برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رونالدو: می خواهم برترین گلزن تاریخ رئال مادرید شوم

دوشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۵۵ — گل

ستاره پرتغالی در حال حاضر پنجمین گلزن برتر تاریخ باشگاه مادریدی است وهدفش این است که بتواند به جایگاه رائول که تابه حال ۳۲۳ گل زده، برسد

کریستیانو رونالدو

هفته به هفته کریسیتانو رونالدو با گلهایی که می زند، رکورد گلزنی افراد مختلفی را پشت سرمی گذارد؛ آمانسیو، خنتو، پیری، پائینیو، اوگو سانچس و... بازی به بازی، ستاره پرتغالی از آمار و ارقامی تاریخی پیشی می گیرد و به نظر می رسد که کریستیانو یک هدف و چالش مشخص پیش رویش دارد:« می خواهم با گلهایم مبدل به بزرگترین بازیکن تاریخ رئال مادرید شوم و برترین گلزن تاریخ باشگاه لقب بگیرم.»

کریستیانو رونالدو در ۲۱۶ بازی، ۲۲۵ گل زده که میانگین ۱.۰۴ گل درهر بازی است. او برای رسیدن به رکورد نفر بالایی به ۹۸ گل دیگر نیاز دارد و وقتی ۹۸ گل دیگر بزند، می تواند به رکورد رائول گونسالس که در ۷۴۱ بازی، ۳۲۳ گل زده، (میانگین ۰.۴۳ گل در هر بازی) برسد.

البته نکته جالب توجه اینجاست که رائول این تعداد گل را در ۱۶ سال حضور در رئال به ثمر رسانده ولی کریستیانو از سال ۲۰۰۹ پیراهن رئال را برتن کرده است. در صورتی که او این ریتم گلزنی را ادامه دهد، در سال ۲۰۱۵ به رکورد رائول خواهد رسید و البته باید درنظر داشت که در سال ۲۰۱۵ نیز ۳ سال دیگر از قراردادش باقی خواهد ماند.

رونالدو از آن زمان که به رئال مادرید پیوست، توانست رکوردهای سالیانه ای که در طول دوران حضورش در یونایتد به نام خود ثبت می کرد را یکی پس از دیگری بشکند. بهترین رکورد دوران حضور او در یونایتد در سال ۲۰۰۸ رقم خورد که او توانسته بود ۳۵ گل به ثمر برساند. رونالدو در سال اول حضورش در اسپانیا و با وجودی که ۵۶ روز مصدوم بود، توانست ۴۸ گل به ثمر برساند. با آمدن مورینیو عملکرد او بهتر هم شد و درسال ۲۰۱۱، ۶۰ گل زد، در سال ۲۰۱۲، توانست به ۶۳ گل برسد و در سال ۲۰۱۳ و تا به امروز به ۶۲ گل رسیده.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391