برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آنالیز دوپینگ بازیکنان جام جهانی در سوئیس

چهارشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۲۰:۲۲ — اوج نیوز

فیفا تصمیم گرفته که برای آنالیز نمونه‌های خون و ادرار بازیکنان در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از آزمایشگاه‌های مورد تایید این سازمان در سوئیس استفاده کند.

فیفا تصمیم گرفته که برای آنالیز نمونه‌های خون و ادرار بازیکنان در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از آزمایشگاه‌های مورد تایید این سازمان در سوئیس استفاده کند.

به گزارش اوج،برزیل که در سال آینده میزبان جام جهانی خواهد بود فاقد سیستم‌های مرتبط با آزمایشگاه‌های ضد دوپینگ است.

با توجه به اینکه آزمایشگاه ریو تا جام جهانی برزیل نمی‌تواند دوباره مجوز‌های لازم را برای تایید از آژانس بین المللی مبارزه دوپینگ بگیرد، نمونه‌ها به لوزان سوئیس فرستاده خواهد شد.

در بیانیه فدراسیون بین المللی فوتبال در این مورد آمده است: "فیفا و آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ از بهترین تحلیل و آنالیز نمونه‌های خون و ادرار در جام جهانی سال آینده مطمئن خواهند بود و با استفاده از سنجش استروئید شناسنامه بیلوژیکی ورزشکاران برنامه‌ای جامع و کامل برای مبارزه با دوپینگ دارد."

در ادامه این بیانیه آمده است:" فیفا در حال حاضر در حال انجام، اقدامات لازم برای انتقال نمونه‌ها به خارج از برزیل است."

جروم والکه دبیر کل فیفا در توئیتر خود درباره این تصمیم فیفا نوشته است: "تصمیم کمیته مقابل دوپینگ فیفا انتخاب اول ما نبود. ما و وادا (آژانس مبارزه بین المللی دوپینگ) راه دیگری برای حفظ صداقت جام جهانی نداشتیم."

ماه گذشته میشل دوگی، رئیس اداره پزشکی فیفا گفته بود این موضوع "غیر قابل باور" است که میزبان المپیک در سال ۲۰۱۶ امکانات کافی برای گرفتن و آنالیز آن ندارد.

او همچنین گفته بود که فرستادن نمونه‌ها دوپینگ به اروپا علاوه بر افزایش هزینه ‌ها باعث خواهد شد که در کل مراحل آزمایش و آنالیز تاخیر ایجاد شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391