برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

چرا پراندلی باید توتی را به جام جهانی ببرد؟

شنبه، ۲۰ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۲۲:۰۹ — گل

او بی تردید بهترین بازیکن ایتالیایی حال حاضر دنیاست و دعوت شدنش به تیم ملی اصلا اتفاق عجیبی نیست

فرانچسکو توتی

این اولین بار نیست که همه ایتالیایی‌ها خواهان بازگشت فرانچسکو توتی به تیم ملی ایتالیا هستند.

چهار سال قبل، نمایش های خوب توتی با پیراهن رم موجب شده بود تا همه از مارچلو لیپی بخواهند او را به اردوی آتزوری دعوت کند و حتی ایلاری بلازی، همسر توتی، هم گفت که فکر می‌کند او باید به بازنشستگی اش پایان بدهد. حتی خود توتی هم گفت اگر این فرصت به او داده شود، آن را رد نمی کند اما مارچلو لیپی این کار را نکرد تا به نظر برسد دوران بازی های ملی اسطوره رم به طور کامل پایان یافته است.

اما توتی در ۳۷ سالگی بار دیگر به تیتر اول رسانه‌ها تبدیل شده است. نمایش های درخشان او در پیراهن رم، یک شروع رویایی را برای جالوروسی در رقابت های این فصل رقم زد و بار دیگر زمزمه بازگشت توتی به تیم ملی را بر سر زبان‌ها انداخت.


جایگاه توتی در مقایسه با سایر مهاجمان ایتالیا
۲۰۱۳/۱۴ در طول دوران حضور پراندلی در تیم ملی آمار در دیدارهای ملی
گل ها/تعداد بازی میانگین گل ها/تعداد بازی میانگین گل ها/تعداد بازی میانگین
ماریو بالوتلی ۸/۵ ۰.۶۳ ۱۰۱/۴۷ ۰.۴۷ ۲۵/۱۱ ۰.۴۴
لسیو سرچی ۸/۶ ۰.۷۵ ۹۶/۳۰ ۰.۳۱ ۶/۰ ۰.۰۰
جیلاردینو ۵/۲ ۰.۴۰ ۱۰۶/۳۵ ۰.۳۳ ۵۶/۱۹ ۰.۳۳
لورنزو اینسینیه ۹/۱ ۰.۱۱ ۱۳۱/۵۲ ۰.۴۰ ۳/۱ ۰.۳۳
پابلو اوسوالدو ۵/۱ ۰.۲۰ ۸۸/۴۳ ۰.۴۹ ۱۰/۳ ۰.۳۰
جوزپه روسی ۹/۶ ۰.۶۷ ۸۰/۴۳ ۰.۵۴ ۲۷/۶ ۰.۲۲
توتی ۷/۳ ۰.۴۳ ۱۱۵/۴۰ ۰.۳۵ ۵۸/۹ ۰.۱۶
اما این بار شرایط با چها سال قبل یک تفاوت بزرگ دارد و آن این است که چزاره پراندلی، سرمربی تیم ملی ایتالیا، آماده است تا یکی از بااستعداد ترین و تکنیکی ترین بازیکنان تاریخ ایتالیا را به تیمش دعوت کند.

او در کنفرانس مطبوعاتی روز پنح شنبه اش گفت:" اگر نزدیک جام جهانی بودیم، بی تردید توتی را دعوت می کردم. امیدوارم او بتواند همین شرایط را حفظ کند زیرا برای جام جهانی، اولویت با شرایط بدنی است. من بازیکنانی را می خواهم که از لحاظ بدنی قوی باشند زیرا شرایط فیزیکی در جام جهانی تعیین کننده است.

البته من باید مسائل زیادی را در نظر بگیرم. توتی در شرایط فوق العاده ای قرار دارد. من چند بازیکن دیگر از جمله کاسانو را زیر نظر دارم."

و سوال این است که چرا توتی نباید به تیم ملی ایتالیا دعوت شود؟ او بی تردید بهترین بازیکن ایتالیایی حال حاضر دنیاست و دعوت شدنش به تیم ملی اصلا اتفاق عجیبی نیست. بعضی‌ها معتقدند وقتی بازیکنان جوان می توانند برای تیم ملی بازی کنند، دعوت از یک بازیکن ۳۷ ساله عاقلانه به نظر نمی رسد اما مگر در فوتبال مهمترین مسئله، پیروزی و قهرمانی نیست؟ و در حال حاضربه نظر نمی رسد هیچ بازیکنی به اندازه توتی بتواند ایتالیا را به این هدف برساند.

گفته می شود بازگشت توتی می تواند ستاره های جوانی مانند الشعراوی و اینسینیه را از ترکیب ایتالیا دور نگه دارد اما باید در نظر گرفت که در این مقطع، هدف اصلی چیست. بله، استفاده از بازیکنان جوان مهم است اما آیا مهمتر از موفقیت و قهرمانی در جام جهانی است؟ وقتی بازیکنی مانند آلبرتو جیلاردینو هنوز به تیم ملی دعوت می شود، آیا این تیم جایی برای توتی با این کیفیت فنی ندارد؟

در چند ماه گذشته، فشار زیادی به ماریو بالوتلی آمده و هم در تیم باشگاهی و هم در تیم ملی، مسئولیت زیادی روی شانه های او قرار داده شده است. در حال حاضر، سوپر ماریو ستاره کلیدی میلان و ایتالیاست و باید کاملا مراقب او بود. پراندلی برای اینکه بتواند تا اندازه ای این فشار را از روی بالوتلی بردارد، باید به دنبال بازیکنی باشد که بخشی از مسئولیت را به او محول کند.

شاید بعضی‌ها فکر کنند این به معنای تغییر تیم به خاطر استفاده از توتی است؛ بعضی‌ها معتقدند که پراندلی باید بهترین آرایش و سیستم را برای بازیکنانی که در سه سال اخیر با آنها کار کرده، پیدا کند؛ بازیکنانی که کمک کردند تا ایتالیا به جام جهانی برسد.

اما در چند سال گذشته، مهمترین ویژگی تیم پراندلی این بوده که او در شرایط مختلف، از ترکیب های متفاوتی استفاده کرده و تنها به دنبال یک راه حل نبوده است. اگر توتی در ژوئن آینده هم به اندازه این روزها آماده باشد، دلیلی وجود ندارد که به تیم ملی دعوت نشود. حتی در سال ۲۰۰۶ هم علی رغم مصدومیت از ناحیه قوزک پا، به اردوی ایتالیا دعوت شد و در آلمان یکی از ستاره های تاثیرگذار لیپی بود. در آن زمان هم دعوت از او تصمیم درستی بود و بردن او به برزیل، با توجه به شرایط فعلی اش هم درست است. اگر بازیکنی بتواند در جام جهانی برای ایتالیا سرنوشت ساز شود، او بی تردید توتی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391