برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اعمال وقتهای استراحت در جام جهانی ۲۰۱۴ دردمای بالای ۳۲ درجه

جمعه، ۱۵ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۵۸ — گل

قرار براین است که در هر نیمه، دو دقیقه به بازیکنان فرصت داده شود تا آب بنوشند

تیم تیم ملی برزیل

شرایط آب و هوایی برزیل در زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ باعث شد تا چزاره پراندلی سرمربی تیم ملی ایتالیا پیشنهاد نوآورانه ای را مطرح کند.

او که در تابستان گذشته با شاگردانش برای حضور در جام کنفدراسیون‌ها به برزیل سفر کرده و با شرایط آب و هوایی برزیل در ماه های ژوئن و جولای آشناست پیشنهاد کرده بود تا به بازیکنان حاضر در جام جهانی زمان کوتاهی برای نوشیدن آب و تجدید قوا داده شود.

حالا از این پیشنهاد استقبال شده و طبق اعلام کمیته اجرایی فیفا قرار براین است که اگر در زمان برگزاری بازیهای جام جهانی۲۰۱۴ دمای هوا از ۳۲ درجه بالاتر رفت،زمانهای استراحتی برای بازیکنان درنظر گرفته شود تا در صورت لزوم آب بنوشند.

این وقت های استراحت بعد از دقیقه ۳۰ هر نیمه به کار گرفته می شود و البته در زمان هایی که دمای هوا از ۳۲ درجه بالاتر باشد، شاهد اعمال این قانون خواهیم بود.این دما در برخی از شهرهای میزبان جام جهانی از جمله ناتال ، فورتالسا، رسیفه و مانائوس طبیعی است و ممکن است در سالوادور و ریودوژانیرو نیز شاهد رسیدن دمای هوا به ۳۲ درجه باشیم.

ایده استفاده از زمان های استراحت توسط چزاره پراندلی و برای مقابله با گرمای هوا در برزیل در زمان برگزاری جام جهانی ارائه شده است. با وجود مخالفت‌ها درمورد برگزاری برخی از بازیهای جام جهانی در ساعت ۱۳، ساعت اوج گرما، روز سه شنبه مسئولان فیفا اعلام کردند که زمان بندی بازیهای جام جهانی به همان ترتیب اعلام شده دنبال خواهد شد .

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391