برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

صعود لورکوزن و المپیاکوس به مرحله حذفی

چهارشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۰۱:۴۲

تیم‌های فوتبال بایر لورکوزن و المپیاکوس به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند و از بین تیم‌های یوونتوس و گالاتاسرای نیز یک تیم صعود خواهد کرد.

در شب نخست از دور آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، از ساعت ۲۳:۱۵ شب گذشته هشت دیدار از گروه‌های اول تا چهارم به طور همزمان برگزار شد و تیم‌های بایر لورکوزن و المپیاکوس به مرحله حذفی چمپیونز لیگ صعود کردند و منچستر سیتی انتقام شکست در دیدار رفت را از شاگردان پپ گواردیولا و بایرن مونیخ گرفت. همچنین دیدار عجیب تیم‌های المپیاکوس و اندرلشت سه اخراجی از تیم میهمان داشت و گالاتاسرای و یوونتوس نیز دیدارشان نیمه کاره ماند.

نگاهی به دیدارهای انجام شده شب گذشته و جدول رده بندی گروه‌های یک تا چهار می‌اندازیم:

گروه اول:

منچستر یونایتد ۱ شاختار دونتسک ۰

جونز ۶۷ برای منچستر یونایتد

رئال سوسیداد ۰ بایرلورکوزن ۱

توپراک ۴۹ برای لورکوزن

در این گروه منچستر یونایتد از قبل صعودش به مرحله حذفی مسجل شده بود و از بین تیم‌های شاختار دونتسک و لورکوزن یک تیم به همراه شیاطین سرخ صعود می‌کرد.

پس از پایان رقابت‌های شب آخر مرحله گروهی منچستر یونایتد با ۱۴ امتیاز در صدر قرار گرفت، لورکوزن با ۱۰ امتیاز دوم شد و به مرحله حذفی صعود کرد، شاختار با ۸ امتیاز سوم شد و به لیگ اروپا راه یافت و رئال سوسیداد با ۱ امتیاز در قعر جدول قرار گرفت و حذف شد.

جدول گروه اول:

۱. منچستر یونایتد ۱۴ امتیاز

۲. بایر لورکوزن ۱۰ امتیاز

۳. شاختار دونتسک ۸ امتیاز

۴. رئال سوسیداد ۱ امتیاز

گروه دوم:

گالاتاسرای ؟ یوونتوس ؟

به دلیل بارش برف به تعویق افتاد

کپنهاگن ۰ رئال مادرید ۲

مودریچ ۲۵ و رونالدو ۴۸ برای رئال

در این گروه رئال مادرید از پیش صعودش به مرحله حذفی مسجل شده بود و گالاتاسرای و یوونتوس و کپنهاگن برای صعود به مرحله حذفی به عنوان تیم دوم شانس داشتند و جدال گالا و یووه از حساسیت زیادی برخوردار بود که به دلیل بارش سنگین برف در استانبول، پس از ۳۵ دقیقه بازی، این دیدار با دستور داور نیمه‌کاره ماند تا تکلیف تیم دوم صعود کننده به مرحله حذفی به آینده موکول شود.

پس از پایان رقابت‌های گروهی، تیم فوتبال رئال مادرید با ۱۶ امتیاز به عنوان تیم نخست به مرحله حذفی راه یافت، یوونتوس با ۶ امتیاز و گالاتاسرای یا ۴ امتیاز و یک بازی کمتر در رده‌های دوم و سوم هستند و تکلیف تیم دوم و صعود کننده به دور حذفی و تیمی که به لیگ اروپا راه می‌یابد، بعدا مشخص می‌شود و کپنهاگن دانمارک نیز با ۴ امتیاز در قعر جدول جای گرفت.

