برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

همه بدشانسی های والکات؛ چطور تئو، سه جام جهانی را از دست داد

سه‌شنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۴۷ — گل

ستاره جوان توپچی ها، برای سومین بار پیاپی فرصت بازی در جام جهانی را از دست داد

وقتی تئو والکات با چهره ای خندان و با نشان دادن نتیجه ۲-۰ به هواداران تاتنهام زمین را ترک می کرد، تصور نمی کرد که این مصدومیت، به معنای از دست رفتن یک جام جهانی دیگر برای او باشد. ستاره توپچی‌ها که در دو جام جهانی قبلی هم فرصت بازی پیدا نکرد، در برزیل هم غایب خواهد بود.

در ادامه مروری کوتاه بر چگونگی از دست دادن ۳ جام جهانی پیاپی برای مهاجم ۲۴ ساله توپچی های لندن، خواهیم داشت.

جام جهانی ۲۰۰۶؛ پدیده ای که بازی نکرد

اسون گوران اریکسون سرمربی سوئدی وقت تیم ملی انگلیس با انتخاب جوانی ۱۶ساله که تا آن موقع حتی یک بازی هم در لیگ برتر انگلستان انجام نداده بود، جامعهفوتبالی جزیره را پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان در بهت فرو برد. اریکسون سوئدی، ولکات را در حالی انتخاب کرده بود که وی تا آن زمان تنها ۱۳ بازی برای تیم جوانان آرسنال انجام داده بود.

با انتشار لیست ۲۳ نفره تیم ملی انگلستان برای جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، موجانتفادات فراوانی از اریکسون آغاز شد زیرا او این جوان بی تجربه را به مهاجمان آمادهآن زمانلیگ برتر نظیر جرمن دفو و دارن بنت، ترجیح داده بود. همین انتقادات در نهایت سبب شد تا اریکسونحتی برای ۱ دقیقه هم از جوان اول آن روزهای فوتبال انگلیس در مسابقات استفادهنکند.

جام جهانی ۲۰۱۰؛ ناامید کننده

۴ سال گذشته است و ولکات ۲۰ ساله به همراه سسک فابرگاس جوان،به یکی از ارکان تاثیر گذار تیم آرسن ونگر تبدیل شده است. او پیش از این در سپتامبر ۲۰۰۸ در مرحله مقدماتی برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی در دیدار برابر کرواسی اولین هتریک خود را با پیراهن ۳ شیر‌ها به ثبت رسانده بود. همه چیز آماده بود تا او زیر نظر فابیو کاپلو، شماره ۷ مقدس تیم ملی انگلستان را در جام جهانی به تن کند، اما در سال ۲۰۰۹ بار دیگر همه چیز خراب شد.

مصدومیت ۹ ماهه عجیب او در فصل منتهی به جام جهانی به کل او را از شرایط آرمانی به دور کرد. او سرانجام پس از پشت سر گذاشتن انواع و اقسام مصدومیت‌ها از ناحیه شانه، کمر، همسترینگ و زانو در سال ۲۰۰۹، توانست در ماه مارس ۲۰۱۰ و تنها ۲ ماه پیش از آغاز بازی‌ها به میادین باز گردد. اما عملکرد ضعیف ولکات در دیدار دوستانه برابر تیم ملی مصر عاملی شد تا فابیو کاپلو از او قطع امید کند و تئو دیگر جایی در لیست ۲۳ نفره تیم ملی انگلیس در جام جهانی نداشه باشد.

جام جهانی ۲۰۱۸؛ شاید ۴ سال بعد

باز هم ولکات نقش کلیدی در صعود ۳ شیر‌ها به جام جهانی ایفا کرد. همه چیز در ابتدای فصل ایده آل به نظر می رسید، با آمدنمسوت اوزیل به آرسنال، توپچی های لندنیبار دیگر به مدعی اصلی قهرمانی در لیگ جزیره تبدیل شده بودند و ولکات در ۲۴ سالگی و دراوج دوران فوتبالی خود، آماده بود تا با پشت سر گذاشتن فصلی همراه با موفقیت در آرسنال پس از ۸ سال، به رویای بازی در جام جهانی جامه عمل بپوشاند اما درماه سپتامبر تئوبه علت جراحی از ناحیه شکم مجبور شد، ۲ ماه از میادین دور بماند اما او توانست در اواخر ماه نوامبر به ترکیب صدر نشین فعلی لیگ جزیره بازگردد.

بازگشت او شگفت انگیز بود، ۵ گل در ۶ بازی آخر آرسنال. اما با اغاز سال ۲۰۱۴ بار دیگر همه چیز خراب شد. در جریان پیروزی ۲ -۰ آرسنال برابر تاتنهام او زمین را به کمک برانکارد ترک کرد، تا امشب،ششم ژانویه ۲۰۱۴ باشگاه آرسنال طی اعلامیه ای رسمی بیان کرد که او باید زانویش را به تیغ جراحان بسپارد و بدین ترتیب ادامه رقابت های لیگ برتر انگلیس و هم چنین جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را به علت مصدومیت از دست خواهد داد، تا حسرت ولکات برای حضور در جام جهانی ۱۲ ساله شود.

حال باید دید جوان اول سابق فوتبال انگلستان بالاخره در ۲۸ سالگی و در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه می تواند با پیراهن شماره ۷تیم ملی انگلستان، در بزرگ ترین رویداد ورزشی جهانبه میدان برود یا خیر.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391