برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آزمون: می‌خواهم با درخشش در جام جهانی به رئال مادرید بروم

شنبه، ۲ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۵۳ — تسنیم

بازیکن تیم روبین کازان روسیه گفت: می‌خواهم با درخشش در جام جهانی به تیم‌های بزرگ دنیا بروم و آرزویم رفتن به رئال مادرید است.

سردار آزمون، مهاجم جوان ایرانی تیم روبین کازان روسیه شرایط خوبی را در این تیم سپری می‌کند و توانست در آخرین بازی روبین کازان در لیگ روسیه نیز از ابتدا در ترکیب قرار بگیرد. او که در اردوی قبلی توسط کی‌روش به تیم ملی دعوت شده بود، این بار و برای بازی با تایلند و لبنان دعوت نشد اما می‌گوید انگیزه‌اش را برای رسیدن به تیم ملی از دست نمی‌دهد.

سردار آزمون در خصوص شرایط خود در روبین کازان روسیه، دعوت نشدن به تیم ملی، تلاش برای حضور در جام جهانی و رفتن به تیم‌های بزرگ دنیا، انتخاب بهترین بازیکن جهان و مسائل دیگر صحبت کرده است که مشروح آن در زیر می‌آید:

با روبین کازان برخلاف لیگ اروپا نتوانستید در لیگ روسیه نتایج خوبی بگیرید و تیم‌تان در شرایط خوبی قرار ندارد. در این باره صحبت می‌کنی؟

خب ما در لیگ اروپا به جز یک بازی که مساوی کردیم در سایر دیدارها برنده بودیم و با بردی هم که مقابل ویگان کسب کردیم، صعودمان قطعی شد. نتایج روبین کازان در لیگ اروپا خوب بوده اما تا به الان در لیگ روسیه خوب نبوده‌ایم. امروز در لیگ روسیه یک بازی با تیم «توم سیک» داریم که اگر بتوانیم این بازی را ببریم در جدول شرایط بهتری پیدا خواهیم کرد و به مرور به جمع بالای جدولی‌ها می‌پیوندیم.

وضعیت خودت در تیم چگونه است؟

خدا را شکر وضعیت خوبی دارم و بعد از بازی برابرکراسنودار که در ترکیب اصلی قرار گرفتم و برای اولین بار توانستم در ترکیب روبین کازان فیکس باشم، انگیزه بیشتری پیدا کرده‌ام. امیدوارم حضورم در ترکیب اصلی ادامه داشته باشد.

در اولین بازی که فیکس بودی استرس نداشتی؟ فکر می‌کردی بتوانی به این زودی در ترکیب اصلی روبین کازان قرار بگیری؟

نه، به هیچ وجه. نه استرس داشتم، نه ترسی و تجربه خیلی خوبی بود. اینکه توانستم در این بازی در کنار و مقابل بازیکنان ملی‌پوش اروپایی از جمله بازیکنان تیم ملی فنلاند، گرجستان، روسیه و ... بازی کنم، خیلی خوب بود. می‌دانستم که می‌توانم به ترکیب اصلی برسم اما فکر نمی‌کردم به این زودی فیکس شوم. تجربه خوبی بود و امیدوارم ادامه‌دار باشد.

برابر کراسنودار یک بار ضربه‌ات به تیر دروازه خورد اما نتوانستی گل بزنی، از عملکردت در این بازی راضی بودی؟

بعد از بازی واکنش‌ها نسبت به بازی من خوب بود. کادر فنی و تماشاگران از عملکرد من تعریف و تمجید کردند و گفتند یک بازی خوب انجام داده‌ام. خودم هم از عملکردم راضی بودم و امیدوارم بتوانیم این روند را ادامه دهم و بهتر از این شوم.

علیرضا جهانبخش دوست صمیمی‌ات در بازی ایران با تایلند توانست برای تیم ملی گل بزند. در این باره صحبت می‌کنی؟

علیرضا دوست من نیست، بلکه برادرم است. بعد از بازی با تایلند هم با او در ارتباط بودم. ما از تیم جوانان با هم در ارتباط هستیم و جهانبخش واقعاً بازیکن بزرگی است. او کاپیتان تیم ما بود و هم به لحاظ فنی و هم شخصیتی فوق‌العاده بود. به خاطر همین اخلاق و تلاش‌هایش است که کی‌روش او را دوست دارد و به تیم ملی دعوتش کرده است و خوشبختانه توانست مثمرثمر باشد. به نظرم جهانبخش یکی از بهترین بازیکنان ایران در آینده خواهد بود. از گلزنی او برابر تایلند خیلی خوشحال شدم و اینکه توانست برابر لبنان فیکس باشد من را خوشحال کرد، چون از پیشرفت دوستانم خوشحال می‌شوم.

اما خودت این بار برخلاف اردوی قبلی در جمع ملی‌پوشان نبودی. با اینکه در روبین کازان فیکس شدی اما کی‌روش تو را به تیم ملی دعوت نکرد، از این موضوع ناراحت نشدی؟

از اینکه در تیم ملی نیستم ناراحت شدم اما به هر حال آقای کی‌روش نفر اول تیم ملی است و هیچ‌وقت کاری نمی‌کند که به ضرر تیم ملی شود. مطمئناً او موفقیت و سود تیم ملی را می‌خواهد و از این موضوع ناراحت نیستم. پای تلویزیون هر ۲ بازی تیم ملی را هم دیدم و برای تیم ملی کشورم دعا کردم که برنده باشد. بازیکنان بزرگی هم در ترکیب تیم ملی بودند و از پیروزی این تیم خوشحال شدم. دعوت نشدن من به تیم ملی یک اتفاق طبیعی بود، چون یک روز بازیکنی به تیم ملی کشورش دعوت می‌شود و یک روز دعوت نمی‌شود و این موضوع برای من درسی است تا بیشتر تلاش کرده و نظر کادر فنی را جلب کنم.

