برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کارانکا: هر دقیقه حضورکنار مورینیو مثل کلاس درس بود

پنجشنبه، ۱۴ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۴۶ — گل

دستیار سابق آقای خاص در صحبت هایی اعلام کرده که مورینیو خیلی پرتوقع است و یادآوری کرده که سرمربی پرتغالی می خواسته تا او را باخودش به چلسی ببرد

آیتور کارانکا دستیار سابق ژوزه مورینیو در رئال مادرید این روزها هدایت میدلزبورورا در دست دارد. او در گفتگو با برنامه «خوگونس» در مورد دوران حضورش روی نیمکت مربیگری و سابقه همکاری با ژوزه مورینیو صحبت کرده است.

کارانکا صحبت هایش را اینگونه شروع کرد:« از اولین تماس آقای مورینیو به شدت سورپرایز شدم. بدون آنکه او را بشناسم، او از من خواست تا بخشی از خانواده کاری اش باشم. همه آنچه در طول این سه سال رخ داد را در همان تماس ابتدایی برایم پیش بینی کرده بود.می دانست که می خواهد تیمش را با حضور ۴ نفر که مثل برادر در کنار هم هستند هدایت کند. مورینیو نامردی و بدی را نمی شناسد. او همان موقع گفت که در رختکن تیم مشکلاتی پیش می آید که شاید هیچ کسی حتی نتواند آنها را ببیند. ... اما اگر دقت کنید در بازی چلسی- آرسنال اوزیل پیراهنش را به مورینیو داد.»

در خیلی از مواقعی که مورینیو (که هنوز سرمربی رئال بود)قصد نداشت تا در سالن کنفرانس خبری حضور یابد، کارانکا را به جای خودش به جمع خبرنگاران می فرستاد:« او به من گفته بود:" گاهی وقتها تو را به سالن کنفرانس خبری می فرستم." چون اینگونه است که یاد می گیری. فکر می کردم که حرفهایش نیمچه شوخی است. گاهی وقتها به من می گفت که چطور فلان چیز را بگویم..من با خودم می گفتم:« باید مثل تو باشم. من دستیار تو هستم.»»

و مورینیو همیشه روی او حساب ویژه ای باز می کرد. کارانکادر ادامه صحبت هایش گفت:« یک روز او برسرجلسه تمرینی تیم آمد و به من زل زده بود و من به گفت که چرا جواب پیغام هایش را نمی دهم.من به موبایلم نگاه کردم. مورینیو به من پیغام داده بود:"اگر من به یک جای دیگر بروم، می خواهی با من بیایی؟" در ابتدا با خودم فکر کردم که قطعا می روم ولی فهمیدم که صحبت لیگ دیگرو کشور دیگری است.»

کارانکا ادامه دادکه درسهای زیادی از سرمربی پرتغالی گرفته:« درکنار مورینیو، هر دقیقه به منزله یک کلاس آموزشی است. او سه یا چهارگام جلوتر از تو راه می رود. مثل بازی اولدترافورد. وقتی که نانی را اخراج کردند و او مودریچ را به بازی آورد و...همیشه جلوتر را می بیند.»

و در مورد آنچه در نوکمپ رخ داد هم توضیح داد:« در آن بازی مقابل بارسلونا در نوکمپ دررقابتهای لالیگا ودرفصلی که ما قهرمان شدیم، بین دو نیمه در رختکن تیم صحبت هایی درگرفت. مورینیو به بازیکنان گفت که ما تنها ۴۵ دقیقه تا محقق شدن رویای یک ساله مان فاصله داریم. زدن گل دوم خیلی سخت است. اگر آنها بازی را به تساوی بکشند، در طول ۵ دقیقه به گل دوم خواهیم رسید چرا که در آن لحظات آنها به دنبال گل دومشان هستند.»

و کارانکا درمورد مورینیو گفت:« او سرمربی واقعا متوقعی بود و درنهایت نتایج مدنظرش را در رئال به دست نیاورد. وقتی نتایج مطلوب از راه نمی رسند و سرمربی ویژگی های مورینیو را داشته باشد، کاملا طبیعی است که چنین مسائلی رخ دهد.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391