برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اسکولاری: کاستا به میلیون برزیلی پشت کرد

پنجشنبه، ۹ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۱۷ — گل

مارین،رئیس کنفدراسیون فوتبال برزیل گفته:«تا جایی که فکر کنیم به نفع برزیل است، به نبردخواهیم پرداخت. این پرونده برای ما بسته نشده است.با دپارتمان قضایی این پروژه را دنبال می کنیم»

لوییز فیلیپه اسکولاری

دیگو کاستا ستاره برزیلی الاصل باشگاه اتلتیکومادریدکه برسر دوراهی اسپانیا-برزیل قرار داشت، حالا تصمیم نهایی اش را گرفته و تیم ملی اسپانیا را به عنوان تیم ملی اش برگزیده.

او روز دوشنبه بامراجعه به دفتری رسمی درمادرید با نوشتن متنی از خواسته اش برای پوشیدن پیراهن تیم ملی اسپانیا پرده برداشت. او در این نامه که خطاب به کنفدراسیون فوتبال برزیل نوشته شده بوداز خواسته اش برای بازی کردن زیرنظر بیسنته دل بوسکه خبر داد.بدین ترتیب او می تواند در صورت صلاحدید دل بوسکه، دربازیهای دوستانه پیش رو در ماه نوامبر ماتادورها را همراهی کند

بعد از انتشار این خبر لوئیس فلیپه اسکولاری سرمربی تیم ملی برزیل که به شدت از تصمیم کاستا عصبانی شده بود، دراین باره گفت:« کاستا به رویای میلیونها هموطنش پشت کرد.یک بازیکن برزیلی باید پیراهن تیم ملی برزیل را بپوشد وبپذیرد که درسالی که جام جهانی درکشورش برگزار می شود، ممکن است از او برای همراهی تیم دعوت به عمل نیاید.او به رویای میلیونها برزیلی پشت کرد.»

ژوزه ماریا مارین،رئیس کنفدراسیون فوتبال برزیل قول داده تا برای پیروزی دراین نبرد نهایت تلاشش را به کار بگیرد:« نظرمن شبیه نظر پریه را نیست. ما تا جایی که فکر کنیم به نفع برزیل است، به مبارزه خواهیم پرداخت. این پرونده برای ما بسته نشده است.با دپارتمان قضایی این پروژه را دنبال می کنیم. ما با رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا به صورت مستقیم درتماس بودیم و خواسته هایمان را به آنها اعلام کردیم.ما رابطه خوبی با آنها داریم ولی تا آخر به مبارزه ادامه خواهیم داد. با درنظر داشتن حقوقمان در قوانین ورزشی تا آخر این نبرد خواهیم ایستاد..»

دراین میان کارلوس آلبرتو پریه را، مدیر فنی تیم ملی برزیل در صحبت هایی اعلام کرده بود که این پرونده تمام شده است و اشتباه است که بخواهند علیه خواسته یک بازیکن رفتار کنند:« من باموضع گیری کنفدراسیون فوتبال برزیل مخالفت نمی کنم و موافق آنها هستم ولی اگر کاستا گفته که می خواهد برای اسپانیا بازی کند،فکر می کنم که باید این پرونده را بسته شده بدانیم. درغیراین صورت علیه خواسته این بازیکن رفتار کرده ایم.»

کاستای۲۵ ساله متولد لاگارتوی برزیل است و ملیتی اسپانیایی دارد و روز سه شنبه بانوشتن نامه ای که نسخه های آن را برای فیفا و کنفدراسیون فوتبال برزیل ارسال نمود، اعلام کرد که می خواهد برای تیم ملی اسپانیا به میدان برود.او پیش از این برای تیم ملی برزیل به میدان رفته بود ولی دربازیهای دوستانه بازی کرده بود. کاستا که در ماه جولای اقامت اسپانیا گرفت حالا حق انتخاب داشت تا برای هر تیم ملی ای که دوست دارد به میدان برود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391