البته برخی‌ها معتقد بودند اگر دوباره به تیم ملی دعوت می‌شدی شاید احساس می‌کردی بازیکن ثابت اردوها هستی، تلاش‌ات کمتر شود و به همین دلیل کی‌روش دعوتت نکرده است. با این نظرات موافقی؟

به هر حال هر کسی یک نظری دارد و نظرش قابل احترام است اما من همیشه برای خودم و وطنم انگیزه دارم. بعد از اولین دعوت به تیم ملی هم انگیزه‌ام ۲ برابر شده است و هیچ‌وقت هم انگیزه‌ام برای تیم ملی کم نمی‌شود. همه وطن‌شان را دوست دارند و حتی شما اکنون از آقای نکونام که کاپیتان تیم ملی است و چندین سال در تیم ملی حضور داشته سئوال کنید، انگیزه بالایی برای حضور در تیم کشورش دارد. پیراهن تیم ملی به سادگی به دست نمی‌آید که به سادگی از دست بدهی و بخواهی تلاشت را کم کنی.

البته می‌توان گفت مشکلات تو در تیم فوتبال جوانان، دیر رسیدن به تمرینات روبین کازان و در نهایت محرومیت تو از ۲ بازی تیم باشگاهی‌ات برای دعوت نشدن تو به اردوی تیم ملی بی‌تاثیر نبوده است.

نمی‌توان گفت این موضوع تاثیر داشته است. همانطور که گفتم دعوت نشدن یک بازیکن به تیم ملی یک چیز طبیعی است. مشکلم در روبین کازان هم با ۲ جلسه محرومیت و پرداخت ۳۰ میلیون تومان جریمه حل شد و دیگر مشکلی ندارم.

دوست داری در جام جهانی تیم ملی در گروه آسان قرار بگیرد یا در گروهی که تیم‌های بزرگ دنیا باشند و ما شانس بازی با آنها را پیدا کنیم؟

مسلماً هر چقدر گروه ما آسان‌تر باشد بهتر است و شانس صعود از گروه‌مان را پیدا می‌کنیم. ما تا به امروز بازی‌های تدارکاتی نداشته و با تیم‌های بزرگ بازی نکرده‌ایم. با این شیراز اگر به طور مثال با آلمان هم‌گروه شویم در بازی مقابل این تیم ترس خواهیم داشت. به نظرم فدراسیون فوتبال باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشد تا بتوانیم بازی مقابل تیم‌های بزرگ را تجربه کنیم و با آمادگی به جام جهانی برویم. اگر بازی تدارکاتی بزرگ نداشته باشیم مسلماً در جام جهانی و برابر تیم‌های بزرگ به مشکل خواهیم خورد. اکنون در آسیا همه ژاپن را مثال می‌زنند که پیشرفت کرده است. بدون شک ژاپنی‌ها با بازی مقابل تیم‌های بزرگ توانستند پیشرفت کنند و سطح‌شان را بالا ببرند. اگر ما هم بتوانیم با تیم‌های بزرگ دنیا بازی کنیم بیشتر از ژاپنی‌ها پیشرفت خواهیم کرد.

برای حضور در جام جهانی امیدوار هستی؟

من امیدم را به هیچ وجه از دست نمی‌دهم و برای حضور در تیم ملیتلاش می‌کنم. آنقدر تلاش خواهم کرد تا با تیم ملی به جام جهانی بروم. حضور در جام جهانی آرزوی هر بازیکنی است و من هم امیدوارم بتوانم مسافر جام جهانی باشم تا در این مسابقات بدرخشم و بتوانم به تیم‌های بزرگ دنیا بروم. اکنون فقط فکر و ذکرم حضور در جام جهانی است و انگیزه بالایی دارم.

دوست داری بعد از جام جهانی یا چند سال دیگر که با تجربه‌تر می‌شوی در کدام تیم بزرگ دنیا بازی کنی؟

آرزویم بازی در رئال مادرید است و دوست دارم آنقدر بدرخشم که روزی پیراهن رئال را بپوشم. می‌خواهم در جام جهانی باشم، بدرخشم و به تیم‌های بزرگ دنیا برسم.

الگوی‌ات در فوتبال کدام بازیکن است؟

ابراهیموویچ.

ابراهیموویچ بعد از حذف سوئد از جام جهانی در بازی برابر پرتغال و باختش مقابل رونالدو گفت جام جهانی بدون او لطفی ندارد. با این حرف موافقی؟

من به هیچ وجه اخلاق زلاتان را دوست ندارم. ابراهیموویچ فقط به لحاظ فنی الگوی من است و این اخلاق و حرف‌هایش را نمی‌پسندم.

به نظرت از بین ابراهیموویچ، رونالدو، مسی و ریبری کدام‌شان لایق بردن توپ طلا هستند؟

باید قبول کنیم که اکنون رونالدو بهترین بازیکن جهان است. من هیچ تعصب و علاقه‌ای به رونالدو ندارم اما معتقدم هر کسی امسال بازی رونالدو را دیده باشد، مطمئناً می‌گوید که او بهترین بازیکن جهان است و باید توپ طلا را بگیرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391