برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

صعود میلان، شالکه، دورتموند، آرسنال و زنیت؛ ناپولی حذف شد، نیمار هت‌تریک کرد

پنجشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۰۱:۳۶ — فارس

تیم‌های آث‌میلان، شالکه، دورتموند، آرسنال و زنیت به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند.

در شب دوم از دور آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، از ساعت ۲۳:۱۵ هشت دیدار از گروه‌های پنجم تا هشتم به طور همزمان برگزار شد و تیم‌های شالکه، میلان، زنیت، دورتموند و آرسنال به مرحله حذفی راه یافتند.

نگاهی به دیدارهای انجام شده در دور آخر مرحله گروهی و جدول رده بندی گروه‌های پنجم تا هشتم می‌اندازیم:

گروه پنجم:

شالکه ۲ بازل ۰

دراکسلر ۵۱ و ماتیپ ۵۷ برای شالکه

(ایوانف در دقیقه ۳۲ اخراج شد)

چلسی ۱ استیوا بخارست ۰

دمبا با ۱۰ برای چلسی

در این گروه چلسی صعود خود به مرحله حذفی را قطعی کرده بود و تیم‌های شالکه و بازل در دیداری حساس تعیین کننده دومین سهمیه دور حذفی از این گروه بودند.

پس از پایان دیدارهای شب گذشته، تیم فوتبال چلسی با ۱۲ امتیاز به عنوان تیم نخست به مرحله حذفی صعود کرد، شالکه با ۱۰ امتیاز دوم شد و به دور حذفی راه یافت و بازل نیز با ۸ امتیاز سوم شد و به لیگ اروپا رسید. استیوا بخارست هم با ۳ امتیاز در رده چهارم قرار گرفت و حذف شد.

جدول گروه پنجم:

۱. چلسی ۱۲ امتیاز

۲. شالکه ۱۰ امتیاز

۳. بازل ۸ امتیاز

۴. استیوا بخارست ۳ امتیاز

گروه ششم:

المپیک مارسی ۱ بورسیا دورتموند ۲

لواندوفسکی ۴ و گروس‌کروتز ۸۷ برای دورتموند

دیاوارا ۱۴ برای مارسی (پایه در دقیقه ۳۴ اخراج شد)

ناپولی ۲ آرسنال ۰

هیگواین ۷۳ و کایخون ۲+۹۰ برای ناپولی

(آرتتا از آرسنال در دقیقه ۷۶ اخراج شد)

در این گروه آرسنال صدرنشین تنها به یک تساوی برای صعود به مرحله حذفی نیاز داشت و صعود هیچکدام از سه تیم آرسنال، دورتموند و ناپولی به دور حذفی قطعی نشده بود.

پس از پایان دیدارهای دور آخر، تیم فوتبال دورتموندبا ۱۲ امتیاز به عنوان تیم نخست به مرحله حذفی رسید، آرسنال با ۱۲ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به دورتموند دوم شد و به دور حذفی راه یافت و ناپولی نیز با ۱۲ امتیاز و تفاضل گل کمتر سوم شد و به لیگ اروپا راه یافت. المپیک مارسی نیز با صفر امتیاز در قعر جدول جای گرفت و حذف شد.

جدول گروه ششم:

۱. دورتموند ۱۲ امتیاز تفاضل گل ۵+

۲. آرسنال ۱۲ امتیاز تفاضل گل ۳+

۳. ناپولی ۱۲ امتیاز تفاضل گل ۱+

۴. المپیک مارسی ۰ امتیاز

گروه هفتم:

آستریا وین ۴ زنیت ۱

هوسینر ۴۴ و ۵۱ و جان ۴۸ و کیه‌ناست ۹۰ برای آستریا

کرژاکوف ۳۵ برای زنیت

اتلتیکو مادرید ۲ پورتو ۰

رائول گارسیا ۱۴، دیه‌گو کاستا ۳۷ برای اتلتیکو

در این گروه اتلتیکو مادرید از پیش به عنوان تیم نخست صعود خود به مرحله حذفی را قطعی کرده بود و از بین دو تیم زنیت و پورتو یک تیم به عنوان تیم دوم به دور حذفی راه می‌یافت.

پس از پایان دیدارهای شب گذشته تیم فوتبال اتلتیکو مادرید با ۱۶ امتیاز به عنوان تیم نخست به دور حذفی راه یافت، زنیت با ۶ امتیاز دوم شد و به مرحله حذفی رسید و آستریا وین با ۵ امتیاز سوم و راهی لیگ اروپا شد. پورتو نیز با ۵ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به آستریا وین در رده چهارم قرار گرفت و حذف شد.

جدول گروه هفتم:

۱. اتلتیکو مادرید ۱۶ امتیاز

۲. زنیت ۶ امتیاز

۳. آستریا وین ۵ امتیاز تفاضل گل ۴-

۴. پورتو ۵ امتیاز تفاضل گل ۵-

گروه هشتم:

آث‌میلان ۰ آژاکس ۰

(مونتولیوو در دقیقه ۲۲ اخراج شد)

بارسلونا ۶ سلتیک ۱

پیکه ۷، پدرو ۳۹، نیمار ۴۴ و ۴۸ و ۵۸ و تیو ۷۲ برای بارسلونا

ساماراس ۸۸ برای سلتیک

در این گروه صعود تیم بارسلونا به مرحله حذفی مسجل شده بود و تنها به یک امتیاز برای قطعی شدن عنوان نخست احتیاج داشت و از بین تیم‌های میلان و آژاکس که در سن‌سیرو به مصاف هم می‌رفتند نیز یک تیم راهی دور حذفی می‌شد، حذف سلتیک نیز از پیش قطعی شده بود.

با پایان رقایت‌های شب گذشته در این گروه، تیم فوتبال بارسلونا با ۱۳ امتیاز در رده نخست قرار گرفت، میلان با ۹ امتیاز دوم شد و مرحله حذفی راه یافت، آژاکس با ۸ امتیاز سوم شد و راهی لیگ اروپا شد و سلتیک با ۳ امتیاز چهارم و حذف شد.

جدول گروه هشتم:

۱. بارسلونا ۱۳ امتیاز

۲. میلان ۹ امتیاز

۳. آژاکس ۸ امتیاز

۴. سلتیک ۳ امتیاز

بدین ترتیب و پس از پایان رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، تیم‌های چلسی، اتلتیکو مادرید، بارسلونا، زنیت، میلان، آرسنال، دورتموند و شالکه به یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان راه یافتند و تیم‌های آستریا وین؛ بازل، آژاکس و ناپولی راهی لیگ اروپا شدند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391