برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کی‌روش: تاج و تخت اوزه‌ بیو هرگز اِشغال نمی‌شود

دوشنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۱۷ — تسنیم

سرمربی پیشین تیم ملی پرتغال با تمجید از اوزه بیو او را یک پرتغالی فرامرزی توصیف کرد و گفت: تاج و تخت بیو هرگز اِشغال نمی‌شود چون این سلطنت متعلق به او بود و بس.

کارلوس ‌کی‌روش، سرمربی تیم ملی کشورمان در واکنش به درگذشت اوزه بیو، اسطوره فوتبال پرتغال به خبرگزاری «لوزا» گفت: اوزه‌ بیو تکه‌ای متفاوت از فوتبال پرتغال بود، او یک پرتغالی بزرگ، فرامرزی و چندملیتی بود. تاج و تخت اوزه‌ بیو هرگز اِشغال نمی‌شود چون این سلطنت متعلق به او بود و بس.

سرمربی پیشین تیم ملی پرتغال معتقد است اوزه‌ بیو همانند پله و مارادونا تنها یک فوتبالیست نبود و سبک بازی خاص خود را داشت. همین باعث می‌شود تمایز بین بازیکنان بزرگی همانند پلنگ سیاه که وجود داشته‌ و دارند را ببینیم و احساس کنیم.

کی‌روش گفت که افتخار می‌کند در دوره مربیگری‌اش در تیم ملی پرتغال نقشی تعیین کننده در ایجاد روابط حسنه بین اوزه بیو و فدراسیون فوتبال پرتغال داشته است.

وی افزود: در زمانی که هدایت پرتغال را عهده‌دار بودم تصمیم گرفتم اوزه‌ بیو که به دلایلی که نمی‌خواهم به آنها بپردازم از تیم ملی به دور بود را به اردوی تیم، جایی که متعلق به خود او بود، دعوت کنم. باعث افتخارم است که در زمانی‌که توجه کمتری به وی می‌شد او را به تیم ملی پرتغال نزدیک کردم.

علاوه بر این در جام‌جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی این کی‌روش بود که با اوزه‌ بیو تماس گرفت و از وی خواست در آن رقابت‌ها به او مشاوره بدهد.

کی‌روش ۶۰ ساله تصریح کرد: ۵ ژانویه ۲۰۱۴ تنها اوزه بیو نبود که درگذشت، بلکه پاره‌ای از تن من و پاره‌ای از ما بود که درگذشت. کسی که عاشق فوتبال بود و با این رشته ورزشی زندگی کرد، فوتبالیستی که متعلق به نسل خاصی از فوتبال پرتغال بود. با تمام این وجود نباید از یاد ببریم که اوزه بیو با مرگش از نو متولد شد. با طرفدارانی که او در سراسر جهان دارد از نو متولد و جاودانه شد.

سرمربی فعلی تیم ملی ایران در خصوص مقایسه اخیری که بین اوزه بیو و کریستیانو رونالدو مطرح شده بود، اظهار داشت: هر پادشاهی تاج و تخت و سلطنت خودش را دارد اما آنچه مسلم است این است که این سلطنت (اوزه بیو) دیگر وجود ندارد و تاج و تخت وی هرگز اِشغال نخواهد شد. اوزه بیو فوتبالیستی متفاوت، جهانی و استثنایی بود که دیگر وجود ندارد. او متعلق به همه بود، او متعلق به بنفیکا، پورتو، اسپورتینگ لیسبون و ... بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391