیم ملی برزیل دعوت خواهم کرد. هیچ کسی به جزمن، دراین باره تصمیم گیری نخواهد کرد واین کاری است که خودم انجام خواهم داد.»

لیست بازیکنان فراخوانده شده به تیم ملی برزیل در روز ۳۱ اکتر و یک هفته قبل از آنکه بیسنته دل بوسکه لیست بازیکنان فراخوانده شده به اردوی تیمش برای بازیهای دوستانه مقابل گابن(۱۵نوامبر) وروسیه(۱۹نوامبر) را اعلام کند، منتشر خواهد شد. اگر سرمربیان هر دو تیم ملی تصمیم به دعوت از دیگو کاستا بگیرند، این خود بازیکن است که باید تصمیم بگیرد که برای برزیل به میدان خواهد رفت یا اسپانیا. دراین میان اسکولاری نظر خاص خودش را دارد:« بازیکنی که در دو بازی دوستانه برای تیم ملی برزیل به میدان رفته، نباید بتواند برای تیم ملی دیگری بازی کند.»

البته چه دیگو کاستا دراردوی تیم ملی برزیل باشد و چه نه، تنها یک فکر در ذهن اسکولاری و شاگردانش می چرخد؛ قهرمانی در جام جهانی برای ششمین بار درتاریخ این رقابتها. فیل بزرگ دراین باره ادامه داد:« نمی دانم که آیا برزیل مدعی قهرمانی است یا نه ولی ما اجبار قهرمانی در جام جهانی را کاملا حس می کنیم.»

اسکولاری در مورد مدعیان قهرمانی در جام جهانی می گوید:« آلمان و آرژانتین جزو مدعیان قهرمانی هستند ولی نباید انگلیس، هلند و کلمبیا را هم نادیده گرفت. روی هاجسون عملکرد خوبی با تیم ملی انگلیس دارد. هلند کیفیت های تکنیکی فراوانی دارد و کلمبیا هم یکی از بهترین تیم های ملی ۴۰ یا ۵۰ سال اخیرش را پیش رو دارد.»

این مربی بزرگ درمورد هدف پیش روی تیمش گفته:« ما فقط یک مسیر پیش رو داریم. اگر از هر برزیلی سوال کنید که آیا می پذیرد که تیمش نایب قهرمان جام جهانی شود، هیچ کسی پاسخ مثبت نمی دهد و اگر کسی این را نپذیرد، یعنی ما باید تمام فکر و ذکرمان را برروی قهرمانی در جام جهانی متمرکز کنیم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391