برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

استویچکوف: بلاتر و فیفا در رای گیری دستکاری می کنند

جمعه، ۲۷ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۵۱ — گل

ریبری که در سال ۲۰۱۳ تمام جامهای ممکن را کسب کرده،حالا بعد ازناکامی در کسب توپ طلا ، سه شنبه چطور تمریناتش را با بایرن از سر گرفته؟

هریستو استویچکوف، بازیکن سابق بارسلونا و تیم ملی بلغارستان کمی بعد از اعلام نام کریستیانو رونالدو به عنوان برنده توپ طلای سال ۲۰۱۳ به جنجالهای موجود در این میان دامن زده و به اصطلاح هیزم آتش را بیشتر کرده است .این درحالی است که شبکه تلویزیونی یونی دیویسیون مکزیک درگزارش از احتمال تقلب در آرای توپ طلا خبر داده بود و حالا استیچکوف نیز نظرات مشابهی رابرزبان آورده است

او یادآوری کرده که وقتی که او فوتبال بازی می کرده نیز بی نظمی های مشابهی در اعلام نام برنده توپ طلا ایجادشده بود و همین بی نظمی‌ها باعث شد تا در حق پائولو مالدینی (درسال ۱۹۹۶) ظلم شود؛ اتفاقی که به ظن استویچکوف ، حالا برای ریبری رخ داده

استویچکوف با بهره گیری از توئیتر پیغام‌ها ونظراتش را بازتاب داده و پیغام اولش برای سلام و احوال پرسی بوده و در پیغام دومش او ویدئویی را قرار داده که در آن به مراسم توپ طلای سال ۲۰۱۳ اشاره شده. ستاره بلغارستانی اشاره کرده که کریس رونالدو دراین میان نقشی ندارد و این مشکلی است که از سوی مقامات فیفا و به ویژه سپ بلاتر ایجاد شده است. و دراین باره نوشته:« اصلا جایی برای حسرت نیست. کیفیت فوتبالی کریستیانو، مسی و ریبری در سال ۲۰۱۳ جایی برای بحث کردن باقی نمی گذارد. این سه بهترین بازیکنان دنیا هستند.» این ستاره بلغارستانی که یکی از ستاره های تیم رویایی بارسلونا نیز بود ادامه داد:«آنچه مرا به فکر فرو برده این است که چه کسانی رای می دهند و به چه ترتیبی آرا داده می شود. ریبری که در سال ۲۰۱۳ تمام جامهای ممکن را کسب کرده ، سه شنبه چطور می خواهد به مونیخ رفته و تمریناتش را از سر بگیرد؟» استویچکوف با ابراز حسرت دراین باره گفت:« اوضاع قاطی شده و خیلی وقتها باید دید که برخی مسائل چطور رخ می دهد و شرایط را تحت تاثیر قرار می دهد.» او معتقد است که این اتفاقی است که در سالهای اخیر برای آندرس اینیستا نیز رخ داده و حتی برای خودش نیز اتفاق افتاده:« در سال ۱۹۹۲ من شانس کسب توپ طلا را از دست دادم.» و در پاسخ به این سوال که ایا موفقیت کریستیانو رونالدو او را ناراحت کرده یا نه ،ترجیح داد تا مستقیما دراین باره صحبت نکند و گفت:« بحث های زیادی مطرح است.»

و ادامه داد:« می خواهم برایتان چیزی را تعریف کنم که مربوط به زمان حال نیست ولی روحم را به درد می آورد ..این داستان مربوط به یکی از بهترین مدافعان تاریخ و دنیاست: پائولو مالدینی...نقش‌ها عوض شدند. در سال ۱۹۹۴من برای آخرین بار توپ طلا را مال خود کردم (تا آن زمان تنها بازیکنان متولد اروپا نامزد دریافت توپ طلامی شدند) ولی از سال ۱۹۹۵ وقتی بلاتر روی کار آمد، تصمیم گرفت که بازیکنانی از تمام قاره‌ها نیز بتوانند فاتح توپ طلا بشوند. این تصمیم عادلانه است ولی به خاطر این تغییر یا تغییریکی از مقامات فیفا، شیوه رای گیری تغییر کرد و جایزه به ژرژ وآه که یک بازیکن بزرگ دیگر بود رسید و به پائولو مالدینی اختصاص نیافت .این برای شخص من دردناک بود . درمورد من هم وقتی که لوتار ماتئوس درجایگاهی بالاتر از من قرار گرفت غصه زیادی خوردم. »

سوالی که از استویچکوف پرسیده شد این بود که ایا نسبت به این اتفاق شکایتی کرده یانه و پاسخ او این بود:« من این حرفها را گفتم ولی آن زمان غیرمکن بود که جای نفر اول و دوم را عوض کنند؛ چون مجبور می شدیم که خیلی چیزها را عوض کرده و این را رودرروی بلاتر بگوئیم. من شخصا نظرم این است و پائولو مالدینی هم این را می داند.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391