برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

با ستاره های بوسنی،مراقب کاشته های صالیحوویچ باشید!

یکشنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۲۰:۰۱ — گل

با این حال ۶ بازیکن تیم ملی بوسنی در بوندس لیگای یک و دو ، دو بازیکن در لیگ برتر انگلیس، دو بازیکن در سری آ ایتالیا حضور دارند که اتفاق جالبی است.

تنها تیم از بین ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی که برای اولین بار حضور در بزرگترین فستیوال فوتبال در دنیا را تجربه می‌کند اصلا تیم کم ستاره ای نیست .بوسنی و هرزگوینتیم فوق العاده کاملی است و در هر پست می توانید بازیکنان شاخص و نامداری را پیدا کنید که در لیگ های معتبر اروپایی بازی می کنند.

نکته جالب اینجاست که از آخرین فهرست منتشر شده از تیم ملی بوسنی هیچ بازیکنی از حمع ۲۲ نفره این تیم در لیگ بوسنی حضور ندارد و همه از لیگ های معتبری و غربی می آیند.از جمع بازیکنان بوسنی تنها دو بازیکن در لیگ کرواسی،یکی در لیگ یونان، یک بازیکن در لیگ سوئیس و دو بازیکن هم در سوپرلیگ ترکیه بازی می کنند ضمن اینکه یک بازیکن فوق العاده مشهور آنها نیز به لیگ حرفه ای چین رفته است.

با این حال ۶ بازیکن تیم ملی بوسنی در بوندس لیگای یکو دو ، دو بازیکن در لیگ برتر انگلیس، دو بازیکن در سری آ ایتالیا حضور دارند که اتفاق جالبی است.

اما بوسنی بعد ازرو کردن بازیکنان بزرگی مثل مهو کودرو،حسن صالی حمیدزیچ ،الویر بالیچ( که همین حالا دستیار سافت سوسیچ در تیم ملی است) و بولیچحالا بازیکنان شاخصی دارد که البته می توان ستاره هایاین تیم را در قالب ترکیب اصلی این تیم معرفی کرد.

۱)درون دروازه این تیم آسمیر بگوویچ قرار می گیرد که همین حالا دروازه بان فیکس استوک سیتی است و در لیگ برتر انگلیس بازی می کند.بگوویچ ۲۶ ساله و ۱۹۸ سانتیمتری بعد از حضور درپورتسموث از سال ۲۰۰۵ به مدت ۵ سال بارها به عنوان بازیکن قرضی بهتیم های کوچک رفت تا اینکهدو سه سالی است به عنوان گلر اصلی استوک شناخته می شود.او چهار سال است دروازه بان اصلی تیم ملی کشورش شده و ۲۷ بازی ملی دارد.

۲)در مرکز خط دفاع امیر اسپاهیچ کاپیتان۳۳ ساله تیم ملی بوسنی بازی می‌کند که بعد از حضور در تیم های کوچک برای مون پلیه و سویا بازی کرد اما به صورت قرضی به آنژی ماخاچ قلعه روسیه رفتو در ابتدای این فصل هم به عضویت بایرلورکوزن درآمد و حالا یکی از بازیکنان اصلی تیم دوم جدول رده بندی بوندس لیگاست.اسپاهیچ طی ۱۰ سال ۷۰ بازی ملی برای کشورش انجام داده و پیراهن شماره ۵ را به تن می کند.

۳)دیگر مدافع میانی بوسنی هم در بوندس لیگا بازی می‌کند اما این یکی بسیار جوان است.ارمین بیشکاچیچهم تیمی دنیل داوری است در اینتراخت برانشوایگ بازی می کند.فوتبال این بازیکن در آلمان و تیم دوم اشتوتگارت رشد کرد.بیشکاچیچ حتی برای تیم جوانان آلمان هم بازی کرد اما در رده بزرگسالان بوسنی را انتخاب کرد و طی یک سال اخیر ۴ بازی برای تیم کشورش انجام داده.او نیز بازیکن فیکس برانشوایگ است.

۴)مدافع راست تیم ملی بوسنیآودیجا ورشاجویچ استکه این یکی در هایدوک اشپیلت کرواسی بازی می کند.ورشاجویچ ۲۷ سالهبیشتر در تیم های گمنام شرقی بازی کرده و طی دو سال اخیر ۱۱ بازی ملی انجام داده است.

۵)اماجناح چپ بوسنی در سیطرهیک بازیکن فوق العاده استکه با پای چپ هنرمندش ضربات آزاد تماشاییمی نوازد.سجاد صالیحوویچ۲۹ ساله بعد از حضور در هرتابرلین ۷ سال است که برای هوفنهایم بازی می‌کند و با این تیم از دسته های پائین تر تا بوندس لیگای یک بالا آمد و درخشید.صالیحوویچ که قابلیت بازی در مرکز زمین را هم دارددر ۱۹۵ بازی ۵۳ گل به ثمر رسانده که بیشتر آنها با ضربه آزاد بوده است.البته سجاد در بازی های ملی فروغی نداشتهو طی ۶ سال حضور در تیم ملی و انجام ۳۳ بازی تنها ۴ گل به ثمر رسانده است.

