برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مورینیو: تری در حال اثبات کیفیت فوتبالی اش است

جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۲۶ — گل

ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی رئال مادرید در گفتگو با روزنامه گاردین به آنالیز روزهای حضورش در رئال مادرید و بعد هم بازگشت به لندن و در دست گرفتن مجدد چلسی پرداخته.

ژوزه مورینیو

سرمربی پرتغالی یادآوری کرده که در طول دوران مربیگری در اینتر و رئال دلش برای رقابت های لیگ برتر تنگ شده بوده .متن صحبت های مورینیو را در دو قسمت برای شما آماده کرده ایم که در اینجا می توانید بخش دوم وپایانی این گفتگوی جذاب را مطالعه کنید:

*جان تری: او اعتمادبه نفسش را بازیافته.تری در سالهای اخیر زیاد بازی نکرده و مشکلات متعددی داشت: مصدومیت ها، محرومیت به دلایل مختلف ووجود سرمربیانی که به اندازه کافی به او باور نداشتند.به بنظر می رسید که کارنامه ورزشی او در مسیر نامناسب و اشتباهی قرار گرفته. من احساس خوشبختی می کنم. چون تری نشان داده که هنوز بازیکن تراز اولی است.حتی خود من هم از خودم می پرسیدم که سر این پسر چه بلایی آمده: مشکلش فیزیکی است یا روانی؟ چه اتفاقی رخ داده ولی الان خوشحالم که تری نشان داده که هنوز بازیکن تراز اولی است . او در پستی بازی می‌کند که سنش تاثیر زیادی در آن ندارد. این پستی است که بازیکنان بیشتر به آن پست تکیه دارند و در بازیخوانی موثر هستند و تجربه نقش اساسی ای در آن دارد. شاید به باشگاه های زیادی بروی و در تیم های تراز اول مدافعان میانی آن تیمها ۳۰ تا ۳۴ سال سن داشته باشند.جان در حال اثبات کیفیت فوتبالی اش است. عملکرد او در چلسی در دهه گذشته، شایستگی های او را ثابت می کند.

*لمپارد: لمپارد می تواند یک بازی ساز عمقی باشد. او باید با شرایط تطبیق یافته و یادبگیردکه هرروز باید با بدنی جدید بازی کند. بازیکنان می تواننددر هر سن و سالی مهارتهای جدیدی را بیاموزند. قطعا همین طور است. من ۵۰ ساله هستم و از سال ۲۰۰۰ مربیگری می کنم و هرروز و در هر بازی درحال یادگیری تجربیات جدیدی هستم. همیشه می توان مهارت های جدیدی آموخت به ویژه اگر بازیکن ذهن بازی مثل لمپارد داشته باشد. او بازیکنی است که می تواند بالانس و تعادلش را حفظ کند.بازیکنی که به بازی فکر می‌کند و می تواند با بازیکنان اطرافش به خوبی به همکاری بپردازد. برای لمپارد خیلی خوب است که من به چلسی بازگشته ام؛ چون به او اعتماد خیلی زیادی دارم. او می داند که هر تصمیمی که برای او می گیرم، به نفع ومصلحت تیم است. هم به نفع او و هم به نفع تیم.پس اگر یک روز در دقیقه ۷۰ لمپارد را از زمین بیرون کشیده یا او را روی نیمکت بگذارم و به استراحت بدهم و او را انتخاب نکنم هم به خاطر منافع خود اوست. لمپارد این را می داند و نیازی نیست که هرروز با او حرف بزنم. این اعتماد و دوستی میان ما آنقدر عمیق است که او راضی، آرام و خوب است. در این برهه از کارنامه ورزشی برای او خیلی مهم است که کسی مثل من را در کنارش ببیند.

*لمپارد و اشلی کول،هسته مرکزی چلسی: من از داشتن هسته ای محلی و مرکزی فوتبالی در تیمم خوشم می آید. نه فقط در انگلیس، بلکه در طول دوران حضورم در پرتغال، ایتالیا واسپانیا هم چنین هسته ای را در تیمم داشتم. حفظ فرهنگ کشور در سبک مشخص تیمت واقعا مهم است.نمی توان ویژگی های فوتبال محلی را از دست بدهی. این سبک بازیکنان (هسته مرکزی تیم) مثل ستون مهره های تیم هستند که اهمیت زیادی دارند.اگر در طول ۳ تا ۴ سال آتی بازیکنان انگلیسی دیگری نداشته باشیم که بتوانند جای لمپارد و تری در این هسته مرکزی را بگیرند واقعا ناراحت می شوم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391