برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فابرگاس: هیچوقت فکر نمی‌کردم فوتبالیست شوم

شنبه، ۷ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۱۷ — فارس

هافبک بارسلونا اعتراف کرد هرگز فکر نمی‌کرده روزی یک فوتبالیست حرفه‌ای شود.

بسسک فابرگاس در گفت‌و‌گویی اعلام کرد که نگران مصدومیت مسی نیست زیرا او در مهم‌ترین لحظه فصل آماده خواهد بود. وقتی مصدوم شد، همین حرف را به او زده است. در زیر گفت‌و‌گوی فابرگاس در خصوص تعطیلات، زمان حضورش در آرسنالو موضوعات دیگر را می‌خوانیم.

*آیا تعطیلات کریسمس خوبی داشتید؟

بله البته. اولین کریسمس با حضور دخترم بود و به همراه تمام خانواده از آن لذت بردیم.

*آیا فکر می‌کنید برای بازیکنان جوان‌ خوب است که از سیستم بارسا جدا شوند تا به بازیکنان کامل‌تری تبدیل شوند؟

انتخاب هوشمندانه‌ای است که بازیکنان را به صورت قرضی به تیم‌های دیگر منتقل کرد. در آن سن کاری که باید انجام دهید، بازی کردن است. مورد من کمی فرق داشت. آن موقع زمان عجیبی برای باشگاه بود، دورانی بود که باشگاه روی نوار باخت بود و من هم از لحاظ فردی خوب کار نمی‌کردم. منطقی است که به دنبال بهترین شدن باشید. بایکنانی مثل جرارد پیکه، مارک والینته یا مسی را می‌دیدم که بهتر می‌شوند اما من نه. من آن اعتماد به نفس دیگران را نداشتم و جدا از این من هیچ وقت فکر نمی‌کردم فوتبالیست شوم.

*واقعا؟

هرگز؛ حتی وقتی که به سطح نوجوانان در باشگاه بارسلونا رسیدم، به این موضوع فکر نکردم. من بیشتر روی درس خواندن، دوستانم و داشتن یک زندگی نرمال برای یک نوجوان ۱۶ ساله تمرکز کرده بودم.

*و زمانی که آرسنال به دنبال تو آمد؟

نه. حتی آن موقع هم این فکر را نمی‌کردم. خیلی جوان بودم و نمی‌توانستم خودم را یک فوتبالیست ببینم. هرچند می‌دانستم که این فرصتی است که می‌توانم بهترین استفاده را از آن ببرم زیرا ونگر به من گفت هر روز با تیم اصلی تمرین خواهم کرد و در ذخیره‌ها حضور خواهم داشت.

*پس فقط برای سرگرمی فوتبال بازی می‌کردی؟

بله. حتی اگر در بارسلونا باشید برای لذت بردن خودتان بازی می‌کنید. پس از مدتی در آرسنال به فوتبالیست شدن خوش‌بین‌تر شدم اما وقتی در بارسا بودم قطعا فکر می‌کردم یک بازیکن حرفه‌ای بودن، کار بسیار سختی است.

*آیا موافقی که از آزادی‌ای که در آرسنال داشتی به نقش محدودتری در بارسلونا پا گذاشتی؟

هرگز این حقیقت را کتمان نمی‌کنم که وقتی به بارسا آمدم از تیمی که کاپیتان آن بودم و اختیار داشتم نه اینکه هر کاری را که می‌خواهم انجام بدهم، بلکه هرجایی که فکر می‌کردم سودمندتر است، بازی می‌کردم؛ سپس پپ گواردیولا و تیتو ویلانوا به من گفتند مشکل من این است که خیلی می‌دوم. همیشه می‌خواستم جایی بروم که توپ هست اما اینجا به سمت راستت نگاه می‌کنی و ژاوی را می‌بینی، به سمت چپ نگاه می‌کنی و اینیستا حضور دارد و در جلو هم مسی بازی می‌کند.

*آیا می‌دانی که اغلب به تنبل بودن و ندویدن متهم می‌شوی؟

بله البته. می‌دانم که به چنین چیزی معروف هستم و این مرا عصبانی می‌کند زیرا هرگز دویدن در زمین را رها نمی‌کنم. شاید به این دلیل باشد که وقتی خیلی حرکت کنید به نظر می‌رسد که هیچ جا نیستید.

*جام‌جهانی یک چالش است یا یک رویا؟

کار سختی خواهیم داشت. در جام کنفدراسیون‌ها دیدیم که تیم‌های دیگر در مقابل ما اسلحه کشیده‌اند. ما تیمی هستیم که همه می‌خواهند شکستمان دهند و جمعیت طرفدار ما نیستند. به عنوان یکی از مدعیان به این مسابقات می‌رویم زیرا مدافع عنوان قهرمانی هستیم اما هیچ تیم اروپایی در آمریکای جنوبی قهرمان جهان نشده و از زمانی که یک کشور دو دوره متوالی قهرمان جهان شده، زمان زیادی می‌گذرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391