جدول گروه دوم:

۱. رئال مادرید ۱۶ امتیاز

۲. یوونتوس ۵ بازی ۶ امتیاز

۳. گالاتاسرای ۵ بازی ۴ امتیاز

۴. کپنهاگن ۶ بازی ۴ امتیاز

گروه سوم:

بنفیکا ۲ پاری‌سن‌ژرمن ۱

کاوانی ۳۷ برای پاری‌سن‌ژرمن

لیما ۴۵ (پنالتی) و گایتان ۵۸ برای بنفیکا

المپیاکوس ۳ اندرلشت ۱

ساویولا ۳۳ و ۵۸ و دومینگز ۹۰ (پنالتی) برای المپیاکوس

کیشتان ۳۹ برای اندرلشت (کویاته در دقیقه ۴۹ و ان‌ساکالا دقیقه ۸۸ و پروتو دقیقه ۹۰ هر سه از اندرلشت اخراج شدند)

در این گروه تیم فوتبال پاری‌سن ژرمن به عنوان تیم نخست از پیش به مرحله حذفی صعود کرده بود و المپیاکوس و بنفیکا یک تیم می‌بایست به همراه پاریسی‌ها به مرحله بعد صعود کند.

پس از پایان رقابت‌های شب آخر تیم فوتبال پاری سن ژرمن با ۱۳ امتیاز در رده نخست قرار گرفت، المپیاکوس با ۱۰ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به بنفیکا دوم شد و به دور حذفی صعود کرد، بنفیکا نیز با ۱۰ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به المپیاکوس سوم شد و به لیگ اروپا راه یافت و اندرلشت بلژیک نیز با ۱ امتیاز در قعر جدول جای گرفت و حذف شد.

جدول گروه سوم:

۱. پاری سن ژرمن ۱۳ امتیاز

۲. المپیاکوس ۱۰ امتیاز تفاضل گل +۲

۳. بنفیکا ۱۰ امتیاز تفاضل گل ۰

۴. اندرلشت ۱ امتیاز

گروه چهارم:

بایرن مونیخ ۲ منچستر سیتی ۳

مولر ۵ و گوتسه ۱۲ برای بایرن

داوید سیلوا ۲۸، کولاروف ۵۹ (پنالتی) و میلنر ۶۲ برای منچستر سیتی

ویکتوریا پلژن ۲ زسکا مسکو ۱

موسی ۶۵ و واگنر ۹۰ برای زسکا مسکو (ژاگوئف در دقیقه ۶۷ اخراج شد)

کولار ۷۶ برای ویکتوریا پلژن

در این گروه تیم‌های بایرن مونیخ و منچستر سیتی از پیش صعودشان به مرحله حذفی مسجل شده بود و تنها جدال این دو تیم برای کسب رتبه نخست بود و تیم‌های ویکتوریا پلژن و زسکا مسکو نیز با یکدیگر برای کسب سهمیه لیگ اروپا رقابت می‌کردند.

با پایان دیدارهای مرحله گروهی در نهایت بایرن مونیخ موفق شد با کسب ۱۵ امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به منچستر سیتی به عنوان تیم نخست به دور حذفی صعود کند، منچستر سیتی هم با ۱۵ امتیاز دوم شد، زسکا مسکو با ۳ امتیاز سوم شد و به لیگ اروپا رسید و ویکتوریا پلژن نیز با ۳ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به زسکا در قعر جدول جای گرفت و حذف شد.

جدول گروه چهارم:

۱. بایرن مونیخ ۱۵ امتیاز تفاضل گل +۱۲

۲. منچستر سیتی ۱۵ امتیاز تفاضل گل +۸

۳. زسکا مسکو ۳ امتیاز تفاضل گل -۹

۴. ویکتوریا پلژن ۳ امتیاز تفاضل گل -۱۱

بدین ترتیب تیم‌های بایر لورکوزن و المپیاکوس به جمع تیم‌های منچستر یونایتد، رئال مادرید، پاری سن ژرمن، بایرن مونیخ و منچستر سیتی که از قبل به دور حذفی صعود کرده بودند، پیوستند و هفت تیمی لقب گرفتند که از گروه‌های یک تا چهار به جمع ۱۶ تیم برتر اروپا راه می‌یابند. تیم هشتم صعود کننده نیز از بین تیم‌های گالاتاسرای و یوونتوس مشخص خواهد شد که دیدار شب گذشته آنها به میزبانی گالاتاسرای به دلیل بارش برف نیمه کاره ماند.

همچنین تیم‌های شاختار دونتسک، بنفیکا و زسکا مسکو با قرار گرفتن در مکان سوم جدول گروه‌های اول تا چهارم، به لیگ اروپا راه یافتند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391