۶)هافبک تدافعیتیم ملی بوسنی بازیکنی است به نام حاریس مدونجانین که ۲۸ سال دارد و برای تیم گازیان اسپور ترکیه بازی می کند.این بازیکن که سابقه بازی در لیگ های هلند و اسپانیا را هم دارد ابتدا به صورت قرضی به گازیان پیوست و حالا بازیکن اصلی این تیم است.نکته جالب آنجاست که مدونجانینابتدا برای تیم زیر ۲۱ ساله های هلند ۴ بازی انجام داد اماحالا چهار سال است که برای تیم ملی کشورش بای می‌کند و تا حالا در ۳۰ مسابقه شرکت داشته است.

۷)هافبک تهاجمیو کهنه کار تیم ملی بوسنی شاید یکی ازبهترین و دوست داشتنی ترین بازیکنان این تیم باشد.زوجدان میسیموویچ ۳۱ ساله با انجام ۷۹ بازی ملی فعلا باسابقه ترین بازیکن تیم ملی کشورش به حساب می آیدو طی ۹ سال بازی برای بوسنی ۲۵ گل ملیبه ثمر رسانده است.میسیموویچ بعد از حضور موفق در بوندس لیگا حالا سال های پایانی فوتبالش را در لیگ حرفه ای چین و تیم گویژو رنه سپری می کند.میسیموویچ در بایرن دوران موفقی نداشت امادر بوخوم،نورنبرگ و ولفسبورگ یکی از ستاره های تیمش بود .وی بعد از یک دهه حضوردر فوتبال آلمان در گالاتاسرای ناموفق بود و سپس به دینامومسکو پیوست و الان هم درچین توپ می زند.

۸)بال چپ بوسنایی‌ها سناد لولیچ نام دارد که دو فصل است در سری آ و تیم لاتزیو بازی می کند.این بازیکن ۲۷ ساله قبل از حضور در ایتالیادر لیگ سوئیس بازی می کرد .شماره ۱۹ بوسنیایی هاطی ۵ سال گذشته ۳۲ بازی ملی انجام داده است.

۹)بال راست تیم ملی بوسنی یک بازیکن تراز اول است که او هم در سری آ ایتالیاو یکی از تیم های صدرنشینش بازی می کند.میرالم پیانیچ فقط ۲۳ سال سن دارد و بعد از حضورموفق در تیم های فرانسوی متز و لیون حالا یکی از بازیکنان اصلی آ اس رم به حساب می آید. جالب اینکه پیانیچ هم برای تم های زیر ۱۷ و زیر ۱۹ ساله های لوکزامبورگ چند بازی انجام داد اما طی پنج سال گذشته ۴۶ بازی ملی برای بوسنی انجام داده است.

۱۰) وداد ایبیشویچ یکی از بازیکنان شاخصو برجسته تیم ملی بوسنی به حساب می آید که در بوندس لیگا شناخته شده است.ایبیشویچ ۲۹ سالهدر هوفنهایم مطرح شد و حتی امید آقای گلی بوندس لیگا بود اما یک مصدومیت سنگین این عنوان را از او گرفت.با این حال وداد در ۱۲۳ بازی برای هوفنهایم۴۸ گل به ثمر رساند و از ابتدای فصل گذشته بوندس لیگا به اشتوتگارت پیوست .ایبیشویچ که مدت کوتاهی هم در پاری سن ژرمن بازی کرده در ۵۱ بازی ملی ۲۰ گل به ثمر رسانده است.

۱۱) بدون شک ادین ژکو بهترین و باکیفیت ترین بازیکن فعلی تیم ملی بوسنی است.این مهاجم بلند قامت که البته سابقه گلزنی به تیم ملی ایران را هم در کارنامه دارد در حال حاضر بهترین گلزن ملی کشورش به حساب می اید.ژکوی ۲۷ ساله درخشش را از ولفسبورگ آلمان آغاز کرد و با گرافیته برزیلی گلزن ترین زوج تهاجمی اروپا را تشکیل داد.این بازیکن طی ۱۱ بازی برای ولفسبورگ و کسب عنوان قهرمانی با این تیم در آلمان ۶۶ گل برای سبزپوشان ولفسبورگ به ثمر رساند و سپس راهی منچسترسیتی شد.البتهامسالبا ترافیک خط حمله سیتی ژکو کم بازی می‌کند اما هر وقت بازی می‌کند گل می زند.ژکو که ۶ سال است برای تیم ملی بوسنی بازی می‌کند طی ۵۸ بازی ۳۳ گل ملی به ثمر رسانده که آمار جالبی است.شماره ۱۰ بوسنیایی‌ها دوسال و نیم قبل با رقم ۲۷ میلیون پوند به منچستر سیتی پیوست و بعد از قهرمانی آلمان،قهرمانی لیگ برتر جزیره را هم تجربه کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391