برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

طعنه بوسکتس به کریس رونالدو: نق نقو!!!؛ گله گذاری هایی که تمامی نداشت

سه‌شنبه، ۷ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۵۹ — گل

وقتی رونالدو به صورت مداوم به داور بازی انتقاد می کرد، سرخیو بوسکتس او را نق نقو نامیده و به او می خندیدو برخی از بازیکنان رئال کمی از رفتار بوسکتس ناراحت شده بودند

کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی رئال مادرید در حالی زمین نوکمپ را ترک کرد که به شدت از نحوه قضاوت اوندیانو ماینکو، داور بازی ال کلاسیکو شاکی و ناراضی بود.کریس نمی توانست باور کند که داور در صحنه جنجالی این مسابقه که ماسچرانو او را روی زمین هل داد سوت نزده و در دقیقه ۷۰ بازی و درشرایطی که بارسا ۰-۱ پیش بود، یک ضربه پنالتی به نفع تیم مادریدی اعلام نکرده است.

کریس به شدت از اشتباهات متعدد داوری در بازیهای ال کلاسیکو عصبانی بود و از این بابت کلافه و شاکی به نظر می رسید. با به صدا درآمدن سوت پایانی بازی نیز او ترجیح داد تا با خبرنگاران گفتگو نکند ولی با هم تیمی هایش در این باره صحبت می کرد.

بعد از این صحنه جنجالی بود که کریستیانو رونالدو به شدت برآشفته شد و خشمش را به داور مسابقه ابراز می کرد و می گفت:« خطای پنالتی خیلی مشخصی بود!». او بارها این جمله را به اوندیانو ماینکو داور بازی گفت و بارها محلی که خطا بررویش انجام شد را به داور نشان می داد و این گله‌ها به جای کشید که داور به او کارت زردی نشان داد و به خاطر این اعتراض های پی درپی او را جریمه کرد.


در همان دقایق پرتنش که داور کریس رونالدو را با کارت زرد جریمه کرد، سرخیو بوسکتس روبه هم تیمی هایش، از این فرصت بهره برد و مهاجم مادریدی را «نق نقو»نامید و البته این رفتار بوسکتس مورد نکوهش بازیکنان رئال مادرید که شاهد رفتارهای او بودند قرار گرفت.

اما فکر خطای ماسچرانو برروی کریس، از ذهن او خارج نمی شد و بعد از به صدا در آمدن سوت پایان بازی، او در حالی که چهره اش درهم رفته و ناراحت بود به سمت نیمکت ذخیره های بارسلونا رفت و حرفهایش را برای کارلس پویول که آماده ورود به رختکن می شد، تکرار کرد.او برای چند ثانیه ای با کاپیتان بارسا صحبت کرد و آنجا بود که رونالدو ترکیدو خشم واقعی اش را ابراز کرد:« شرم آور است. خطای پنالتی کاملا محرض و مشخص بود.» حتی دلداری های زین الدین زیدان به رونالدو هم نتوانست این ستاره پرتغالی را آرام کند. رونالدو بعد از ورود به رختکن، خشمگین تر از قبل بود و دائما تکرار می کرد که خطای ماسچرانو روی او خطای پنالتی بوده و نظرش را با کارلو آنچلوتی و تعدادی دیگر از هم تیمی هایش نیز درجریان گذاشت. بعد از آن و در حالی که بازیکنان رئال در حال سوار شدن به اتوبوس بودند، رونالدو ترجیح داد تا با خبرنگاران صحبت نکند تا مبادا صحبت های تندش محرومیتی را برای او به همراه بیاورد. او ترجیح داد تا درمقابل خبرنگارانی که او را صدا می کردند سکوت کند و پاسخ آنها را ندهد.

لازم به ذکر است که این تصمیم اشتباه، تنها باری نبود که رونالدو در بازیهای ال کلاسیکو قربانی تصمیمات اشتباه داوری می شود. اولین بار در بازی معروف ۰-۵ در فصل ۱-۲۰۱۰ بود که وقتی بازی ۰-۲ دنبال می‌شد و نیمه اول هنوز به پایان نرسیده بود، رونالدو رو درروی والدس بود ودروازه بان بارسا روی او مرتکب خطا شد ولی ایتورالده گونسالس، داور آن بازی خطای والدس را سوت نزد؛ خطایی که می توانست به اخراج والدس واعلام یک ضربه پنالتی به نفع رئال منجر شود.

چند ماه بعد ودر نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۱-۲۰۱۰، رونالدو بعد از آنکه پیکه او را هل داد، روی ماسچرانو افتاد . آن صحنه به گلزنی ایگواین منتهی شد ولی د بلیکر، داور بازی آن گل را مردود اعلام کرد و خطای رونالدو را گرفت.

درپایان بازی شنبه شب نیز آنچلوتی که تاپیش از این گفته بود که در مورد عملکرد داوران صحبت نمی کند، نتوانست جلوی خودش را بگیرد و گفت:« خطای پنالتی خیلی مشخص بود. همه به جز داور، صحنه را دیدند.» و البته او در جریان بازی هم بارها از عملکرد داوری انتقاد می کرد و چندین بار به او گفت:«بلند شو، بلند شو»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391